Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 окт. 2008, 19:40 ч.

Спешно ... какво може да се вземе на борда на самолет ?

• 1 474
  • 8
  •   1
Отговори
Моля някой , който е летял по - скоро да ми каже какво има право всеки пътник да качи на борзда на самолета . Не съм летяла повече от 2 години , но знам  за някакви нови разпоредби , че не може течности да се внасят ...
Всяка компания различни правила ли има ?
Мъжът ми излита след два часа , но момчето , което е с него е помъкнало една бутилка алкохол , а аз мисля , че нямат право ...
Благодаря предварително  Hug

# 1
  • София
Погледни на страницата на летището - има инструкциите.

http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=101&lm02=81

# 2
Течности като алкохол, вода и т.н. - може,но само ако се купят от фрий шопа - т.е. след като се чекираш. В ръчния багаж не можеш да носиш повече от 100мл течности, при това трябва да са в малко специално найлоново пликче - на нашето летище (поне на стария терминал) трябва да си го купиш от пощенската будка (която вечер, разбира се, е затворена).На нормалните летища ги има свободно и безплатно, затова аз леко се запасих последния път.
Иначе бутилката може да я сложи в багажа си (куфар, сак или каквото там носи) и няма да има проблем.
Не са позволени режещи, остри предмети, спрейове и т.н.

# 3
Много благодаря  Hug
Препратих един мейл на мъжа ми с отговорите от темата , така че - свършихме работа !
Страхотни сте ! Благодаря още веднъж за бързата реакция  Heart Eyes

# 4
Това му е хубавото на форума - винаги можем да разчитаме едни на други  Peace Лек полет на пътуващите и меко кацане!

# 5
 Hug Heart Eyes

# 6
Като става дума какво може да се вземе на борда на самолет, четохте ли за новите скенери които ще слагат скоро на летищата от ЕС:

http://bgtourist.blogspot.com/2008/10/blog-post_24.html

Броят на желаещите да работят на скенера доста ще нарастне Simple Smile

# 7
не носете в ръчния багаж дезодоранти и парфюми, изхвърлят ги...

# 8
Има тема в Клюкарника за тия 'пийп шоу' скенери. Гледам на повечето хора не им пука. На какво ли не се подлагаме вече...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт