Натоварва ли се стомаха?

  • 1 310
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Имам бебе на 24 дни, което много плаче и се успокоява само ако го сложа на гърда. Има ли опасност от твърде честото хранене да му се натоварва стомахчето и това да провокира допълнително колики? 

# 1
  • Мнения: 166
Ако го слагаш на гърда през половин час - може би. Но през час и половина или два - не би трябвало.

Защо не пробваш гушкане с леко притиснато и затоплено коремче?

# 2
  • Мнения: 2 401
Не се притеснявай да слагаш бебчо да суче, колкото често има нужда, няма опасност да му се натовари стомахчето защото кърмата се смила много бързо, а бебетата чрез сукането не само се хранят, а и се успокояват!
За да предпазя бебчо от колики аз спазвах правилото да предлагам една гърда в рамките на три часа през първите 2,3 месеца и бебо не е имал такъв проблем, нищо че педито ми предричаше, че съм щяла да му докарам колики с това често сучене! Laughing

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не мисля,че честото слагане на гърда провокира коликите.

# 4
  • Мнения: 4 289
Дано не ги провокира, че дъщеря ми е постонно на някоя от гърдите ми.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 869
Честото сукане особено вечер и типично за новородените. Няма опасност да им се претовари стомахчето, едно, че кърмата бързо се усвоява, второ, че сучат точно кълкото мляко им е нужно, а могат да си висят на гърда и да си сучат, без да цедят мляко (ако не чуваш преглъщането, точно това се случва). Те, киликите рядко са "продукт" на стомашни проблеми, но именно заради избягването на такива проблеми, аз също предлагах едне и съща гърда в рамките на 2-3 часа. (и сега го правя, ако има твърде често сукане)

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Синът ми го кърмя на поискване. Първите седмици сучеше през 15-20 минути понякога. И въпреки, че всички около мен твърдят, че момчетата имат силни колики, той имаше слаби колики само вечер. Дори не съм убедена, че бяха точно колики, а не превъзбуденост. И все си мисля, че се дължи на факта, че той определя кога и по колко да суче.

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Честото сукане особено вечер и типично за новородените. Няма опасност да им се претовари стомахчето, едно, че кърмата бързо се усвоява, второ, че сучат точно кълкото мляко им е нужно, а могат да си висят на гърда и да си сучат, без да цедят мляко (ако не чуваш преглъщането, точно това се случва). Те, киликите рядко са "продукт" на стомашни проблеми, но именно заради избягването на такива проблеми, аз също предлагах едне и съща гърда в рамките на 2-3 часа. (и сега го правя, ако има твърде често сукане)
Peace

# 8
  • Мнения: 2 132
Ива е сукала и през 30мин и не сме имали колики  Peace

# 9
  • Мнения: 349
Честото сукане особено вечер и типично за новородените. Няма опасност да им се претовари стомахчето, едно, че кърмата бързо се усвоява, второ, че сучат точно кълкото мляко им е нужно, а могат да си висят на гърда и да си сучат, без да цедят мляко (ако не чуваш преглъщането, точно това се случва). Те, киликите рядко са "продукт" на стомашни проблеми, но именно заради избягването на такива проблеми, аз също предлагах едне и съща гърда в рамките на 2-3 часа. (и сега го правя, ако има твърде често сукане)

 Peace И ние сме така

# 10
  • Мнения: 3 760
Не! Не се натоварва, дори и при непрекъснато сукане.
Добре е да спазаш "правилото"да редуваш гърдите (в смисъл в рамките на три часа да предлагаш само едната или първо нея, а след това евентуално другата за досукване) с цел да осигуриш равномерен прием на предно и задно мляко. Общо взето коликите са резултат от временна лактозна неусвояемост (но има и куп други причини), така че ако примерно даваш всяка гърда по 2 минути и редуваш непрекъснато би могла да обостриш коликите (заради повечето лактоза), но пък тогава детето няма и да наддава като хората (поради ограничения прием на задно мляко, съответно на повече мазнини...), т.е. ще се усетиш...

# 11
  • Мнения: 405
Честото сукане особено вечер и типично за новородените. Няма опасност да им се претовари стомахчето, едно, че кърмата бързо се усвоява, второ, че сучат точно кълкото мляко им е нужно, а могат да си висят на гърда и да си сучат, без да цедят мляко (ако не чуваш преглъщането, точно това се случва).  (и сега го правя, ако има твърде често сукане)
Абсолютно нa същото мнение съм.
И моята беба сучеше целодневно... Така по цял ден лежахме и спяхме в началото, понеже аз кърмех легнала. Mr. Green
Коликите почти не сме ги усетили, но аз пиех всеки ден по един литър чай за кърмачки. Той нали и успокоително действа, та чрез кърмата успокоителното му действие достигаше и до нея. Hug

# 12
  • Мнения: 594
Не се притеснявай да слагаш бебчо да суче, колкото често има нужда, няма опасност да му се натовари стомахчето защото кърмата се смила много бързо, а бебетата чрез сукането не само се хранят, а и се успокояват!
За да предпазя бебчо от колики аз спазвах правилото да предлагам една гърда в рамките на три часа през първите 2,3 месеца и бебо не е имал такъв проблем, нищо че педито ми предричаше, че съм щяла да му докарам колики с това често сучене! Laughing

 newsm10

# 13
  • Мнения: 295
ако са само колики сигурно не натоварва, но ако има и рефлукс/връща мляко/ е по-хубаво да правиш по-голяма пауза. но за коликите нищо не помага освен гушкане.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 558
Синът ми първите 2 месеца сучеше почти постоянно - няма сутрин, няма вечер. Но рев от колики аз не знам какво... Детето си наддаваше нормално - нито много, нито малко, и така си продължи докато и след 2-рия месец, когато вече започна да разрежда кърменията.

Общи условия

Активация на акаунт