Oт кой ден давате капки Vangintol на бебчетата и как ги давате?

  • 3 930
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами на есенните бебчета.От кой ден на бебетата започвате да давате на бебчетата какпки Vagintol и как им ги давате.Смесвате ги по някакакъв начин с кърмата или?Ще ви бъда благодарна ако споделите.

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Сигурно имаш предвид капките Vigantol oil?
Не помня точно откога започнах да ги давам, педито ми каза кога. Не ги смесвах с нищо, директно в устенцата и ги капвах. Даже като поотрасна, щом видеше шишенцето, отваряше уста Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 717
Вигантол давам по една капка на ден, сутрин на гладно, с помощта на лъжичка или директно в устата, но се старая да капне отвътре на бузката, за да не се задави. Rolling Eyes Самата доза зависи от много неща - от големината на фонтанелата; от това какво е слънцето - силно/слабо; от общото състояние на детето. Това може да реши педиатъра, който наблюдава бебето!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Kaпя директно в устата. Не се дави, но понякога ги изплюва обратно.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 518
Започнах да давам Вигантола от 40-тия ден някъде по препоръка на педито. По една капка дневно на гладно директно в устата  Peace

# 5
  • Мнения: 264
На мен педиатъра ми каза от 20-тия ден, в началото по една капка, сега сме по две. Давам ги директно в устата.

# 6
  • Мнения: 575
От 20-тия ден давам. Капя директно в устата.

# 7
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Капех по две капки директно в устата от 21 ден , по предписание на педиатър .

Самата доза зависи от много неща - от големината на фонтанелата; от това какво е слънцето - силно/слабо; от общото състояние на детето. Това може да реши педиатъра, който наблюдава бебето!

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От както ни ги изписаха, не помня точно кога беше Thinking
Или с млякото или с лъжичка.

# 9
  • Мнения: 544
Откакто направи 1 месец. Нашето педи каза по 2 капки в устата защото иначе остава по лъжичката. Дават се до навършване на 1 година, но дозата се променя с възрастта в зависимост от състоянието на фонтанелата.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
1вите капки е приел на 1 месец и 4 дни.
капките не се дават на бебе под 20 дни.
тъй като са мастноразтворими препоръчват да се дават смесени с кърма/мляко АМ.
аз давах с кърма а после и направо в устичката.
дават се на гладно не заради друго а за да не ги повърне ако ги дадеш след хранене.
капките се дават до 1 г. за фонателнлката, а след 1 г. можеш или отделно или в състава например на саностол да даваш за да има доставка на организма на витамин д. Peace

# 11
  • Мнения: 518
Предполагам, че става дума за Вигантол Ойл. Дават се след като бебето навърши 1 месец. Аз от тогава ги давам - по 1 капка през ден по препоръка на педито. Давам с лъжичка от самото начало с малко АМ, както ти е казала Ели са мастноразтворими. Но не ги слагай в шишето с мляко, защото ще се полепи по стените на бутилката и до бебо нищо няма да достигне. Peace
п.п. Аз онзи ден питах докторката дали да давам вече всеки ден, след като няма слънце както преди, но тя каза, че няма нужда, така че си продължаваме по 1 през ден.

# 12
  • Мнения: 166
Аз съм си записала в/у опаковката - от 20 ден по 2 капки с лъжичка, размесено с кърма. Спряхме през 4 месец, при почти затворена фонтанела (а беше и лято).

# 13
  • Мнения: 718
На мен докторката ми каза да започнем от 20-тия ден по 2 капки. Давам му ги преди хранене, смесвам ги с малко изцедена кърма и му я давам с лъжичка.

# 14
  • Мнения: 4 447
Вигантола се изписва след 40 ден и то предимно на зимни бебета.
Аз лично не виждам смисъл за летните. Достатъчно витамин Д имат
от слънцето.

Давал съм по 1 или максимум 2 капки до 4 или 5 месеца. Няма смисъл
от повече като доза и време.  Peace Моят син е декемврийче.

Общи условия

Активация на акаунт