Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 окт. 2008, 09:15 ч.

Задачка-закачка

• 2 678
  • 38
  •   1
Отговори
Бих искала да помоля меломаните да ми помогнат да разгадая една загадка.
В петък вечер, докато си джитках из нета като цяло и форума в частност, дочух някаква позната мелодия откъм телевизора. Заслушах се - мелодията позната, текстът - не. Загледах се - Руслан Мъйнов в "Комиците". Изпуснах представянето на песента и не знам дали са споменали авторите ѝ, а и не съм сигурна дали става въпрос за това, за което си мисля. Затова ще ви помоля да изслушате примерите, които ще дам и да ми кажете, аджеба, кои са повече - приликите или разликите. Става въпрос за мелодията, разбира се, не за текста и таланта на изпълнителите...  Whistling

Първи пример

Втори пример

Отново първи вариант, но в друго изпълнение

Искрено се надявам да греша, поне ще ви остане като поздрав от мен слушането на хубавата музика.  Laughing

# 1
На мен ми се струва, че става въпрос за вариации на една и съща песен.
Харесаха ми и трите. Peace

# 2
Мелодията е същата.Яко плагиатство Confused
Руслан да не я представи като авторска?

# 3
Не знам.
Но ето какво открих в нета:

Комикът в рок-опера тип Ендрю Лойд Уебър и клип ала Мийт Лоуф. Режисьор на продукцията, която е снимана в двореца "Враня", е Ники Нанков. Музиката е на Ели Емануилова, а текстът - на Иван Ангелов.

newsm78

И още:
http://prbg.info/1127/

# 4
Абе що не идат да се гръмнат!Музиката не е на тази мацка въобще.Пууу

# 5
... Музиката е на Ели Емануилова, ...
 ...

Да, бе, да. Сигурно е нейна музиката...
 Sad

# 6
Е, опитали са се максимално да замажат положението с аранжимент, но повлияването е очевидно. Тази Ели Емануилова, явно слуша много френски песни и се надява почитателите на Руслан да не слушат.  Laughing

# 7
От мюзикъла "Парижката Света Богородица" (Notre Dame de Paris ) на Рикардо Кочанте (Riccardo Cocciante) е.  Laughing

http://en.wikipedia.org/wiki/Notre_Dame_de_Paris_(musical)

Явно свършиха кръчмарските песни на комшиите, та решиха да разнообразят с нещо непознато за феновете му.

# 8
  • Пловдив
как` Сийке, страхотна си, благодарим за поздравите  Hug
Мен лично относно "българска" музика вече нищо не може да ме учуди  Crossing Arms

# 9
  • out of space
а текстът - на Иван Ангелов.[/b][/i]

А тоз да не е Най-големия, айтозлията?  Laughing

# 10
  • Пловдив
Бих искала да помоля меломаните да ми помогнат да разгадая една загадка.
В петък вечер, докато си джитках из нета като цяло и форума в частност, дочух някаква позната мелодия откъм телевизора. Заслушах се - мелодията позната, текстът - не.

Искрено се надявам да греша, поне ще ви остане като поздрав от мен слушането на хубавата музика.  Laughing

И на мен ми направи впечатление колко  близка до "Notre Dame de Paris". Даже почнах да си пея руския вариант  Wink  Така че не грешиш ни най-малко. Промяната на 4-5 акорда и аранжимент не прави някого композитор.

# 11
  • София
Руския вариант най -много ми харесва.

# 12
 Преди известно време имаше някакъв спор между група Каффе и Софи Маринова/Слави Трифонов за една мелодия,а и двете страни всъщност бяха крали от песен на Лили Иванова и Драго-чая...
  А това,дето чух благодарение на теб,Как Сийке,е вълшебна музика(без Руслановия вариант,естествено)

# 13
  • Варна
Абсолютно плагиатство!  Peace
Иначе песената на Руслан не е лоша, но защо трябва да се приписват заслуги, за чуждо творчество?  Crossing Arms
Обожавам тази песен - и във френския и в руския вариант.  Heart Eyes

# 14
А това,дето чух благодарение на теб,Как Сийке,е вълшебна музика(без Руслановия вариант,естествено)     
Невероятни песни.Най-много ми допадна (и на мен) руският вариант.За краденето на музика...... newsm78съвсем нормално.Та ние повечето падаме от луната Crossing Arms

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт