Автоимунен тиреоидит на Хашимото (4)

  • 96 357
  • 781
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 2 508
Пу първа! Party  bouquet

# 2
  • Мнения: 13 679
Цоп Grinning

Аз съм пила Метфогама. Същото е. За няколко месеца свалих 10 кг, но много ми дразнеше стомаха и го спрях. Миналата година опитах пак да го почна, пих месец-два - ефект никакъв. Нулев. Някой да има смислено обяснение newsm78

# 3
  • У дома
  • Мнения: 1 741
 Peace

# 4
  • Мнения: 311
  и аз  icanfly
 дано намялаваме с оздравели! Praynig
Как така се свалят килограми с хапчета, след това не се ли качват отново? Тези които изредихте са безобидни за Хашимото и не водят до пристрастяване така ли е? Аз 2 дни имам отекли пръсти на ръцете и ходилата на краката, за първи път ми се случва, а дали е то хормоните не знам.И още нещо имам два обрива на показалците.Като цяло се чуствам доста добре и не ми е зле изобщо.Даже съм щастлива.

# 5
  • Мнения: 2 898
Птица, този тип лекарства определено влияят на стомаха и отделителната система и всеки ги понася различно. Мен ме дразниха само първата седмица. Пристрастяване към тях няма,но те нямат нищо общо с лечението на щит. жлеза. С тях не се отслабва непрекъснато, т.е., пиеш - отслабваш. Ендокриноложката ми обясни, че идва момент, в който организма спира да отслабва. Колкото до кг, не се връщат.Аз спрях да свалям около март.Тази година ми е много тежка, с много здравословни проблеми в семейството, заминават много нерви и напоследък все съм на сладко, но не си върнала килата.

# 6
  • Мнения: 433
 55 Къде без мен.Момичета,някой да може да даде отзиви за доц. Пандев,оперира в клиниката в Гоце Делчев.Майка ми е с киста на щитовидната ,която расте и май ще трябва операция.Преди това обаче ще направят биопсия,защото е оперирана от рак на гърдата.Ако пък знаете някой друг добър хирург ще ми е от полза.Ендокринолози знам много ,но хурурзи нъц.Извинявам се предварително,че не е много по нашата темичка.
Птица ,знам че не си падаш много по спорта,но гимнастиката си е най доброто средство.Може би все пак има някой спорт,който ти доставя удоволствие.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 908
Димана поздравления за успеха със килограмите  bouquetАз пия Метморфин сутрин обед и вечер по едно хапче заради инсулинова резистентност,почти изключих сладкото като искам да го махна напълно въпреки че  ми е много трудно,внимавам и с другите храни,виждам че има някакъв резултат но май много бавно ми се струва,по принцип имам около 10 кг за сваляне.

# 8
  • Мнения: 2 898
Нинка, откога го пиеш?Първият месец се отслабва най-много. После, с всеки месец все по-бавно и по-бавно. Аз за съжаление не можах да изключа сладкото напълно, че и газираното.От него ми тежи на стомаха. И понеже вече не отслабвам от Сиофора, сега се чудя какво да почвам - безвъглехидратна или разделно.Имам за сваляне още 7-8 кг.
 Момичета, искам да питам за нещо друго. Ние като сме с автоимунно заболяване, как да си подсилваме имунната система? Рових се доста в интернет, но и мнениеята са доста противоречиви.Някой има ли опит?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами в края на първия месец съм но знам че за да има резултат трябва да  изключа напълно сладкото,а аз все още пощипвам по нещо сладичко колкото да се залъжа,надявам се скоро съвсем да го махна.

Момичета възможно ли е от Хашимотото да имам висок пулс,от два-три дни го меря постоянно и е все 85-90,а също и ужасно главоболие ме мъчи от няколко дена имам чувството че ще ми се пръсне главата,дали има някаква връзка между всичките тези работи,или да е  от лекарствата пия Л-тироксин и капки лимфомиозиот,чудя се да не би да ми е паднало ТСХ-то и захарта,всички лекарства са ми предписани от д-р Тодорова но имам час при нея чак след две седмици и незмам какво да правя,много е неприятно.

# 10
  • Мнения: 365
  bouquet
ninkata80, възможно е... миналата година бях така, дори кръвното ми се повиши няколко пъти... ще мине... спри да го мериш:))
 Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 351
И аз да се запиша. От 3 дни празнувам рождения ден на малкия и съм се откъснала от компютъра. Само готвя и гости посрещам. Зарязах Зоната и не знам как ще влизам пак във форма.
Иска ми се Niki да се включи и да разкаже нещо за себе си. Нали била минала от хипо- в хиперфункция, ако не се лъжа. Да сподели като как стават тези работи. Иначе добре, че се грижи за нас и ни пуска ново теми, че ние не се сещаме. Ама да се поспре при нас и да се отчете.

# 12
  • Мнения: 22
Привет Simple Smile

Да се разпиша и аз в новата тема. Гледам, че сте на диетична вълна, та в тоя ред на мисли да се похваля, че съм започнала Режима на Дюкан и за двайсетина дни съм 3-4 кг назад. Остават ми още 5-6, чувствам се много добре и мнооого се гордея със себе си Simple Smile А как ми липсва сладкотоооооо #Cussing out
Бях при ендото тези дни, ноо няма с какво да се похваля. Не ще да влиза в норма хормонът и си е заковал през последните месец и половина на 4.5 и туй то. Леко завишеният холестерол е бонус. Докторицата пък рече да спирам диетата и ми предписа Тюлип за холестерола. Чувам, че той не се отразява много добре на черният дроб... Някой пил ли  го е?
Пък аз все си мисля, че протеиновият режим би се отразил по-добре от лекарствата. newsm78
На всичкото отгоре г-жа доцентката ендо ми рече да спирам всякакви опити за бебе до лятото и това вече беше капката, дето преля. Прибрах се с увиснала човка и рев на носа Confused
Подсмрък cry

# 13
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз нещо не мога да се организирам да спазвам диета, и това е  Embarassed. Внимавам уж какво и колко ям, но килограмите си се трупат.. Никога преди не съм имала проблем с теглото и не съм спазвал диети, но от година пълнея нон-стоп. Убедена съм, че е от Хашимотото  #Cussing out

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414

Момичета възможно ли е от Хашимотото да имам висок пулс,от два-три дни го меря постоянно и е все 85-90иятно.

И моят в тези граници се движи, вече май му свикнах  Cry, обаче много зле се чувствам като ми падне кръвното, а пулса е ускорен  Confused

Общи условия

Активация на акаунт