Чупещите се нокти разкривали заболяване!

  • 6 459
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Понеже имам големи проблеми с чупещи се нокти и не ми помагат никакви заздравители, се разрових в интернет и вижте какво намерих:
http://www.globusnews.net/index.php?option=com_content&view= … rawe&Itemid=2


Има много добра таблица за диагностициране по състоянието на ноктите...
Оказа се, че ми липсва желязо  newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Преди да правиш каквото и да е заключение или да приемаш каквито и да е медикаменти се консултирай с лекар... Peace

# 2
  • Мнения: 1 081
Преди да правиш каквото и да е заключение или да приемаш каквито и да е медикаменти се консултирай с лекар... Peace

Напълно подкрепям.
Може да е просто от липса на витамини  Peace

# 3
  • Мнения: 3 312
тази табличка ме стресна  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 87
Да, преди да приема желязо, обезателно-консултация с лекар newsm78, но сигурно има нещо вярно в диагностицирането по ноктите. В китайските бойни изкуства(аз тренирам тай чи) на ноктите се гледа като окончание на костите(звучи странно,знам) и по тях можеш да съдиш за костната с-ма на индивида.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Така е ДА...съгласна съм, че по различните части на тялото може да се съди за общото състоянието на организма...просто казвам да не се стресираш и да започнеш да пиеш разни работи преди консултация с лекар...защото не винаги нещата в такива статии са точно така   bouquet

# 6
Хареса ми таблицата, нещата действително съвпадат  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 723
 Shocked Ей, аз ще живея с орлите, бре! bowuu

...не вярвам на тази статистика...

# 8
  • Мнения: 87
Повечко йод върху ноктите и хранителни добавки и ще се оправят нещата newsm78

# 9
  • Мнения: 7 723
Повечко йод върху ноктите и хранителни добавки и ще се оправят нещата newsm78
В такъм случай ще вдигнеш желязото и ще ти размине анемията,
но....пък ще развиеш диабет Wink Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 851
Добре де, а аз като винаги съм имала белещи се меки нокти и това хубав маникюр за мен е мираж значи да съм умряла до сега от сто болести...според мен си е и до ген. Има хора дето и на смъртното си легло са с железни нокти, дето ножица не може да ги отреже. Пробвала съм да мажа с йод, пих Ревалид, Мерц и комбинирани витамини, мазах с вит. Е и заздравители на всички марки, абе чудо. Резултат нулев. Така че вече просто не обръщам внимание. Confused

# 11
  • Мнения: 87
Йодът създава просто неповторима визия на ноктите Shocked,вчера ми подариха някакъв заздравител на OPI, надявам се да помогне. А от "Ревалид"- никакъв ефект Sad

# 12
  • Мнения: 851
Пиши ако има ефект тоя заздравител /въпреки, че вече съм много скептична Rolling Eyes/. Опи май не съм пробвала Blush

# 13
  • Мнения: 87
Между другото си направих кръвна картаина и нямам дефицит на желязо, явно трябва повечко калций, аз почти не консумирам млечни продукти Peace

# 14
  • Мнения: 3 830
Повечко йод върху ноктите и хранителни добавки и ще се оправят нещата newsm78
В такъм случай ще вдигнеш желязото и ще ти размине анемията,
но....пък ще развиеш диабет Wink Joy Joy Joy

Защо да развие диабет? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт