През МАЙ ще дойде пролетта, а с нея нашите деца! №5

  • 13 483
  • 304
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 885
Mushinka ако си имаш доверен гинеколог абонамент към болница не ти трябва.Аз специално се записах на абонамент защото личната ми гинеколжка ми предложи да избера абонамент в болницата, където работи или да ме наблюдава към частния й кабинет......и аз реших, че като пари все си е скъпо....поне да свикна с мястото където ще раждам.

А как си оформяте документите за раждане, ако не сте записани на ЖК /дори и в последният месец/?

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
moiat beb4o 6te se poiavi na bial sviat na 19.05.2009 pozdravi na vsi4ki mami preggo badete 6tastlivi i vsi4ko 6te e nared leko bremeneene.Imali niakoia druga sas sa6tia termin  Simple Smile :Dako ima mami i ot Stara Zagora pi6ete newsm44 4ao do skoro

# 77
  • Мнения: 21
nadej,
Много ще съм благодарна за координати на лекарката ти - може и на л.с.
  bouquet

# 78
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
"Ваня1975  с теб май сме близки и по термин и по възраст ....аз съм кака с 1.5 години (Дидочка ще ми оправи данните).....и все първо бебче чакаме.  Стискам палци да си обменяме все хубави новини!"
Мигла, дано да сме здрави и щастливи да дочакаме заедно здрави бебчета!  Praynig
 welcome на новите мами във форума welcome и леко бременеене
Моля, обяснете ми как точно става записването за БХС. Аз бях на лекар в петък, но лекарката ми каза само, че трябва да отида пак на преглед след месец (сега започнах 11-та г. с.) На 33 г. съм и сигурно и аз ще трябва да направя БХС.

# 79
  • софия
  • Мнения: 2 140
Вчера бях на преглед.Лекарката каза,че е доволна,мъжът ми  видя малчо на ехографа и му стана много мило.А днес цял ден ми се гади Sick и ми се спи.

# 80
  • Мнения: 16
Хайде да се похваля и аз като поредната върнала се от преглед. Simple Smile
Днес ходих на първата фетална морфология и съм много доволна. Гледахме се цял час, мерихме гънки, следяхме тонове, кръвоносни съдове, пъпна врър, пикочен мехур....та мойто сладко извънземно е наред според първите прегледи.
Вече сме цели 5, 45 см и според това сме в 11 седм, 6 дена; спред размери на главата сме в 12 седм, 5 дена - много голяма глава. Simple Smile
Надявахме се да видим и пол, но не успяхме.
Правихме опити и с 3Д да се видим, но много неясна още картинката и бързо приключихме.
Имаме си 10-тина снимки, някои от които доста сполучливи. Simple Smile

Аз за БХС се чудя дали да правя. На 29 съм, ще родя на 30...Но нямам и много време да мисля, че то дойде време. Simple Smile

Целувам ви и ви желая много положителни емоции Hug

# 81
  • Мнения: 745
Здравейте и от мен Hug
Утре съм на преглед. Стискайте палци всичко да е наред с бебчето. не че имам някакви оплаквания, но ми е притеснено.
Като се върна утре ще пиша Praynig Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте момичета Hug
Някоя от вас вече прави ли си БХС?Моля ви споделете ако сте си правили,интересува ме цялата процедура,къде и каква цена .
Благодаря ви предварително  bouquet

# 83
  • Мнения: 488
Здравейте момичета и аз съм една от вас!
Моя термин е 10.05.2009 г.
Ходила съм вече 2 пъти на ехограф и съм си направила всички изледвания необходими в началото.
Порових и почетох малко из темата и забелязах, че съм направила повечето неща.
Не съм ходила на ранна фетална морфология и малко се притеснявам. Чувствам се виновна, но няма часове свободни. Дано не е проблем.
Записала съм си час при д-р Марков за 18.12.2008 г. Това беше възможния час, съвпадащ и със 19-20 седмица. Някой има ли отзиви за него?
биохимичния скрининг и аз искам да го направа и ще говора с докторката.

Много се разприказвах за сега това от мен, колкото да се запознаем. Все пак имаме една съдба и то толкова прекрасна.

Успех на всички и щастлива бременност. Пак ще пиша!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 84
  • Мнения: 0
Здравейте момичета и аз съм една от вас!
Моя термин е 10.05.2009 г.
Ходила съм вече 2 пъти на ехограф и съм си направила всички изледвания необходими в началото.
Порових и почетох малко из темата и забелязах, че съм направила повечето неща.
Не съм ходила на ранна фетална морфология и малко се притеснявам. Чувствам се виновна, но няма часове свободни. Дано не е проблем.
Записала съм си час при д-р Марков за 18.12.2008 г. Това беше възможния час, съвпадащ и със 19-20 седмица. Някой има ли отзиви за него?
биохимичния скрининг и аз искам да го направа и ще говора с докторката.

Много се разприказвах за сега това от мен, колкото да се запознаем. Все пак имаме една съдба и то толкова прекрасна.

Успех на всички и щастлива бременност. Пак ще пиша!






Здравей Раличка,

Много се зарадвах като видях, че и твоят термин е 10.05.   Grinning  Така че имаме доста сходни задачи - аз, по препоръка на лекаря, при когото ходя на консултации, си записах час при д-р Марков за ранна фетална морфология за 31.10.2008, което се пада 13-14 седмица. Чакам с голямо нетърпение да видя какво представлява прегледът и най-вече - какво ще се види  Laughing За БХС, ми споменаха на първата консултация, но нямам никакви контакти и не съм предприела нищо.  Имаш ли информация къде точно се прави и някакви координати?
Благодаря и леки седмици /мен още ме мъчи гаденето и вече чакам с нетърпение да възвърна предишната си форма и енергия../




# 85
  • Мнения: 826
Добре дошла Раличке, здравей Митачка Hug Добре дошли и на всички други присъединили се бъдещи мами. Ех, че весело ще стане. Че ние с майските бебета сме толкова много вече, че направо си станахме мафия Mr. Green
 Утре е И моя дългоочакван втори преглед. Този с първите изследвания на кръв, урина и т.н. Нямам търпение и за втория ехограф - дано този път и аз да видя какво става в тумбака. Искам да му чуя сърчицето и всичко да е наред. Дано да е живо и здраво. Ще разправям утре. Приятна и спокойна вечер, дами  bye bye bye

# 86
  • Мнения: 1 317
animated - относно името на доктора - помня го, защото имах уговорка с него. Виж обаче имената на акушерки и други доктори не помня.
Относно каката - и аз като Just Vaniа й казах веднага. Всеки ден й говорим, че в корема на мама има бебче, което сега спинка. Тя идва, надига ми блузата, гали коремчето и го целува. Казва, че ще стане кака, че ще има бебе братче Simple Smile и че ще го донесе щъркела на пролет. Ако беше по-голяма може би нямаше да й кажем от сега, но мисля, че трябва да свикне, че ще има още някой скоро, който ще отнема от вниманието на мама.

От доста време се губят някой момичета - лято!, siska, elfi4ka - момичета, дано всичко е наред с вас, пишете по един ред когато имате възможност  Hug

# 87
  • Мнения: 26
привет на новите мами  Simple Smile
Голяма тайфа се заформяме за Май.
Някой знае ли миналата година колко са били....ще вземем май да ги бием по бройка  Hug

# 88
  • Мнения: 4
Миналия Май е имало 123 Мами  preggo със 129 бебета  newsm04.
Отначало, като видях бройката, ми се стори огроооомна, но като гледам сега, с нашите тепмове и как се разрастваме ежедневно, дано да успеем да ги минем smile3501

# 89
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Добре дошли на новите мами!  wavey

Още не съм правила никакви изследвания. Другата седмица съм на ЖК и тогава ще ми пуснат първите.

Веднага казах на баткото че ще имаме бебе. Постоянно му обяснавам какво ще бъде и как, не искам да изпадне в истерия или нещо подобно когато родя. Вече като заплашва баба си ,не казва че ще й счупи главата  ooooh! а че няма да й дава бебето  Grinning Уф, надявам се да успея да го подготвя.

Лек и спокоен ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт