Чакам МАРТ с нетърпение, за да видя моето творение!

  • 11 093
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро на всички.
За тези на които много им се спи (като мен например - та хич не ми се ставаше).
Хубав, слънчев и успешен ден от мен.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 036


Добро утро и от мен, момичета  Hug

И приятен и усмихнат есенен ден ви пожелавам от сърце  Heart Eyes    bouquet

# 62
  • Мнения: 361
добро утро и от мен   bouquet
аз съм с болно гърло и цяла нощ не сме спали  с мъжлето.
Зелено човече - браво, че ти е хубаво в работата, но аз вече издивявам. В моята стая влизат по 100 пъти на ден и незнам защо, но всички си говорят на висок тон или по мобилните. Направо ме побърква.
Да ви се похваля, че съм страшна домакиня (а мама не вярваше) - вчера докато готвих (стана супер вкусно), си направих сок от ябълки, направих си и маникюра и даже филм гледах. Направо се възхищавам сама на себе си.  Rolling Eyes
Лек и усмихнат ден  Hug

# 63
  • Мнения: 1 734
Момичета, днес съм рожденичка  Blush
Черпя ви макар и виртуално   party023  Drunk

# 64
  • Мнения: 7
Добро утро, момичета!
Аз започвам деня в много лошо състояние. Ужасно се чувствам на работа, не ми е удобно пред компютъра, а работата ми е само такава. Усещам постоянни болки и не спирам да се безпокоя. Затрупана съм с работа, а ми е трудно да се концентрирам. Таткото настоява да си взема болничен и аз искам, но моя доктор може да ми даде само 7 дена, а после трябвало комисия. Другият вариант да вляза в болница изобщо не го мисля. Само от мисълта за това се разплаквам и още повече се тормозя. Защо е толкова трудно да ти дадат болничен, когато си бременна. Още е 9 сутринта, а съм толкова изморена.
Успешен и приятен ден!

# 65
  • Мнения: 242
Добро утро и от мен.
Сиа - честит рожден ден. Много здраве, щастие и късмет. Нека всичко онова, което си си пожелала се сбъдне.
Днес е много хубаво времето и аз ще излезна по магазините да разгледам това онова за бебчо,  и следобяда ще докладвам.
Лек ден.

# 66
  • Мнения: 7
Честито на рожденика,  sia! bouquet

  ura 

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Добро утро момичета!

sia Честит Рожден Ден! Бъди здрава и обичана и нека мечтите ти се сбъднат!


Elg започвай с чайчетата и бонбони Олипс, аз така си оправих гърлото.
melihamel ако не се чувстваш добре и гинеколога ти е свестен, може да ти пусни болнични с комисия и без да влизаш в болница.
зелено човече чудя ти се на огромното желание да работиш. Явно на мен толкова ми беше писнало да работя, че сега въпреки че ми е малко скучно, релаксирам максимално.
Приятен ден ви желая!

# 68
  • Мнения: 819
Добро утро, момичета!
Аз тази седмица съм си вкъщи, но пак не можах да се наспя..шефът ми звъни вс. сутрин около 8.30-9 ч. да ме пита за какво ли не...ужас.
Белла , правилно те е посъветвала  tedsan. Аз също трябваше за тази седмица да си взема болничен и в неделя вечерта шефът ми звъни на пожар и ми вика в никакъв случай да не взимам, защото този хубаво щели да ми го изплатят в/у високите осигуровки, но от тук нататък всеки следващ щял да е в/у мин. заплата/доколкото разбрах/. Няма проблем само, ако е непрекъснат до раждането, но...аз лично не мога още от сега да изляза .Според мен това е една от поредните безумици на държавата ни  #Cussing outТа сега съм си вкъщи малко "нелегално", така да се каже, водя си се на работа.
melihamel , милата...аз те съветвам въпреки всичко да си вземеш болничен/ въпреки това, което писах по-горе/, при теб положението явно е друго. Ако се налага и комисия-да си я свикват!След като не се чувстваш добре, напълно си в правото си да си стоиш вкъщи, бебето е най-важно.Нека някоя от мамите, която е в това положение/ако не се лъжа, май Слънцето заради това беше в болница, ако е така-нека ти даде съвет/ да каже как стоят нещата. В крайна сметка и да се наложи, ще е само за няколко дена, мисля, че си струва  Peace, а после вкъщи ще си много по-спокойна.
Сега, да ви кажа, аз въпреки всичко си записах час във Фемина за утре, но този път нямаше при Врагалева, а при Цолова. Някой ходил ли е при нея и какви са ви впечатленията? И най-странното е, че часът си го записах преди 20 мин.! Звъннах просто ей така, да видя дали пък случайно имат поне до края на тази седмица/че така или иначе съм си вкъщи/, без претенции при коя АГ, тъй като съм ходила само 1 път при Врагалева и то защото при нея имаше свободен час. От нея съм много доволна, де, но се надявам и Цолова да е добра. Първият път също си имаше часове за след 1 седмица, изобщо не се чака с месеци/както ме бяха изплашили/.
Сиаnewsm59  party023 newsm67

# 69
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добро утро.
sia, честит празник newsm67. Много здраве и щастие ти желая.
Виждам, за работа си говорите. Аз смятам да ходя до НГ, ако не ми пресече котка път-приятно ми е, особено след като му се види края след 2 м. Обаче съм станала супер крива /то и не само покрай работа/-някой като се разкашля и разкиха край мен побеснявам. Знам, че не съм права, обаче наистина ужасно много се дразня. Колкото повече се пазя от вируси тази есен, толкова повече народа подсмърча край мен, че и не се съобразяват да се дръпнат настрани. А има клиенти, които много добре знаят, че съм бременна и пак сядат при мен и ми кихат и кашлят насреща censored
melihamel, комисия, болница, каквото ще да е, само си вземи болничния след като не се чувстваш добре на работа.
*Nikita*, и аз имам същия проблем, понеже се осигурявам на 2 места до максималния доход и сега не мога да взема болничен. Затова и разликата от 01.01 до датата, на която влизам в 45-те дни преди раждане ще я пусна като платен год. отпуск /добре, че февруари е къс Mr. Green/. А и сега за каквото ми се наложи да излизам, все е отпуск. Дано не се налага болничен, не заради дохода де, това ми е последна грижа. Добре, че шефа и колегите ми са много внимателни.

# 70
  • Мнения: 481
Добро утро!
Честит рожден ден sia - само хубави моменти оттук нататък ти пожелавам   bouquet

Белла - излизането в болнични ще ти се отрази на майчинството САМО АКО се осигуряваш на по-висока сума сега, откакто си бременна, а преди това си била  на друга по-ниска. Но ако от януари до сега да речем си на една и съща осигуровка - нищо няма да ти се отрази Peace И още нещо: ако болничния ти е за една седмица само - не е страшно, разликата е много малка - ще стане въпрос за до 10 лв на месец най-много разлика Peace

# 71
  • Мнения: 361
sia- честит рожден ден, да си много здрава и много спокойна, а през март, щастлива мама   bouquet
Есме Вихронрав- и аз съм същата. Вчера се карах с един колега, че прекалено силно говори. Много се дразня.
melihamel- и аз като другите момичета те съветвам да си вземеш болничен. Почивай си и се грижи за бебо.
fever - така правя, дано да ми мине бързо, че най-мразя да не мога да говоря нормално
Аз не съм никак в час с болничните, но като се уморя си взимам за по седмица. Бебето ми е по-важно. Взимам заплата 550лв и ме осигуряват на нея, а като бях август месец болничен взех 400лв.

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 10:10 от Elg

# 72
  • Мнения: 267
Аз набързо само да се включа по повод варненската гимнастика за бременни, бройте ме и мен. babyface, ако искаш даже ми пиши лично да се уговорим нещо за събота. Аз досега ходех на един курс, малко измислен, с йога за бременни, която беше още по-измислена, инструкторката беше доста некадърна по мое мнение и изобщо нямаше представа какво е подходящо за бременни и кое не. Преди да забременея ходих на йога при много свястна инструкторка и сега съвсем всички ми се струват по-смотани. Та, силно се надявам на тази гимнастика да знаят какво правят, ще се радвам, ако наистина си струва.

# 73
  • Мнения: 3 637
Добро Утро моми4ета!Маи позакаснях,но снощи до 24:00 лепихме тапети  Tired .Свекържата кръстоса крака,наяде се и си легна,абе нямам думи...А после защо снахите,говорели лошо за свекървите!  #2gunfire
сиа,4естит ти рожден ден  newsm59 !
Елг,да оздравяваш бързо!
Сядам да 4ета за изпита в събота!
4ао 4ао за сега!  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 1 103
 Здравейте момичета! Желая ви един слънчев и усмихнат ден! Flowers Sunflower
 Да ви кажа и аз съм се видяла в чудо с тая работа. И проблемът не е толкова самата работа колкото отиването и връщането в неизбежните задръствания. Аз ходя с кола и от миналата седмица получавам доста неприятни болки и напрежение в корема  от непрекъснатото натискане на педалите в трафика. Градският транспорт пък съвсем не ме устройва, защото там трябва да стоя права и да ме побутват оттук оттам минимум 50 мин. на отиване и на връщане. Освен това моята бременност се води рискова поне по два показателя - двуплодна и след лечение на стерилитет (инвитро). Та вече все повече се замислям за болничен, но като ви чета идеята за болничен престой хич не ми харесва. В началото към 8 седмица изкарах три дни в Тина Киркова и съм ужасена от условията и отношението на персонала (не на лекарите) и хич не ми се иска да стигам до там. Няма ли друг начин да се получи болничен?
Имам и още един въпрос относно изплащането на болничните. Аз се осигурявам на реалната си заплата и доколкото знам при болничен трябва да взимам 80% от нетото, което си получавам по принцип. Как така следващите болнични се начисляват върху минимална заплата? И ако от сега до март съм болнични това ще се отрази ли после на майчинството? по принцип се осигурявам на доста висока сума и очаквам добро майчинство?
Много станаха въпросите, но предполагам, че и други ги вълнуват? Ще се радвам ако има някоя мама по-добре запозната с тези неща да ни ги обясни на достъпен език.  

Общи условия

Активация на акаунт