Koe e nai efikasnoto neshto za razstroistvo pri malki deca

  • 13 723
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 901
Maiki molia   Praynig vi kajete neshto efikastno za razstroistvo pri dete na 1g. i 9 meseca.Dosega sme pili smekta, hidrasekt i enterol, no bez mnogo goliam efekt vzimali sme i lechebni humani, no pak sashtoto.Edinstvenia napredak e che e namalil broia na hodeniata (1-2pati dnevno) , no inache izprajnenieto e  adski  mnogo vodnisto.Predvaritelno vi blagodaria za mneniata i otgovorite  bouquet

# 1
  • Мнения: 225
Нещо което на нас ни е помогнало е една чаена лъжица нишесте размито с малко вода.Може да го добавиш към кашичка или просто така да го дадеш.И разбира се Диета
А за лекарствата не мога да ти похваля нещо което е супер ефикасно.Всичко  е индивидуално.

А лекаря какво ви казва?

# 2
  • Мнения: 5 790
Първо аз бих завела детето на микробиологично изследване, ако разстройството продължава повече от 2-3 дни.
Дренки или сокът им помагат, но не знам дали дали може на толкова малко дете.
И наистина - лекарят какво казва?

# 3
  • Мнения: 28
Чай от див джоджен вместо вода - приятен е за пиене и много помага. Сок от дренки, оризова вода. Задължително и диета, защото иначе се обезсмисля лечението - хляб, маслини, обезсолено сирене, сухари (но без подправки и мазнини),солети (оронвай солта), ябълка (най-добре е печена, защото така запича). Може да ти мрънка, но това е начинът.

# 4
  • Мнения: 1 545
Maiki molia   Praynig vi kajete neshto efikastno za razstroistvo pri dete na 1g. i 9 meseca.Dosega sme pili smekta, hidrasekt i enterol, no bez mnogo goliam efekt vzimali sme i lechebni humani, no pak sashtoto.Edinstvenia napredak e che e namalil broia na hodeniata (1-2pati dnevno) , no inache izprajnenieto e  adski  mnogo vodnisto.Predvaritelno vi blagodaria za mneniata i otgovorite  bouquet
От колко дни е така детето? Звучи сякаш е било дълго време! Важно е да се намери причина, бактерия, някакви храни, вирус... горе е написано за изследването.Хубаво е да даваш и хидратин алфа. Той е за обезводняването. Да не обезводни. И ако използваните лекардтва са предписани от лекар и не помагат отивайте пак при нето. Ако пък не са пак отивайте, защото може дозата да не е правилна. Иначе такъв термин като ефикасно лекарство трудно може да се каже. Всичките помагат, но при различни случаи и правилни дози.


п.п. пиши на кирилица, повече хора ще прочетат темата ти!

# 5
  • Мнения: 1 901
Благодаря ви за саветите HugИскам да питам има ли значение какво нишесте трябва да дам?А иначе лекаря каза да изчакаме още малко и ако не му минава ще му изпише антибиотик.Утре мисля ако пак е така  да го заведа да го прегледат отново.

# 6
  • Мнения: 1 217
Какъв антибиотик,кви пет лева ooooh!
Първо изследвания,после такива крути мерки.
Калоян август изкара вирус с разтройство.Не бях виждала таково чудо-20-25 изхождания на ден.Бях се шашнала от всякъде.
Основно беше на солети,бисквити и сухари.Готвех картоми и моркови,оризова вода.
Сега има нар,дай на детето.Давах и лечебната хумана-имаше минимален ефект.
Също така хапваше варен грис,но с вода и вътре слагах ябълка и банан.Това закусваше и вечеряше.Дренки спокойно можеш да даваш-чай.Има пюрета от шипки.

# 7
  • Мнения: 91
При нас най-бързо действа оризовата вода много бързо стяга коремчето естествено заедно с диетата както са писали и момичетата.За нишестето мисля че няма значение какво е  то също помага макар че е малко гадно да се пие така.

# 8
  • Мнения: 233
Мойто е на 9м. и му давах сашета ,,Ентерол'' ,оризова вода също помага както и може да му се дадат няколко зрънца ориз ей така цели да глътне.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Ако оводняваш добре детето, не е проблем че се изхожда. Всичко, което е излишно трябва да се изхвърли навън. Организма е интоксикиран и по този начин се пречиства. Нормално е каквото приема, толкова и да изхвърли. Лошо е, ако изхожданията са повече от приема на течности и др. След всяко изхождане можеш да даваш хидрасек по половин пакетче или просто сутрин и вечер, Ако е обезводнен и хидратин алфа давай. Диета, течности, всичко друго са ти го казали. Има в момента такъв вирус, доста продължителен е. При нас трая около седмица. АБ в случая е излишен, освен ако не поддържате дълго Т.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 971
Чай от кори на нар.

# 11
  • Мнения: 588
       На нас ни помогна пюре от печени ябълки, варен ориз с моркови и сироп "Суметролим". Peace

# 12
  • Мнения: 1 901
Сиропа   Суметролим   може ли да се пие при разстроиство  newsm78 , защтото аз бях чувала от други майки във форума , а също и лекари, че не може да се пие при разстроиство.

# 13
  • Мнения: 91
Сиропа   Суметролим   може ли да се пие при разстроиство  newsm78 , защтото аз бях чувала от други майки във форума , а също и лекари, че не може да се пие при разстроиство.
  Лятото и ние прекарахме този вирус с разстройство и повръщане.Изписаха ни Суметролим но като прочетох листовката и видях че може да предизвика тежки диарии реших да не го давам естествено допитах се и до друг лекар Всичко премина за 2-3 дни без Суметролим

# 14
  • Мнения: 1 545
Сиропа   Суметролим   може ли да се пие при разстроиство  newsm78 , защтото аз бях чувала от други майки във форума , а също и лекари, че не може да се пие при разстроиство.
По принцип може, но не при всеки вид разстройство. Суметролима има антибактериален ефект,т.е. използва когато разстройството е причинено от бактерии. Ако е вирусно няма да има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт