Искам да кърмя, но имам някакъв проблем.

  • 1 540
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Хедра, вчера в една книга четох, че млякото на майките , родили преди термин в 37-38ма седмица имат мляко, различно по състав от това на майки родили в термин. Било доста по-високобелтъчно  млякото на преждевременно родилите. А ние се родихме точно в тези седмици- 37 и 3 дни. В същото време си мисля, че стомахчето му още не е достатъчно зряло, и дали тази високобелтъчна кърма според написаното не е дразнителя?
Ти какво мислиш за тази теория? newsm78

Само тя ще ме крепи май още известно време да си потдържам лактацията и да не се отказвам. Поне още 2 седмици смятам да се боря, надявайки се това да се промени.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Тази високобелтъчна храна е нужна за мозъка на по-рано родените бебета.
За другите неща да не повтарям мамите.

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не - Файърбърд го е казала вече. Преждевременно родените деца имат много по-висока нужда от белтъчини (колкото по-недоносено е бебето, толкова е по-висока - затова при силно недоносените млеката се обогатяват със специлани обогатители, дори да им се дава кърма и тя се обогатява допълнително, за да получат нужното). Кърмата е видовоспецифичен белтък, не чужд - и е съобразена с нуждите на детето и зрелостта (или незрелостта съответно) на храносмилателната му система.
Искаш ли да си запишеш час в кабинета по кърмене за тази събота? Не погледнах дали си от София, но ако си тук, може да идеш и да се види на място за какво става въпрос.

# 18
  • Мнения: 295
не знам дали ще ти помогна, но при моя син по същия начин се получаваше в един период и установихме, че се дължи на въздуха, който поема като суче. той си беше много лаком и в началото трудно го уригвах и ставаше същото - плач непосредствено след ядене, което по мои наблюдения не се дължеше на колики. коликите обикновенно го хващаха поне половин час след ядене. при нас помогна спиране на три пъти и уригване по време на кърмене. когато се появи този проблем прочетох доста и във страницата на Хедра имаше една статия за силната струя мляко може и това да е.  Моя син също се роди в края на 37 седмица и мисля, че липсата на тези 3 седмици му се отрази с по-големи храносмилателни проблеми.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Хедра, от Варна съм за съжаление.

cerera, и кога  и как се реши проблема при вас? 

# 20
  • Мнения: 295
ами както писах започнах да го уригвам по три пъти на хранене. иначе при нас проблема се появи края на първия месец и точно колко продължи не си спомням - може би половин месец. но както писах ние си имамахме и имаме не един храносмилателен проблем - първо започнаха колики или по-точно газове и рев който започваха около половин час 40 мин след хранене, после дойде този плач веднага след ядене и горедолу след това започна да връща /рефлукс/.  За рефлукса и до сега гледам да го държа изправен 15-20 мин след ядене да му се изпразни малко коремчето и сме му повдигнали матрачето на количката. за силната струя се препоръчват различни стойки на кърмене - виж статията там са обяснени подробно. колкото повече расте нещата отшумяват или бебо ги приема по-леко. между другото когато четох за рефлукса попаднах на някъкъв скрит рефлукс - връща се мляко примесено със стомашен сок, което изгаря хранопровода и бебето го боли, но не излиза от устата както е в повечето случаи, а стига до средата. не знам може би е добре да се консултираш с гастроентеролог. но трябва да уточня, че моя не е ял АМ, а си беше само на кърма ,така че не знам дали е реагирал така от кърмата. стискам ти палци да откриеш проблема и да отшуми по-бързо Simple Smile

# 21
  • Мнения: 349
стискам ти палци да откриеш проблема и да отшуми по-бързо Simple Smile

Мамите преди мен са писали, няма какво да добавя, освен  Praynig
 Hug

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Щом си във Варна, можеш да се обърнеш към д-р Ружа Панчева (варненките могат да ти дадат координати) - жената има опит, проявява специален интерес към кърменето и в добавка е виден гастроентеролог, така че е точно подходящият за вашата ситуация лекар.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Щом си във Варна, можеш да се обърнеш към д-р Ружа Панчева (варненките могат да ти дадат координати) - жената има опит, проявява специален интерес към кърменето и в добавка е виден гастроентеролог, така че е точно подходящият за вашата ситуация лекар.

Оооо, много ти благодаря.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт