Да захранвам ли или да давам АМ?

  • 1 051
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
150 гр за 11 дни е перфектно. Това означава, че за месец ще качи около 450 гр - идеално за този месец.
Мойто бебе сигурно е най-мереното - всеки ден, на всяко хранене - пробно кърмене. Така до края на 5 месец (признавам се за абсолютно луда). В тази връзка - 90 мл е абсолютно достатъчно за кърмено на поискване бебе. Все пак това не е шише и не може всеки път да изяжда по 140 мл. Със сигурност сутрин яде много повече. Поне моят син беше така. Следобед почти винаги заковаваше на 90 мл, но сутрин понякога ядеше и 180 мл.

# 16
  • Мнения: 117
аз мисля ,че за захранване трябва да помисляш в краен случай.Днес и на мен ми се случи да отказва кърмене ,а и беше време.Оставих я да спи и след това започнах пак.И успях! Мисля че като огладнее добре няма друг избор- ще яде Wink

# 17
  • Мнения: 60
То и аз си мисля, че 150-200 г за 10 дни е добре, ама в къщи ме притискат. До сега бебчо наддаваше доста - в началото по 350 г на седмица, а след 2-рия месец по 250г на седмица. А се роди много мъничък - 2 150г и сега в къщи искат да навакса бързо. Добре, че с педиатърката сме на едно мнение и за кърменето и за късното захранване, та тя обясни на мъжа ми да изчакаме и да не ме притискат толкова с това захранване. Силно се надявам да се оправят нещата и с кърменето!

# 18
  • Мнения: 5 713
Ако това ще те успокои, Ясен от самото начало качва по 180-190гр на седмица или досега за месец по около 800гр. За мен, а и за консултантката това е идеално.  Мисля си, че нещата са наред с твоето кърмене. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 961
Добре, че си случила на педиатър, че без ничия подкрепа е много трудно! Дано и близките ти спрат да те притискат!  Hug
Кърми си спокойно бебече, когато е по-неспокойно, гледай да се скатаваш някъде на по-тихо и тъмно местенце, така ще суче по-спокойно и ефективно! А пробно кърмене е добре да се прави поне за 24 часа и то в домашна обстановка, защото бебетата не сучат еднакво количество на всяко хранене, понякога непозната среда и притеснена мама могат да имат кофти ефект!

# 20
  • Мнения: 510
И ние тези дни минахме през такава криза на растежа,но когато ревне,че е гладен му давам..За щастие плаче само, когато е гладен,т.че не се чудя много дълго какво му е Laughing Отделно,че за 4 мес. не успяхме да махнем нито едно нощно хранене, а с тази криза направо не съм спаля няколко нощи, да се храним през 2 часа Crazy Вчера пих чай за кърмачки и ядох сварено жито ( това са те посъветвали и малко по-горе Wink )  и днес вече започна да влиза в час и да се храни на 3 часа. Такива неща се случват и са напълно нормални. Запази спокойствие и си го кърми с удоволствие!  Hug

# 21
  • Мнения: 250
Криса така реве и се дърпа когато е преяла - такъв вой надава, че е ужас.Така че според мен недей да даваш АМ.И аз като се цедя много малко излиза, а детето чак успява да преяде  Joy

Общи условия

Активация на акаунт