За книжния пазар на площад Славейков

  • 5 783
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Тези дни пак се повдигна въпроса за сергиите с книги на площад Славейков.
Замислих се, нужен ли е вече този пазар? Вие как мислите?

Аз лично отдавна не купувам книги от там и се чудя кой изобщо го прави, та все още съществуват. Много по-приятно е да влезеш в книжарница и да се потопиш в атмосферата, да помиришеш книгите, да разглеждаш без никой да ти досажда. Слава Богу вече има хубави, големи и уютни книжарници, в които с удоволствие се изгубвам поне за час. Същото удоволствие няма как да изпитам при сергиите на площада. Да не говорим за неприятното отношение на продавачите там.

# 1
  • Мнения: 15
аз също предпочитам да купувам книгите от книжарници като Ориндж и Хеликон...
проблемът е, че са малко подобни места.. доста хора купуват от Славейков..

# 2
  • Мнения: 2 401
Всичко купувам през нета. Отблъскват ме ужасно продавачите на Славейков, дори да се загледам ми е неприятно.
За книжарниците - да, но и там (в някои по-малки) персонала трябва да преосмисли тактиките си, книга се продава маалко по-иначе от зарзават.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз вече не го понасям този пазар и ходя там в съвсем краен случай. Все повече ми прилича на женския пазар, където също не ходя. Май съм навита да го махнат. А наемателите на сергиите така или иначе ще протестират, защото ще им измъкнат килимчето изпод краката.

# 4
  • Мнения: 2 563
Да го разкарат. Отвратителен е. И книгите са глупотевини, в повечето случаи. Пиратските простотии също нямат място там. А вечер като си тръгнат оставят катун и е нужна цяла гвардия чистачки, само за тях. Да не говорим, че заради тях няма откъде да минеш, а трябва да се промушваш.

Нека направят открито място с пейки и масички, за почивка. Ако ще правят мол или кафенета, по-добре да запазят пазара.

# 5
  • Мнения: 1 212
Защото само негативи сте писали над мен ... се замислих за нещо хубаво все пак .
И се сетих .... винаги можеш да си подбереш НЕ досаден продавач там / все пак са много, пък литературата - ако не е специализирана е една и съща с много малки изключения /  ....  някой който да ти влезе под кожата.
Да, нета е добър вариант ... пък имам наблизо една книжарница , просторна светла с голям избор .... като се лепне досадната продавачка за тебе ти се отщява всякакво четиво .

# 6
  • Мнения: 304
аз също не харесвам този пазар-винаги пазарувам от книжарница Hug

# 7
  • Мнения: 14 654
Аз си купувам книги и от там. Особено ако търся нещо конкретно и го видя на някоя сергия си го взимам. Цените не са по-различни от тези в книжарниците. Не ми пречи този пазар, свикнала съм да е част от площада и не искам да го махат. То и библиотеката дето е на същия площад е слабо посещавана, да вземат и нея да я разкарат.

# 8
  • Мнения: 581
 В този му вид пазара е отвратителен.На мен по би ми харесал, ако го направят закрит пазар с няколко големи отделни книжарници.

# 9
  • Мнения: 2 563
В един блог прочетох коментар, че няма начин намеренията на общината да не са комерсиални. Тоест, със сигурност искат да дадат площада на някой с цел печелба. Представете си какво ще е това - кафенета, мол, господ знае какво...

Май е по-добре книги да останат, като най-малко ужасен вариант.

# 10
  • Мнения: 3 826
на мен ще ми липсва , много време съм прекарала там ...

# 11
  • Мнения: 3 423
Много по-приятно е да влезеш в книжарница и да се потопиш в атмосферата

Много бих искала да знам къде в София има
книжарница с атмосфера, защото бившето
кино е чисто и просто една тъмна дупка, дето
има пет книги на кръст, няма къде да седнеш
и да четеш, консултантите просто ти показват
къде са, например, детските книжки, но нямат
и грам представа коя книга за коя точно целева
група е, кафенето не работи, тоалетните също,
да не говорим, че липсата на прозорци създава
в съзнанието препратки към килийно училище.
Или книжарницата в мола. Смрадта от Хепи се
гърчи между страниците на книгите, натрупано
какво ли не и как ли не без никаква дисциплина.
Или малката книжарничка на ъгъла зад опашката
на коня? Моля ви, къде е атмосферата въпросна?

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Хеликонската книжарница до Аптеката е достатъчно голяма за нашенските стандарти. Във всеки случай е по-добре, отколкото да отида на Славейков и да се чудя дали да си пазя чантата от джебчии или да гледам как продавачът рови из някакви кашони и се мръщи, когато поискам да махне найлоновата опаковка от книгата.

# 13
  • Мнения: 3 423
Като говорим за атмосфера, Славейков има.
А хеликонската дупка убива всяко желание.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 231
А защо се повдига въпроса за книжния пазар на Славейков? Thinking
Не ви ли харесва да го има?!
Преди години, когато не познавах добре София, това ми беше един от ориентирите и съм пристрастна.  Mr. Green

Освен това ми харесваше, че можех да откривам книги и списания, които нямах шанс да намеря другаде.
Във Варна си имам агенти на Пазара под часовника, които ми вършат същата работа.
В това отношение не мога да правя сравнение, с която и да е книжарница.
А и не обичам да чета на обществени места. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт