Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 окт. 2008, 11:42 ч.

Има ли майки от квартал Витоша?

• 32 554
  • 360
  •   1
Отговори
Задрвейте,

От скоро живея в кв. Витоша. Детето няма къде да разхождам, а се оказа и че автобус 102 е с прегради на всички врати и не мога да кача количката си. Къде разхождате децата си? Къде могат малчовците да си поиграят далеч от камиони и прахоляк? Звънях до СКГТ да се оплача, те ми искат номерата на автобусите и сега ще записвам номера, за да ги кажа, но не знам дали ще има ефект.

Ако има майки в този квартал, искате ли да направим една подписка за градския транспорт, инфраструктурата, липсата на детски площадки и камионите, които не се съобразяват с каква скорост минават през разбитите уллици, които още повече се разбиват?

Лятото ми беше лесно - товариме се в колата и право в Борисовата градина, но сега майка ми гледа детето и горката жена се чуди вече къде да се разхождат.

Ще се радвам да се запозная с други майки, ако има в този квартал.

# 1
  • Cheltenham/UK
Здравей  Simple Smile,

и аз живея в този квартал и не искам да те отчайвам, но тук още дълго време ще бъде строителна площадка и просто е немислимо за разходки с количка  Sad

Единственият вариант за разходка пеша е да се отиде до Студентски град (има преки пътеки), където е сравнително по-цивилизовано. Вариант е също и Зоологическата градина, но и до нея да стигнеш, пак е прахуляк и строежи отвсякъде  Confused

Аз само с колата излизам, ако не е до Студен ки град. Пробвах няколко пъти в началото, като се роди бебка, но е просто невъзможно в този квартал.

И съм за Подписка  Peace въпреки че не съм убедена в ефекта, твърде много "строителни" пари играят тук.

# 2
  • София
Здравейте мамчета,

Темата е отдавна, ама чак ега я видях  Embarassed

И ние сме отскоро в квартала, но още преди да дойдем дори да живеем тук написах жалба до кмета на район лозенец за детските градини, инфраструктурата и площадките. Отговори ми, че имало терен за градина и предстояло строителство, улиците почвали да ги оправят (ама не всички), а за площадка нямало терен. Сега ще му пиша контра жалба.

Мисля, че начина е да го атакуваме непрестанно.

Ще се радвам да се запознаем с другите мамчета. Ние досега бяхме все в движение с баткото, но сега в студеното време и с бебето ще бъде далеч по-трудно.

# 3
  • София
Здравейте и аз съм от квартал Витоша. Днес гледах предаването "Господари на ефира" по Нова, в което майките изложиха основните ни проблеми. И аз съм писала до кмета на района и на мен ми отговориха по същия начин - какво означава няма терен и това е. Колко толкова място трябва за пързалка с люлка и един пясъчник примерно - ей това не мога да разбера. Уж обещаха, че напролет ще започнат да строят площадка в квартала - дано, хайде да видим. Praynig

# 4
Само на думи са тези обещания  Sunglasses!И да се пише и да не се пише на тези в общината им е все тая.Те си вземат парите от разрешенията,които дават да се направи някоя кооперация, а децата ни в прахоляка да стоят  Rolling Eyes.Пък и човек да реши да се качи до студентски град,за да смени малко обстановката,то се оказва,че там е пълно с глутници бездомни кучета,всичко тъне в боклуци,а вирусите си върлуват.
В тази страна няма нищо с което да се подкрепят майките с деца или да се насърчава жените да раждат повече деца.Всичко в тази страна е корупция  #2gunfire!
Какво като са обещали детска площадка в квартал Витоша?Аз не вярвам,че ще се направи това забавление за децата,пък може и да се направи,но децата ни вече дали ще са в страната ни Hug?

# 5
  • София
Имам вече два отговора на жалби за детските градини - отреден е терен за строителство на детска гради с площадка и отделна на детска площадка. Градината не знам къде ще е, но площадката пише, че е на ул. "Ангел Каралийчев". Дано скоро ги направят  Praynig

# 6
Скъпи мами,я вижте това:
http://vbox7.com/play:dbb519eb

# 7
  • Cheltenham/UK
Имам вече два отговора на жалби за детските градини - отреден е терен за строителство на детска гради с площадка и отделна на детска площадка. Градината не знам къде ще е, но площадката пише, че е на ул. "Ангел Каралийчев". Дано скоро ги направят  Praynig

А, дано  Praynig

Хвана ме яд, че не съм разбрала за този репортаж, да се включа  #Cussing out Това е моята улица  ooooh!
Дайте да следим какво става и да реагираме  Peace

# 8
Поздравления за инициативата!! И аз живея в кв. Витоша. Преди малко повечет 5 години, когато купувахме апартамента, брокерите ни казаха, че карето между ул. Яна Язова, ул. Димитър Шишманов и реката, е предвидено за детска площадка и всеки момент започва изграждането й ... Както всички виждаме, мястото и до момента е пустеещо и неизползваемо... Интересно, чия собственост е тази земя, която толкова много време стои неизползваема, в този квартал, където непрекъстано се строи и на далеч по-малки терени..., още повече, че преди години, доколкото знам, там е имало магазини и спортна площадка, и до сега теренът е асвалтиран. Считам, че е уместно общината да прояви интерес към този терен и да изпълни даденото обещание! По моя скромна преценка, мястото би могло да бъде превърнато в една пекрасна детска площадка, където да играят нашите деца....

# 9
  • Cheltenham/UK
Знам го този терен. От край време стои така и само се надявам да не изникне някоя сграда и там  Rolling Eyes Иначе наистина е подхдоящ за площадка или градинка. Направо не смея да мечтая...

# 10
  • София
Ако говорите за пустеещия терен до реката при мостчето - имам информация, че е на частно лице, за съжаление Confused

# 11
  • Cheltenham/UK
Екстра  Sad Значи е въпрос на време и той да бъде застроен Rolling Eyes

# 12
  • София
Ако това е терена за който и аз си мисля (а съм почти сигурна, че е така), то той вече се застроява. Разчистен е и имаше машини. А наистина е бил на общината - някога на мястото е имало клуб, сладкарница и детска площадка, но след това е бил продаден и сега наистина е частен. Общината доколкото знам има имот само на ул. Ангел Каралийчев, а според кмета отчуждаване е много трудно. Защо обаче не помислиха за това малко по-рано, когато беше по-лесно  newsm78

Чудно ми е обаче защо в целия район няма едно свястно кафене с детска площадка. Смятам, че доста оборот ще направят...

# 13
  • София
Здравейте, момичета, и аз живея в кв. Витоша и се сблъсквам с вашите проблеми. Когато е топло, ходим до Студентски град или до Зоологическата градина. Сега през зимата - с колата до някъде.

Чудех се и аз за този терен до мостчето на кого е и какво ще се строи там, защото го разчистиха и явно се подготвят да строят.

Ще се радвам да си имаме тема.

# 14
  • София,Витоша
А най накрая да намеря сродни души от квартала,и  аз съм тук на Йордан Стубел в края й,истината е,че лятото ходихме всеки ден пеша до УНСС,парка,но сега зимата се мотаме тук,инфраструктурата е много хард,само калища,строежи,камиони,прахоляк,изнервящо отвяскъде.Нямаме ни една детска площадка,имаше 1 кооперация,която си бяха направили сами такава,но от есента и сложиха портата,чужди деца да не влизали:( Дайте да правим нещо и да си търсим правата в общината #Cussing out,да подадем заедно повече хора жалба..А това място до реката и аз се чудих какво ще го правят,е уви като чета нищо добро изглежда.Няма държавни детски градини,само частни....Дайте да се запознаем ако искате Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт