препоръчайте ми помпа за кърмене

  • 2 999
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Каква помпа за кърмене ще ми препоръчате. Скоро ми предстои раждане и мисля да си взема предварително всичко включително и помпа.

# 1
  • Мнения: 1 545
Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0 е по-удачно да попиташ!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 052
Авент Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Авент Peace

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Лично препоръчвам помпата авент исис, такава ползвах в родилния дом. Но после вкъщи се доизцеждах мъничко в началото, докато се регулира кърмата, с обикновена тип спринцовка. Не ме е боляло, но не е много щадяща гърдите. Сега от 1 месец вече не гърмя, гърдите ми си върнаха старата форма, не са увиснали,  но имам нормален бюст, не голям.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зависи за какво смяташ, че ще ти е необходима.
Ако става въпрос за изцеждане от време на време, за облекчение или да оставиш мляко за бебето, тогава ръчната на Авент (90лв) ще ти свърши работа. Същото нещо можеш да постигнеш и изцяло без помпа, като просто помолиш някой да ти покаже как да се цедиш на ръка - елементарно е, по-щадящо е за гърдите от помпата, не боли (освен ако гърдите са на камък, но тогава от всичко боли) и в първите дни е доста по-ефективно, тъй като коластрата е малко количество, а гърдите може много да се подуват и с помпата да не успееш да направиш нищо.
Ако ще се връщаш на работа рано и ще ти се налага редовно да цедиш 2-3 пъти през деня, тогава е разумно да инвестираш в добра електрическа помпа - Медела Суинг е най-доброто, което се предлага в момента на нашия пазар (300 лв).

# 6
  • Мнения: 4 292
Аз взех ръчната на Авент и ужасно съжалявам, че си дадох парите. Първо, че в първите дни, когато наистина имах нужда от облекчаване, не ми помогна изобщо, второ, сега пък  не ми е необходима - не се налага да се изцеждам. Ако все пак усетя напрежение, ръката ми върши идеална работа.

# 7
  • Мнения: 236
Аз пък си взех от най обикновените,тази на НУК...евтинка е ,ама ми свърши работата,заради която я бях взела....за да се изцеждам в родилното..и после само за да се облекчават гърдите...и се радвам че не вложих пари в нещо ,което сега не ми трябва...кърмим се ,а помпата не съм я поглеждала.... Peace

# 8
  • Мнения: 781
Ако ще се връщаш на работа рано и ще ти се налага редовно да цедиш 2-3 пъти през деня, тогава е разумно да инвестираш в добра електрическа помпа - Медела Суинг е най-доброто, което се предлага в момента на нашия пазар (300 лв).
Peace
Сина ми се хранеше изцяло с изцедена кърма и гласувам с две ръце за Медела Суинг Peace

# 9
  • Мнения: 6 713
Препоръчвам помпата на Авент Peace

# 10
  • Временно
  • Мнения: 788
Ползвам Авент и съм много доволна.Дъщеричката ми се храни само с изцедена кърма.

# 11
# 12
# 13
  • Мнения: 1 170
В родилният дом ползвах помпа тип спринцовка. Изцеждаше ме доста сериозно. За вкъщи си взех на Авент- Исис. Страшно ми допадна, защото беше "нежна" към гърдите, не изискваше никакво усилие от моя страна, не изисква някаква специална техника или "пиниз", за да действа и с всичко това, общо взето направи изцеждането много по- малко досадно Wink .
Желая ти успех в кърменето Peace

# 14
  • Мнения: 2 959
...Каква помпа за кърмене ще ми препоръчате. ..
Жики, аз пък бих Ти казала, да изчакаш да се роди бебчето и след това инвестирай в помпа. За мен най- добрата помпа е естествената/ т.е. бебочето/. Аз купих на Авент с първата си дъщеря, но никога и не успях да я ползвам, Дана ми беше спасението и при възпалените зърна и маститите.
Погали коремчето и леко декемврийско раждане Ти желая и бързо оздравяване на 1/2.

Общи условия

Активация на акаунт