Ти какво сготви! Снимай, покажи!- 15-та тема

  • 49 511
  • 493
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 607
Цополанке ще чакам инфо за кестените - как точно ги правиш newsm78

Кестените ги срязвам леко отгоре, на върха.....Преди години ги режех и на кръст, но е трудоемко.....Сега само ги цепвам по дължината на кестена. Слагам в тава, измивам хубаво с вода, и не отцеждам всичката вода, а оставям съвсем малко на дъното на тавата да има. Слагам във фурната на 150 градуса и ги пека около 1ч. Това е.......Най-много да извадя един кестен и като изстине да видя дали се е опекъл. Но общо взето съм забелязала,че 1 час някъде е достатъчен. Не е хубаво и много да седят във фурната, че се изсушават......

# 76
  • Мнения: 2 708
Lois - страхотия си направила. Аз за сега само с гледането се ограничавам и четене. Имам вече цял файл с картинки такива и аз като теб гледах и клипче, и май скоро ще дойде времето да ги направя и аз. Дажи видях в Елемаг пътечките за навиване и предполагам на следваща заплата (или по-следваща) ще се спретна Laughing Браво на теб. А колкото до мечтите - като гледам, доста сме тук с подобни мечти - ей на и Бъни и тя, освен да си основем едно бг мамско такова Joy Joy Joy

Та аз за ония мойте снимки, Умбра попита и т_илиева, да си кажа. Всичките са режимни.

Рецептата за хляба е тук(най-отдолу на страницата). Може и с подправки, може и без. И други интересни рецепти може да намерите на този сайт. Аз лично ползвам търсачката, че по раздели не се ориентирам добре.

А другото, което е като солен кейк, е по рецепта за сладки палачинки на Фоли, само че на мен сладкия вариант не ми хареса и го направих в солен, като добавих и пушено филе - пуешко или пилешко естествено.
Всъщност продуктите са - за една тава, която се дели на две за двама диетуващи, или за 1, но за 2 дни:
4 с.л. овесени трици,
3 с.л. пшенични трици
извара - около 3 пълни лъжици с връх, или така едно парче на око
кисело мляко, около половин кофичка с малко содичка
2 яйца.
малко лъжица - две царевично нишесте (може и без него)
пуешко или пилешко филнеце на ситно (по желание)

Триците по правилата на Дюкан са по 3 с.л на ден. Така че може и да сте точни и да са 4+2, или 3+3, или само овесени. Хубаво е да го правите с фино смляни овесени. Пшеничните, които аз имам са още по фино смляни, и са си като брашно. С едро смляните овесени не ми харесва на мен. Та омесвате всичко, слагате хартия за печене и готово Laughing

От същата основа, но без филето може да си запечето леко нещо като блат, и преди да е съвсем готово да го извадите. Мажете с дом пюре, филета, лук, чушки, кръгчета домати, абе пица да си направите. Въпреки че не е режимно и две три дялки кашкавал може да си ръснете, колкото да не е съвсем грозновато, варено яйце да украсите и ето ви пица. Heart Eyes

А на Рошлата на Лабрекс и аз око съм й хвърлила, ама трябва да си измисля гости, че аз не ям. Изпитвам някакво извратено желание да готвя още повече сега като не ям и да има кой да се радва на манджите ми. И обикновено, ако не ми се канят "тежки" гости, се обаждам на мама и татко, или на сестра ми с домочадието да пристигат и да ядат - хем весело, хем има кой да яде, хем има на кой да съм сготвила - абе въобще, кеф Joy Joy Joy и всички са доволни.  Ако пък направя сладки, или сладкиш ей така, щото ми се бърка просто нещо вечерта, на другия ден офиса е щастлив Joy

Лелееее пак се олях   Embarassed

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 08:50 от Krische

# 77
  • Мнения: 1 117
KrischeHug hugs & kisses
и аз така съм щастлива, като има кой да ми яде манджите и сладкишите. За съжаление вкъщи не са големи експериментатори, мъжът ми му дай сирене по шопски и подобни, сладкиши почти не вкусва. Щерката пък е толкоз икономична, че не е създадена форма за толкова малък сладкиш.  hahaha Снощи експериментирахме със сушито, защото бяхме само двете с нея....

По повод на рогозките - аз не съм инвестирала в специална суши-рогозка, използвах подложка за сервиране от тези клечестите, ако искате ще я снимам - продават се по 4 в магазините за левче, хем украса за масата, хем такъм за суши  Joy От горе сложихме парче фолио, и нямаше никакъв проблем. А, за ориза съм забравила да напиша - на Крина Еxotic line Sushi rice - от Метро 0,5 кг в кртонена кутия. Сварих половината ориз - стигна ми за 3 нори и половина.  Joy. Но за двама души е напълно достатъчно, така че - моите изводи са - нито е скъпо, нито е трудно.

Пепчо, ама у вас не страдате от липса на разнообразие! Ау, как обичам дивееееч! Много рядко ми се случва обаче..

# 78
  • Мнения: 1 951
Да се запиша в темата със снощната ни вечеря.

Зелена салата
Картофена салата
Шпиковано свинско контрафиле с гъби
Първата ми торта с чаршаф. Отвътре е торта "Рафаело" на Наталина.

# 79
  • Мнения: 3 050
Дикси много хубава торта, а снимка на нарязано парче има ли   bouquet

# 80
  • Мнения: 2 708
Евалата Дикси. Аз още не съм се престрашила за това с чаршафа. Пък и да си призная, вътрешно още не съм убедена, че е вкусен. Ама...... със сигурност красиви неща ставата така. Браво  Grinning, че си се престрашила и така добре си се справила, пък гледам и плохи нямаш, добре си го сложила значи, защото това е друго мое притеснение, от тези дето си намирам за оправдание да не се захвана за това. Wink

# 81
  • Варна
  • Мнения: 480
Дикси ,жестока торта!
Ако не те затруднява би ли споделила рецепта.
На всички останали кулинарки -браво момичета вие сте the best

# 82
  • Мнения: 1 951
Сега снимах разрязаната торта.

Да ви кажа, няколко пъти правих опити с фондани, марципани и т.н. от тортената тема и все бяха неуспешни. Така, че намерих  на баницата мекото онзи ден в Метро  Laughing Купих готов марципан, който само трябва да се оцвети и размеси със 100гр. пудра захар.
По-лесно не съм си го и представяла  Mr. Green
Ето как изглежда марципана - http://i65.photobucket.com/albums/h227/diksi/DSC01250.jpg?t=1224573704

Струва към 4лв., но ми стигна само за чаршафа и не ми остана за розички. Затова другия път ще купя два.

А, да,  Krische , права си , че не е особено вкусен. Той е бадемов и има вкус на горчиви бадеми. Аз моя си го отлепих  Laughing Но на половинката му хареса и си го яде.

 Nushlem, тортата е тази - "Рафаело" на natalyna 

# 83
  • Мнения: 2 708
Диксиииииииииииииии  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
Торта ще се прави, торта ще се прави, тарта ще се правииииииииии...............

Това дето си го снимала го видях и аз из магазините, ама и на ум не ми дойде да го свържа с чаршафите от тортената тема. На сестра ми детенцето декември има рожден ден и е много вероятно да се спретна - вече няма мърдане.

# 84
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дикси, страхотно меню! А тортата е направо......... супер!  Peace

У нас в неделя - Скумрия с ориз на фурна
 

Снощи - собственоръчно почистени от мен и изпечени от половинката Лешници, Зелева салатка
 

Тиквеник с мед и орехи
 


Пожелавам много вкусен ден на всички!   bouquet

# 85
  • Мнения: 22 867
От снощи - пълнен карфиол.  Страхотна вкусотия! Heart Eyes И тая сутрин хапнах от него....Embarassed


Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 14:26 от labrex

# 86
  • Варна
  • Мнения: 5 529
t_ilieva, може ли рецептата на скумрията с ориз. Аз я правя само с домати и на грил тигана. Твоята ми се вижда интересна и мисля да пробвам.

# 87
  • Мнения: 4 433
Момичета бяхте пускали един сладкиш с цели парчета круши отгоре
Немога да го намеря Praynig

# 88
  • Мнения: 774
Dina767, esy, pep-4o, nela_66, благодаря ви! Blush

esy, благодарности за рецептата!  bouquet(Щателно преглеждам рецептурника ти. Ще си проличи в най-скоро време. Grinning)

Дикси, много хубава тортичка! Запали и мен! Grinning

t_ilieva, тиквеникът изглежда много апетитно! Peace

Krische, Lois, харесвам не само снимките ви, но и чувството ви за хумор! Peace

labrex, много интересна и оригинална идея за карфиола! Grinning

Бъни, все още удържам фронта, но предстоят най-дебелеещите месеци, та не знам... Rolling Eyes Laughing

Снощният ни десерт - печена тиква със захар, с канела и захар и с канела, захар и орехи - който, както я предпочита Grinning:


# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

А, да,  Krische , права си , че не е особено вкусен. Той е бадемов и има вкус на горчиви бадеми. Аз моя си го отлепих  Laughing Но на половинката му хареса и си го яде.


малееее, как не ви е вкусен бе Rolling Eyes
аз мога 200 гр. наведжъж да изям, а не съм от сладкоядците  Blush
марципан обожавам, а на Швартау е един от най-хубавите!!!!

мъжът ми не го яде за жалост и си купувам на бонбони или на картофи  Laughing



на тази фирма също марципана е много вкусен и не е много сладък  Crazy
шоколад не ям, ама марципан  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт