тръба

  • 1 038
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 699
Може ли с ехографски преглед да се установи вода в тръбата и как се процедира ако е така .Пречи ли на забременяването ?

# 1
  • Мнения: 2 343
Мисля, че не може. Знам, че преди ин витро се маха тръбата с течност.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Въпросното явление се нарича хидросалпингс, пусни търсачката, има доста изписано за него.
Ехографски преглед не може да докаже със сигурност наличие на хидросалпингс, може да се види единствено ако е по-голямо количеството на вода в тръбата. Прави се лапароскопия за да се види със сигурност има ли такова нещо. Ако има е по-добре да се клампира или премахне тръбата, защото течността пречи на ембриона да се закрепи в матката.

# 3
  • Мнения: 699
А как се пълни с тази вода и не може ли с подходящо лечение да се махне тази вода , докторът каза , че понякога сама изтичала ...

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Водата говори за възпалителен процес, вероятно хронифицирал. Потърси с търсачката и в библиотеката, много е писано по въпроса.

# 5
  • Мнения: 3 453
Евита,
още ли ходиш при Ангелов? Tired Моля те, смени си лекаря! Hug

# 6
  • Мнения: 699
Евита,
още ли ходиш при Ангелов? Tired Моля те, смени си лекаря! Hug

Ходих при Йончо Петров - Велико Търново
Ангелов не съм посещавала от момента в който поиска да ми продухва тръбите !
Имам записан час за Персенска , но е едва за 13.03.2009 г.и затова отидох да чуя някакво мнение докато чакам тук .
Защо?

# 7
  • Мнения: 3 453
Радвам се, че имаш час за д-р Персенска! Hug

Също и, че не ходиш вече при Ангелов! Grinning

За другото, Жабче вече ти е казала. Не може с ехографски преглед да се установи хидросалпингс. Изчакай си прегледа при д-р Персенска и всичко ще е наред! Стискам палци! Hug

Ако не си правила цветна снимка, можеш да направиш такава в Плевен. Така ще си по-наясно и по-подготвена! Wink

# 8
здравейте,аз имам запушена лява тръба и доктора ми каза че трябва да я прекъснем преди ин витрото,на 10 октомври ми направиха лапаро,но се оказа че тръбите ми са пълни с течност и са ги прекъснали и двете,надявам се от тук нататък всичко да е наред

# 9
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Моя хидросалпингс Владимиров го видя на УЗИ,но не беше категоричен на 100%, затова ме прати и на лапаро.Здрави тръби не се виждат на ехографа,но моята беше ужасно уголемена и може би затова я е видял.Евита,дано при теб няма такова нещо Praynig

# 10
  • Мнения: 3 010
При УЗИ по принцип се наблюдават  индикации които подсказват за хидросалпингс  Peace

# 11
  • Мнения: 3 453
Евита,
търновските лекари не различават фоликулярна киста, от възпален яйчник, какво остава до "индикации, които подсказват хидросалпингс"! Mr. Green
Не си губи времето тук! Peace

# 12
  • Мнения: 699
Смятам , че има защото имам и снимка от ехографа на която и аз виждам въпреки , че не съм доктор.Ще чакам обаче Персенска да каже какво ще правим - няма да търся лечение при търновските лекари !

Общи условия

Активация на акаунт