Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора
Надявам се да получа съвет, а случаят е следният: Свекърите имат две къщи. Когато се събрахме с мъжа ми, решихме да живеем в едната- беше нова и необитаема до момента. Къщата е на 3 етажа, като ние живеехме само на последния. Обзаведохме я добре, като аз вложих мои пари (събирани преди това). Родиха ни се две деца и всичко беше наред докато свекърите не ни сюрпризираха с идеята си- идват при нас. Тяхната къща я дадоха под наем и се нанесоха в нашата, на първия етаж. Вторият етаж също го дадоха под наем (къщата е на тяхно име и решението си го взеха сами). Мъжът ми отначало се възпротиви, но го убедиха, че така е най-добре за всички ни. Проявиха и великодушие- дават 1/4 от наемите, които събират на мъжа ми. Ревеше ми се, но не съм правила проблем. Докато дойде поредната изненада от страна на свеки- всеки ден щом излезем се качва на нашия етаж. Прави някои малки размествания- цветята ми или чашите, отваря или затваря прозорци, оставя от тяхната храна или взима от нашата в хладилника, понякога ми бърка в гардероба и др. такива на пръв поглед дребни неща, които мен ме изнервят. Междувременно отношенията ни с мъжа ми се обтегнаха и заради други проблеми между нас и ако му се оплача от намесата на свекървата в личното ми пространство, той започва да се сърди и да ме упреква, че съм заядлива. Днес ми каза, че на него така му харесва и от тук не мърда. Ако аз не съм доволна- проблемът си е мой. Ако нямахме деца, нямаше да стоя тук и ден. Но в тази ситуация не знам как да постъпя. Аз ли наистина се втелям повече или вече просто сме му безразлични?
Цитирай

Mediterraneo

Кофти е, че мъжът ти заема такава позиция  Tired В такъв случай кротко бих поговорила със свекърва си  Thinking Кажи й, че може поне в гардероба ти да не бърка...
Цитирай

Защо не поговориш със свекърва ти?
Тя как ще се почувства, ако и разместиш половината мебели?
Прекалено ти навлиза в личното пространство.
И мен би ме издразнило!
Цитирай

Иди и направи същите неща в нейната къща
Цитирай

Надявам се да получа съвет, а случаят е следният: Свекърите имат две къщи. Когато се събрахме с мъжа ми, решихме да живеем в едната- беше нова и необитаема до момента. Къщата е на 3 етажа, като ние живеехме само на последния. Обзаведохме я добре, като аз вложих мои пари (събирани преди това). Родиха ни се две деца и всичко беше наред докато свекърите не ни сюрпризираха с идеята си- идват при нас. Тяхната къща я дадоха под наем и се нанесоха в нашата, на първия етаж. Вторият етаж също го дадоха под наем (къщата е на тяхно име и решението си го взеха сами). Мъжът ми отначало се възпротиви, но го убедиха, че така е най-добре за всички ни. Проявиха и великодушие- дават 1/4 от наемите, които събират на мъжа ми. Ревеше ми се, но не съм правила проблем. Докато дойде поредната изненада от страна на свеки- всеки ден щом излезем се качва на нашия етаж. Прави някои малки размествания- цветята ми или чашите, отваря или затваря прозорци, оставя от тяхната храна или взима от нашата в хладилника, понякога ми бърка в гардероба и др. такива на пръв поглед дребни неща, които мен ме изнервят. Междувременно отношенията ни с мъжа ми се обтегнаха и заради други проблеми между нас и ако му се оплача от намесата на свекървата в личното ми пространство, той започва да се сърди и да ме упреква, че съм заядлива. Днес ми каза, че на него така му харесва и от тук не мърда. Ако аз не съм доволна- проблемът си е мой. Ако нямахме деца, нямаше да стоя тук и ден. Но в тази ситуация не знам как да постъпя. Аз ли наистина се втелям повече или вече просто сме му безразлични?

Тази тема ми се струва, че вече съм е чела , но може и да се бъркам  Cool.
Защо изтъкваш, че парите, които си вложила са били твои. Нали си имала мъж до себе си, с който сте живели заедно.Какво значение има на кой са парите ? Мисля, че щом си решила да влагаш в чужда къща, значи си си направила сметката..

Иначе по въпроса с качването, разместването и бъркането в гардероба : защо просто не и кажеш съвсем разбрано и спокойно, че не ти е приятно. Проблемите се решават с разговори, а не с Мълчание и постоянно оплакване...С мълчанието ще се изпокарате в един даден момент...
Цитирай

Иди и направи същите неща в нейната къща

И какво ще постигне с това??
Смятам, че това да правиш на пук на някого, трябва наистина да нямаш нищо в главата си, за да стигнеш до там..
Цитирай

София

Ама директно говориш със свекървата.
Казваш какво ти е приятно и какво неприятно и по-точно какво не искаш да се случва в домът ти на третия етаж.
Цитирай

Моята бивша првеше така, а ако и направиш забележка се сърдеше и вдигаше скандал. Дори ми обличаше дрехите  Shocked
Имах едни кристални чаши в бюфета и аз си ги подреждах на диагонал, после тя идваше и ги пререждаше на кръг.
А иначе Свеки беше високо образована, интелигентна ,финна жена и заемаше висок пост.
Аз сложих една бележка под една от чашите че човек който претендира да бъде интелигентен и т.н. не  трябва да прави такава простщина като да размества чашите в чужд дом. Е, повече не се повтори!
Цитирай

София

Точно заради такива проблеми и дразги не бих се съгласила да живея в къща на свекърите и под един покрив с тях.
 От какъв зор свекърва ти има ключ от вашия етаж, вземи го, или сменете бравата и не й давайте ключ.И тежко ти щом като на мъжа ти му харесва положението, мога само да ти пожелая здрави нерви.
Цитирай

Входната врата на третия етаж няма ли ключ?
Цитирай

И аз това си помислих, сменете ключовете и заключвайте. Поговори със свекърва си, че не ти е приятно да прави размествания на етажа ти, защото всичко е подредено както ти и твоя мъж харесвате.
Цитирай
Не, няма ключ. Повдигала съм въпроса пред мъжа ми, но той категорично отхвърля идеята, защото това би означавало, че не искаме да пускаме майка му да влиза. Тя дори ползва и нашия фризер, понеже нейния вече е пълен.
Ако й кажа, дори и по най-деликатният начин, че това не ми е приятно, тя много ще се разсърди- ужасно обидчива е.
И така не знам кой е най-безболезненият за всички ни вариант Rolling Eyes
Цитирай

Горно нанадолнище

Лошото в този случай е , че мъжът ти не те подкрепя  Tired Не мога да ти дам друг съвет освен този , да говориш със свекървата и дано и уври главата и си вземе поука  #Cussing out
Цитирай

София

Имам позната,в същата ситуация като къща/първи етаж свекита,втори наематели,а те на 3-тия/,но никога не съм виждала свекитата на техния етаж и на всеки етаж си има входна врата и предпологам се заключва.Това психологически ми е индикация,че това е отделно семейство,домакинство.Иначе и аз бих се дразнила.Като живеехме при свеки не смеех нищо да премествам,не че тя като ни нямаше не ровеше из нещата ми.Много се дразня от такива селски изпълнения.Кофти е и че мъжа ти ги защитава-за съжаление май в тази ситуация управия няма.
Уф,винаги съжалявам една позната,която живее в престижен квартал,в къща с родителите на мъжа си,брат му/даже май и той се ожени/,и двете баби на мъжа и.Егати кошмара!
Цитирай

Стара Загора

Аноимке с оплакване на мъжа ти нищо няма да постигнеш,още повече като казваш че си имате и допълнителни ваши си проблеми.Смени бравата на входната врата докъто мъжа ти го няма под предлог че се е развалила и си била принудена да я смениш(но не обелвай и дума за свекито ти).Ако стане въпрос да давате ключ на свекървинската особа кажи мило и с усмивка че е винаги добре дошла когато сте си в къщи което обезмисля даването на ключ от вашия етаж.Смятам,че от разговори полза няма защото ако съдя по моята свекърва ще ти донесе от девет кладенеца вода как е искала да ти помогне примерно да забърше праха та затова е разместила чашите,взела е храната да не се развали,оставила ти е от неината за да не готвиш и да те улесни и все в тази посока на размисъл.Та затова действай радикално и подмолно,но с усмивка PeaceНа мен много не ми си отдават тези съвети на практика да ги изпълня,но откакто свеки ми изхвърли възглавниците без да ме пита и купи други(пак с добра мисъл да не си помислите нещо лошо за жената)се замислям дали и аз да не сменя бравата.

Никога преди да познавам моето свеки не съм си помисляла,че мога да бъда подмолна,но наистина имам прекщрасен учител Mr. Green

Докъто си напиша поста авторката вече е обяснила че изначално нямат брава Rolling EyesАми нали втория етаж се дава под наем-не се ли притеснява мъжът ти Анонимке че може наемателите и те да решат да ви посетят докъто ви няма newsm78А пък и както вече съм писала преди това обясни му че винаги мама е добре дошла когато сте си в къщи
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора