Ориенталските танци - един сбъднат сън

  • 51 024
  • 200
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 747
В събота до към 2-3 часъ ми е ок, но не се съобразявайте с мен, много ми е неудобно!  Blush Когато е удобно на другите момичета, те са с деца и прочие...

# 31
И да поясня малко за Тribal стила.Това е стил,които се основава като течение в седата на 80 години в Сан Франциско.Oсновотел на стила е Каролена Нерикио ,но още през 70 години Ямила Салимпур за пръв път представя пред публика Фолклорните танци на Средния Изток.Днес Трибал представлява смесица от движения взети от Ориенталските танци,Индийските,Фламенkото,та дори и от Нашия Балкански регион.Костюмите са също смесени както сами може да видите,но основно се набляга на Автентичното.В последните години се отдели и един друг стил Тribal Fusion,които само използва основните движения от Ориенталските танци,но в различна и много новаторска концепция.Музиката обикновенно е club mix от елктронна музиkа с ориенталски ритми или въобще няма нищо общо с Ориента.Много хора занимаващи се с Оринталски танци,не могат да възприемат стила,но лично аз харесвам това че младите хора,които се занимават  са намерили начин да изградят most между традиционното и новото,което постоянно навлиза в живота ни и по този начин това изкуство намира много по широка публика.За това аз казвам да отворим сетивата си и да откриваме танца там където мислим че неможем.Има още много какво да напиша на тази тема,но за сега ще спра.
 Peace Hug Heart Eyes
P.S Е,разбира се че обърнах внимание и много се радвам че проявяват интерес,нека само да се прибера.Щe отидем заедно.Много поздрави от мен.Надявам се скоро да се видим. Hug

# 32
  • Мнения: 11 747
Когато за първи път видях изпълнение на Трайбъл танц, то беше на Рейчъл Брайс сама, а после и с компания, много ми напомни по визията на танцьорките, но и по музиката и дивженията на жените туареги, както и на жени масаи, макар, че послдените са от централна Африка. Много екзотично и красиво ми се видя  Peace

# 33
  • Мнения: 198
Здравейте момичета  Hug
Пина радвам се, че и ти се присъединяваш към темичката, къде се изгуби? Това, че танцуваш в къщи е супер, аз за съжаление не мога да намеря време за това и танцувам само когато се съберем а това е недостатъчно за по съществен напредък, но така е засега.
Desert princess, не знам за кога говориш, с мен никой не се е свързвал  Rolling Eyes
Роси  Hug 

# 34
  • Мнения: 11 747
Ани, то аз да не мислиш, че съм се скъсала в къщи, да се занимавам - 3-4 пъти с диска по 1 час и още 5-6 пъти пред огледалото, без музика, само някои елементи за по 15мин.
Ако се оформи събиране, нали ще пише тук деня и часа и предполагам всички ще разберем.

# 35
  • Мнения: 333
Ани говоря за следващата седмицата за която се уговорихме, докато беше тук и Романи. Денито щеше да води танците. Даже няколко дена преди това тя ми писа, че малката зала е станала фитнес зала или нещо такова, вече нямам спомен и аз й отговорих, че съм ви запазила голямата зала в Хуни, но тя повече не ми е отговорила. А и аз нямах време след това..не ми е удобно работното време. Смятах да направя нещо като семинари, няколко пъти месечно, колкото да се съберем и потанцуваме, но сега съм в сесия и не мога да се организирам.  Confused

Романи Готов ли е сайта ти за който беше споменала?  Simple Smile
Мерси за информация за трайбъла. Наистина на мен ми е доста странен стила, но ми е интересен. Най-вече ми допада музиката.  Heart Eyes Не знаех това за Джамила Салимпуур.

Пина ще я погледам още няколко пъти.  Grinning Може би ти е допаднало стила й.

# 36
  • Мнения: 43
Aз предлагам другата събота от 2 часа. Кой е за?

Роси,   bouquet знам, че никак няма да се съгласиш с мен, но гледах някои от новите неща на Рейчъл... честно казано, не че не ми харесаха, но според мен едно нещо най й приляга и в него е най-добра.

Аз съм много горда, защото с много упражнения започнах да правя прилична вълна с корем. В София бяха страшно впечатлени. Simple Smile Те имат 3 групи, начинаещи, средно ниво и напреднали. Имаха връзки с някакъв клуб и напредналите бяха подготвили представление. Било с куверти и дори самите момичета не можеха да канят повече гости, защото били свършили кувертите. Аз това го дочух само като си говореха в съблекалнята. Това е много добра идея бих казала. и когато се върнеш е хубаво да си поговорим по въпроса. Това е чудесен начин да излезеш на сцена без стреса от това да си соло между масите докато хората вечерят, а си един клуб/ресторант би бил заинтересуван, защото ще доведе сигурни клиенти.

Освен това много ми се иска като съберем пак група да правим импровизации. В никакъв случай нямам предвид изпълнения-импровизации!! Имам предвид, да кажем, да отделяме време за 1-2 парчета по време на часовете да изпълняваме нещо в свободен стил, защото иначе всеки гледа себе си, а красотата на трайбъл е именно в групата. Simple Smile

 

# 37
  • Мнения: 198
Desert Princess, не Дени не се е свързвала с мен, може би и тя не е могла да отиде, не знам;
Mahidevran, аз за вторник съм съгласна, само че се надявам че ти и Desert ако и тя ще идва да ни показвате някои движения които да упражняваме, защото аз съм далеч от импровизациите  Embarassed

# 38
  • Мнения: 11 747
Момичета - вторник или събота?

# 39
  • Мнения: 11 747
Поизгледах дадените клипове.
Тези, които е дала Дезърт ми харесват като цяло. Тези от Махидевран - първия много, втория - не. Тези на Романи - ами много шоу ми идва, много американ  Confused Нещо не ми харесва, когато от всичко се прави зрелище. Особено пък на духова музика да затанцувам ориенталски танц - меко казано ми идва в повече  Laughing
Малко на килограм ги гледах и разбира се така не мога да получа кой знае какво емоционално усещане..., но и мисля, че по- традиционните стилове определено ме привличат повече. Харесвам арабската музика, костюми, движения. То, като споменах костюми, всъщност по- малко от половината ми харесват, някои са страхотен кич!

# 40
  • Мнения: 1 906
Момичета, ако знаете как ви завиждам за тези ориенталски танци ... ! Аз много ги харесвам, но по разбираеми причини известно време няма да ги практикувам  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 43
Аз как не забелязах... вторник е утре!

Момичета, какво ще кажете за сряда? За мен час 5.30 е най-удобен, но 6, 7 и прочие също ме устройват. Ако не можете в сряда 5.30, кажете ми кога можете. Има една лесна хореография на Джена, която можем да разработим.



# 42
  • Мнения: 11 747
Аз утре съм на опера от 18 часа и не мога. За събота 14 часа ми звучи идеално, но чак ме е страх да кажа  Blush

# 43
  • Мнения: 43
Страхотно, събота в 2. Ще резервирам залата ако е свободна, ако не веднага ще съобщя.

Кой друг желае да се присъедини? Simple Smile

П.П. Бременните също няма проблем да танцуват. Вярно, не може с обичайната интензивност и висш пилотаж с корема не върви, но леките, ненатоварващи неща се отразяват много добре даже. Има програми специално за бременни (лукс, за който в България можем само да мечтаем, но все пак). Освен това, поне така се говори, че ориенталските танци помагат да укрепне коремната мускулатура, което да помага при раждане.

# 44
  • Мнения: 11 747
За коя зала става дума, в Хуни ли? Или друга?

Общи условия

Активация на акаунт