Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 228 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
     Кажете, моля , кой се е борил с подобен проблем?Аз се мъча сама.Понеже  комина ни се запуши , посред зима преди 3 години , излизаха едни сажди, пушеци и тавана на трапезарията е черен като въглен.С хола са общо помещение, но там поне е само мръсен , а не черен.Нещо страшно е.Започнах да ремонтирам, пари няма , но и в мизерия не се живее.За майстори нямам, стигат ми заемите, които изплащам, сама ще се оправям.
  Тапетите свалих, но тази вар.Мокрих, мих, но на места е дебела.Освен, че черното не излиза, само се размазва.Помощ! Давайте идеи.
Цитирай

под ореха на сянка

редполагам говориш за бяла вах, с която е боядисан тавана... става със шкурка - пробвай с номер 60 или 80... другия вариант е със шпатула да стържеш... ама общо взето си е голям чанч, голям прахоляк и голяма мизерия и чистене след това...

п.п. искренни съболезнования...
Цитирай
  Благодаря за отговора! 
  Следващ въпрос newsm78
  Ако се опитам да поизчистя варта, но тя не падне докрай, а после боядисам с латекс? Ще хване ли?И което е по-важно, след време да не падне латекса, като е минат в/у вар?
Цитирай

Герик, изчисти максимално колкото можеш, а след това потърси - има латекс на варова основа и никак не лош и може би той да е най-удачен в твоя вариант.
Цитирай

gerik, само шпаклата ще помогне. Слагаш противопрахова маска и стържеш на сухо, като държиш шпаклата с двете ръце. Остатъците премахваш с телена четка и измиваш тавана с вода с помощта на дебела четка с дълъг косъм.  Гадното е че мазилката се надрасква и задължително трябва да шпакловаш преди да боядисаш. Много неприятна и мърлява работа е. На мен ми се е налагало да го правя преди години вкъщи.
Цитирай

Бургас

ооо ние сме в същата дилема,но...понеже мислим за парно и тогава ще правим ремонт

за по-естетично трябва да свалиш варта с телена четка.както ти написаха вече - това е голям чанч Sad
след това нова шпакловка и латекс Mr. Green
Цитирай

Следващ въпрос newsm78
Ако се опитам да поизчистя варта, но тя не падне докрай, а после боядисам с латекс? Ще хване ли?И което е по-важно, след време да не падне латекса, като е минат в/у вар?

Аз знам, че трябва да се грундира повърхността, преди да се нанесе латекса.
Грунд се продава във всички магазини за латекс, боя и други такива.
Разрежда се с вода (на опаковката пише в какво съотношение), и минаваш тавана или каквото там ще боядисваш с мече.
Трябва да изсъхне и след това нанасяш спокойно латекса.

п.п. Знам и, че не е задължително и да сваляш цялата вар от тавана. Минава се с мокра кърпа, за да се обере прахта, следва грунда и латекса, който така или иначе ще покрие опушването.
Цитирай

Бургас

п.п. Знам и, че не е задължително и да сваляш цялата вар от тавана. Минава се с мокра кърпа, за да се обере прахта, следва грунда и латекса, който така или иначе ще покрие опушването.

нищо няма да покрие опушването-само ще се размаже и ще стане още по-гадно
Цитирай
   Е, аз определено няма да мога да шпакловам тавана EmbarassedРеших да измия  с топла вода и веро колкото се може по-голяма част от мизерията.После, ако все още  съм навита да измахам розетките и корнизите, ще шпакловам само там, ще зашкуря там където варта е по-груба  или отлепена и отгоре пак вар.Защото мъжо  няма да е доволен, той  си мечтае за  основен ремонт и ако плесна латекс, не знам как ще го сваляме пък него LaughingДобре, че е на път, та да не вижда какви ги творя.Но определено мисля да се справя с този таван подобаващо, все пак съм парче художник 35

Ей на, за какво се тровя ooooh!и това е само1/3 от  помещението, добре, че останалото не е такова омазано.
Цитирай

gerik , а защо ще трябва да сваляте латекса , ако го плеснеш.
Аз като гледам снимките, мисля, че като махнеш чернилката и минеш с латекс 2 или 3 ръце(според нуждата) ще стане добре.
Но ти съчувствам за миенето на тавана. Сериозно.
Цитирай

под ореха на сянка

аз все още си мисля, че ако не се подходи радикално и се мине направо с латекс ще се подкожуши латекса и ще стане на юфка...

ама гледам, че имаш поле за действие... пробвай 1 ъгълче 30-40 кв. см. с латекс ей тъй-на върху чернилката кво ще стане и ако няма проблеми действай смело...
преди латекса - задължително грунд!!! служи не само за основа, но и обира ситния прахоляк и дава възможност по този начин латекса да се нанесе върху чиста повърхност...
Цитирай

Бургас

gerik тези петна светлите от миенето ли се получиха Sick

при нас е същото + черна секция и диван Mr. Green красота!
вътре трябва да се търсим с лупа-добре,че имаме силно осветление
моят си е майстор на тия строителни дефекти,ама...нали знаете,че на майстора не му остава време за неговата къща  Blush
ама гледам, че имаш поле за действие... пробвай 1 ъгълче 30-40 кв. см. с латекс ей тъй-на върху чернилката кво ще стане и ако няма проблеми действай смело...
черното ще се размаже заедно с латекса и до колкото знам латекса не се задържа върху варта Tired

решението ти го написах преди няколко поста! Peace
другия вариант е да махнеш варта с телена четка и някой майстор да ти шпаклова тавана,но...гледам,че и стените са на същия хаос  Thinking
Цитирай
  Стените са така, защото под тапетите са били минати с една ръка вар, да се чудиш защо.И сега тая чернилка като се разнесе... не е за приказване.Тоя комин и разказа играта на новата къща Crossing Arms
   Дарче, у нас чисто новите ми пердета 18 метра Crying or Very sad  си загинаха  мърцина от саждите.Секцията , холната маса, че и дюшамето пострада.Добре, че гарнитурата не бяхме си купили още.Все едно пожар е имало.А този ъгъл единия над  коминната розетка си беше  катран черен, едва  успях да  го поизчистя.
  Тия дни ще мия, пък после ще видим.Накрая ще се похваля с резултата...Дано е скоро тоя край Wink
Цитирай

Бургас

ще чакам с нетърпение,че...може и аз да се хвана на хорото Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.