киста на гърдичката при бебе

  • 1 058
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте на всички,пиша тук защото и аз както повечето майки съм много притеснена за здравето на детето си, особенно след днешното посещение при лекаря и от поставената диагноза. Моля ако има някой с същия проблем ако е чувал нещо по въпроса да сподели защото от никъде на мога да намеря информация. Та проблема е следният:от лявото зрънце на гърдичката на синът ми( който е на 1 год. и 3 мес.) тече по няколко капки кръв. Забелязах по бодито че има петънца но първо си помислих че нещо се е одраскал. Известно време нямаше и вчера пак се появиха .Днес го заведох при личната и тя ни прати при хематолог педиатър който каза че това е киста на гърдата и взе натривка за изследване на клетките. Каза че в повечето случеи резултатите са добри и няма да се лекува или оперира, а само ще се наблюдава. Аз съм страшно притеснена защото идея си нямам за какво става въпрос и как така може една киста да не се лекува дори и медикаментозно, просто тя ще си кърви а аз ще я гледам.каза ми също че това се срещало макар и рядко при малки деца и момичета и момчета.В нета няма инфо по въпроса затова се обръщам към вас за помощ.Моля помагайте скаквато и да е информация по въпроса. baby_neutral

# 1
  • София
  • Мнения: 3 188
Тези кистички са голяма рядкост, но за щастие не са злокачествени. Независимо от това кистата трябва да се оперира, особено ако има кървав секрет. Не може да се каже че е от хормонален характер, което се наблюдава при малките бебета. На първо време е нужна ехография в специализирана болница. Или елате в нашата детска хирургия в Пирогов. Потърсете ме 952 21 37.

Общи условия

Активация на акаунт