Кога сменихте позата в количките?

  • 3 251
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
На каква възраст започнахте да повдигате количката на детето си под ъгъл от 45 градуса?

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 00:26 от saxophone

# 1
  • Мнения: 4 496
На пет месеца и половина. Но при всяко дете е индивидуално и зависи  от развитието му. Така поне ми каза педиатърката.Има грешка в заглавието.  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 111
На четири месеца го повдигнах.  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
А защо слолчетата за кола са под такъв ъгъл и ги дават за новородени?  newsm78

# 4
  • Мнения: 4 111
А защо слолчетата за кола са под такъв ъгъл и ги дават за новородени?  newsm78

кошчетата ли, те следват извивката на детето и не са опасни за него. От първия ден могат трябва да се возят в стол-кошница. тежестта на телцето е разпределена, а в количката тежестта е на дупето и не бива да сяда на 90 градуса, докато не стане стабилно. 45 градуса е полулегнало положение, повдига го.

# 5
  • Мнения: 7 723
А защо слолчетата за кола са под такъв ъгъл и ги дават за новородени?  newsm78
При тях и крачетата са нагоре и тежестта не пада
върху тазобедрените стави.
Дори (според някои педиатри) това е много по- полезна
поза за новороденото, отколкото в изпънато легнало положение.
...защото и до сега, в корема на майката, бебето е било свито... Rolling Eyes

...а по темата....на по пет месеца. И на двете.
В количката е друго- тежестта пада на кръста
(който все още е нестабилен) и гръбначния стълб се огъва...
Свличат се някак си... Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря  Hug  Просто днес ми казаха, че вече съм можела да я слагам, но ми се струва рано и вие го потвърдихте  Peace

# 7
  • Мнения: 7 723
Благодаря  Hug  Просто днес ми казаха, че вече съм можела да я слагам, но ми се струва рано и вие го потвърдихте  Peace
Добре, че не са ти казали, че може и в проходилка да я слагаш вече Wink

Изчакай още два месеца. За никъде не бързаш Hug

# 8
  • Мнения: 3 034
на 4 месеца. на количката седалката също не е водоравна на земята, има наклон и крачетата са повдигнати. тоест, извивката е абсолютно същата, както на кошницата за кола, а гръбнакът е плътно притиснат към облегалката. по тази причина няма и напълно легнало положение - от новородено синът ми се вози с наклон около 30 градуса, никога не е лежал.

# 9
  • into the blue
  • Мнения: 771
Около 5м  Peace

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
След 4тия месец.

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Горе -долу взех да надигам по -мъничко след навършване на 5 месеца, а на 45 градуса на 5 и половина. На 6 месеца вече му вдигах количката повечко даже.

# 12
  • Мнения: 4 335
На 5 месеца и нещо започнах да го повдигам,но не винаги Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 194
На пет месеца Peace

# 14
  • Разград
  • Мнения: 518
След 4-тия месец започнах да им повдигам нивото на количката  Peace.

# 15
  • Мнения: 27 524
4 месеца.

# 16
  • Мнения: 1 512
В началото на 5 месец започнах да я повдигам за около 15 минути като постопенно увеличавах времето.

# 17
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз сложих дъщеря ми на 5 месеца и няколко дни, просто преди това тя не се чувстваше добре така Peace

# 18
  • Мнения: 422
А аз от около седмица я сложих на 30 градуса и се притеснявах да не съм избързала,но преди това и тя си нямаше желание да се изправя Peace

# 19
  • Мнения: 492
На 4 месеца я повдигнах, но ми беше по-малък наклона /може би около 30 градуса/

# 20
  • Мнения: 6 711
От 5 месеца и половина Simple Smile

# 21
  • Мнения: 10 982
От 3 месец дъщеря ми се вози в кошницата за кола върху шасито на количката. Там също беше повдигната, но все пак кошницата има извивка и ъгълът не е като при количките. Когато стана на 5 м., я сложих в летния вариант на количката, под ъгъл 45 градуса.

# 22
  • Мнения: 89
Повдигнах го, когато бебчо реши че вече му е омръзнало да наблюдава само небето и облаците и вече искаше да зяпа какво става наоколо. Heart Eyes Постоянно се надигаше нагоре и ръмжеше от яд. Това стана някъде в средата на 5 месец.

# 23
  • Мнения: 4 784
На четири месеца и половина.

# 24
  • Мнения: 493
След четвъртия месец Peaceпо детето ще разбереш.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 588
На 4 месеца и 10 дни на 45 градуса. Бях питала ортопеда преди това.

# 26
  • Мнения: 502
в края на 5 месец, но за кратките разходки. иначе до тогава беше в кош за новородено и няколко пъти с кошницата за кола.

# 27
  • Мнения: 24
По принцин от 6 месец, но детето само ще ти покаже когато само си надига главичката и иска да се изправи тогава е момента.

# 28
  • Мнения: 1 428
На 3 месеца и половина.

# 29
  • Мнения: 8 206
На около 5 месеца. Дотогава само спеше по време на разходка. Като започна да стои повече буден и да се опитва сам да се надига на лакти, го поизправих, за да може да зяпа наоколо.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
На 45 градуса го сложих на 5 мес. някъде, може и малко по-рано, но горе долу това ми се дърти 5 мес. плюс/минус 1 седмица  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 961
На 4 месеца и половина започнах да го вдигам по малко - за 10-15 мин при това като сме на едно място.
На 5 месеца започнах да го разхождам повдигнат за около 30 мин.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 023
На 4 месец . Peace

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От 5-я месец

# 34
  • София
  • Мнения: 3 271
Около 6-7 месец.

# 35
  • Мнения: 148
Не помня точно на колко месеца беше. Когато започна сама да иска и да се набира с ръчички (упражненията които трябва да правим Simple Smile ). Помня само че лекарката ми се сара че било рано още, но тя така или иначе сама си се изправяше вече.

# 36
  • Мнения: 2 334
От 4-я месец  Peace

# 37
  • Мнения: 133
Здравейте от нас с Мари!Ние сме на 4 месеца и вече си вири главичката и иска да става това знак ли е че мога да и дигна позата на количката с една позиция?И принципно от кога е допустимо да я повдигна?Сега много често чувам че момиченцата трябвало по късно да се слагат да сядат,но бебка от сега ме затиска Grinning и незнам как да постъпя.Ако някой е просветен чакам помощ.  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 3 524
и моят син, както и повечето бебета на тази възраст имат желание да се надигат. не е желателно да става преди 5-6 навършени месеца.
аз лично постепенно го понадигах вкъщи с възглавници, а количката му я повдигнах на 5 месеца и половина. отначало се клатушкаше, но после постепенно се научи сам да стои.

# 39
  • Мнения: 2 784
Можеш, но по-добре на половин час я слагай да легне за половин час. Кръстчетата им са слаби още за да стоят дълго надигнати. Калина взех да я слагам от 5-6 месец.

# 40
  • Мнения: 851
Беше на около 5 месеца. И вдигнах нивото на първото след легнало положение. Мисля че това е най-ранната възраст на която е подходящо. Но те разбирам и аз вече нямах търпение да я вдигна . Peace

# 41
  • България
  • Мнения: 457
Някъде на 6 месеца го сложих в полуседнало положение,но той пък никога не  е изявявал желание да става Grinning

# 42
  • Мнения: 388
След 5 навършени месеца я повдигнах леко. А след като в къщи започна да прави опити да седи я сложих седнала и  в количката. След 6-я месец децата стеват по - наблюдателни, заобикалящата ги среда им е интересна и откриват света оглеждайки го от своята "крепост"  Simple Smile .

# 43
  • Мнения: 666
От 4-ти месец я вдигнах на 45 градуса.

# 44
  • Мнения: 50
След 5 навършени месеца я повдигнах леко.

# 45
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
На тази възраст и аз надигнах количката под 45градуса PeaceДавай смело Peace

# 46
  • Мнения: 4 433
Можеш вече да Peace

# 47
  • Мнения: 2 447
Между 4,5 и 5 месец повдигнах нивото на количката

# 48
  • Мнения: 209
и моят син, както и повечето бебета на тази възраст имат желание да се надигат. не е желателно да става преди 5-6 навършени месеца.
аз лично постепенно го понадигах вкъщи с възглавници, а количката му я повдигнах на 5 месеца и половина...

съгласна съм - първо лека полека вкъщи с възглавници и след това количката Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 43 900
Можеш.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 036
Ние сме почти на 5 мес. и след 3 дни, когато се приберем у дома, ще сменяме зимния кош с летния, т.е. вече ще сме в полулегнало положение. На малката вече й е адски трудно да лежи, когато е будна, и постоянно иска да се изправя и много се изнервя.

# 51
  • Мнения: 166
По-добре изчакай да стане на 5 месеца.

# 52
  • Мнения: 63
На 5 месеца го вдигнах малкия, но мисля, че можеш

# 53
  • София
  • Мнения: 2 296
При тази позиция тежестта се разпределя основно на гръбчето,не на кръста.Все пак е полу-легнало,а не полу-седнало положение.
Не виждам проблем,дъщеря ми още от 3-месечна се надигаше да се изправя.Голям зор беше с нея,но изчаках докъм края на 4-ия месец.
Според мен,така ще му е по-удобно на  бебчето. Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 79
На 4,5 месеца вдигнах облегалката на 45 градуса, а на 6,5 месеца-до седнало положение.

# 55
  • Мнения: 5 026
Около 6месец.

# 56
  • Мнения: 200
След преглед при ортопед, който ни каза че е напълно готова да стои както на 60 така и на 90 градуса, туй като вече се вижда косста в ябълките Бяхме точно на 5 месеца и 20 дена Simple Smile

# 57
  • Мнения: 991
На три месеца и половина я вдигнах на 30, на 4 и малко на 45.

# 58
  • Мнения: 92
Не мога да повярвам колко различни са децата,
моята госпожица тъкмо  навършваше три месеца и почна да се надига много упорито, все се надявах да и омръзне, но уви. Тя едва беше почнала да хваща играчките над леглото си и се мъчеше да се надигне кат се набираше за тях.
След 3 и половина месеца и вдигнах гръбчето на 1вата степен, смятам че не е проблем, така е по легнала дори и от положението на кошчето за кола...

# 59
  • Мнения: 186
Към края на четвъри месец започнах да го слагам за по малко на първата степен. А в края на шестия вече стои стабилно седнал.

# 60
  • малко градче
  • Мнения: 188
През третия месец се возихме на първото полулегнало положение на количката.На 6м. вече стоеше сам без опора.Не съм го насилвала,но той се хващаше за количката и се надигаше сам.Всяко бебе е различно.

# 61
  • Мнения: 1 512
Можеш да е сложиш под наклон от 45 градуса. А за седнало положение след 6 месец.

# 62
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Спокойно можеш да промениш положението на количката. От легнало състояние в полуседнало.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
На 4 месеца и половина му купихме нова количка и я повдигахме съвсем мъничко, когато беше буден, но повтарям за кратко (защото той обожаваше да спи навън в количката и през повечето време си спеше в нея).

# 64
  • Мнения: 518
И ние сме в същото положение, но аз все още не смея да я повдигам. Мисля си, че все още е малка. Преди да навърши 4 мес. повдигнах нивото на количката 1-2 пъти само за малко, но тя се свличаше надолу и не можеше да се задържи. Преди няколко дни пак опитахме за 5 минутки и сега си стои стабилно и си разглежда наоколо, но... все пак ме е страх да не се натовари много гръбчето. Аз лично ще поизчакам още малко - има време за всичко! Ще седне, няма къде да върви!  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 3 993
Аз повдигнах облегалката в количката на първото ниво, когато бебка беше на 3 месеца. Ортопеда и педиатъра одобриха, но и да не бяха, пак щях да го направя, защото бебка се напъваше да си надига главата и гръдния кош и се сърдеше, че не може да си гледа наоколо когато е легнала. Но тя е много подвижна и жилава откак се е родила. След като я повдигнах, по-щастлива от нея навън няма!  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 554
на 4 месеца Peace

# 67
  • Мнения: 252
Към 4.5м.

# 68
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 289
Добре че я има тази тема, защото и на мен ми предстои, а не знаех със сигурност от кога. Просто съм забравила как беше при каката Grinning

# 69
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Валя беше на около 5 месеца, когато й повдигах нивото, защото все искаше да се надига и да гледа.
Мимо беше на около 7 месеца, когато го сложих в летния вариант на количката, но все още легнал почти хоризонтално, защото излезехме ли навън моментално заспиваше.  На 8 месеца вече спокойно си стоеше седнал, без да се изхлузва надолу.

# 70
  • Мнения: 318
Дъщеря ми е почти на 5м. но все още я возя легнала,но мисля да повдигна вече облегалката на количката  Wink

# 71
  • Мнения: 257
4 мес и половина,още от новороден спи/лежи в шезлонг в къщи той също е с лек наклон  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 367
От самото начало си ябях повдигнала на 20 градуса(за да не повръща),към края на 2рия месец вече не искаше да стои легнала и се принудихме да я повдигнем още и сега стои на 45 и е доволна,че вижда всичко Peace

Общи условия

Активация на акаунт