Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте всички,
не знам дали темата е за тук или за "деца със заболявания", но се надявам който има някакъв опит да го сподели. Ще бъда благодарна на всякакъв съвет, защото всичко съм изпробвала и не знам вредя ли на детето си или му помагам.
Беба имаше много силни и продължителни колики до 6-ти месец и още от първите месеци свикна да не спи - нито денем, нито нощем. Много е жизнена и енергична, постоянно е в кондиция и трудно заспива. Това я измъчва, защото на ден се събират много малко часове сън (с помоща на фенобарбитал). Обиколихме всякакви лекари, стигнахме и до невролог, който всъщност предписа този фенобарбитал и вече четвърти месец го пие по 2 пъти на ден. Преди да го започнем аз отлагах цял месец докато й го дам (всички 5-6 лекари с които се консултирахме са на мнение че така е по-добре за нея и в дозата, която е предписан абсолютно не вреди.....). Няколко пъти опитвех на своя глава да давам по 1 прахче на ден, но тогава положението пак рязко се влошаваше - безсъние, рев, мрънкане, нерви.
Не съм срещала майка с такова дете. С редовно взимане на прахчета пак не спира на едно място нито за секунда, денем спи за половин час, като само преспиването й е било по-продължително от самия сън..... Още на 5 месеца започна да сяда сама, на 6 ходеше с паяка без проблем, а в момента вече може да пълзи и да прави стъпки, ако я държа. Всичко това според мен е от непрекъснатото движение. Понякога нямам сили повече. Чудя се аз ли съм лоша майка да си поддържам детето с фенобарбитал!!! Не искам да е така повече от всичко на света. При всички опити да намаля прахчетата на едно вечер сме издържали само 3 или 4 дни. За капак при поредното ходене при невролога, след като му обяснихме положението, той увеличи дозата и каза, че по добре е така за детето (и сравни с деца, които са получавали гърч например). В аптеката се шашнаха, че дозата била много голяма (а лекарят я смята споре килограмие) и започнаха да му звънят за да го питат така ли е рецептата. А аз си мислех, че сме на много ниска доза.
Надявам се че ме разбирате правилно - аз се чувствам виновна пред детето си всеки път когато поднасям лъжичката към устата й, а тя милата дори свикна с гадния вкус и вече сама отваря като ме види. Дори и сега очите ми се насълзяват като пиша.
Дори и да не можете да ме посъветвате нещо, благодаря че ме изслушахте (прочетохте).
Все пак моля който има дори и най-малкия опит да го сподели. Предварително ви благодаря.
Цитирай

Вероятно детето ти вече се е пристрастило към фенобарбитала. Съветвам те да посетиш лекар на по-високо ниво относно този проблем.
Цитирай

Наистина не мога да ти помогна с добър лекар. Все пак си мисля, че това безсъние се дължи на нещо, не съм специалист и нямам достатъчно опит, но аз съм била такова бебе - нон-стоп ревящо и неспящо, после съм го израстнала това.

На теб не ти ли обясниха по-подробно?

Пожелавам ти да заспивате без лекарства и да не се измъчваш!
Цитирай

Флорида,САЩ

Здравей,незнам кой лекар си посетила,но аз имам отлични впечатления от д-р Ралчвева.Бях се притеснила много с моето бебче,но слава богу нямаше причина.Тогава бях проучила всички невролози и се спрях на нея,а и славата и е доста добра.Незнам какво друго да те посъветвам,но наистина е хубаво да пробваш някакви други методи /хомеопатия,разни източни методи,знам ли/
така не може да продължаваш,а невролозите си знаят тяхната.
успех
Цитирай

Sofia

Според мен малката е свикнала с дозата (не е вярно, че не се пристрастява към фенобарбитала) и едва ли има смисъл да й даваш лекарството слек като и без това не помага. Увеличаването на дозата също не би било разумно, но аз не съм лекар, все пак. Изказвам само мнение, защото имам опит с въпросното лекарство. Дъщеря ми трябваше да го пие в продължение на 6 месеца, но за доста по-сериозен проблем. Жалко, че не се бях заинтересувала малко повече преди да дам тази гадост на детето си. В последствие разбрах колко е вреден фенобарбитала и как забавя развитието на детето (при вас явно не е така, но при нас се получи). Аз също давах възможно най-малката доза, вярвах сляпо на всички лекарски "светила", но сега съжалявам затова. Както и е да, знам , че има разни хомеопатични сиропи и свещички за нервни бебета, продават се в аптеките, но все пак се посъветвай с опитен хомеопат. Една приятелка ползваше подобни хомеопатични и имаше ефект при нейното дете. Дано се оправите скоро, защото само мога да си представя какво ти е.
Стискам палци и бъди сигурна, че не си лоша майка!
поздрави
Дани
Цитирай

Sofia

пратих ти ЛС.
Цитирай

в мъжки прегръдки

Фенобарбитала успива. Затова й действа. Аз също давах по съвет на невроложка около месец защото Мартин беше много чувствително бебе (при болка или гняв се захласва и посинява, така наречените афебрилни гърчове) и ни беше страх че може да получи гърч. Не мисля че от фенобарбитала се е излекувал, просто той го държеше в някакво изкуствено спокойствие и сънливост и затова не се захласваше. Спрях го на своя глава защото прочетох колко може да е опасен. Освен това предпочитам ние с мъжа ми да не си доспиваме отколкото да си държа детето дрогирано по цял ден. Освен това се привиква към него защото в начало спеше по цял ден само от едно хапче, после трябваше да му увелича дозата защото постепенно спря да спи и пак започна да нервничи. А и не напразно го дават със зелена рецепта. Той е психотропно лекарство и действието му е точно такова - да те успи и да не ти пука от нищо. Една приятелка в Канада даваше нещо подобно на детето си и като го доведе тук на година и половина го заведе на познат лекар и се оказа че си е изостанало в развитието. Пък тя си мислеше че детето е станало кротко. После ходиха сума време на разни физиотерапии докато детето се пооправи и започна да скача и да се интересува от околния свят като нормално дете.
Съвета ми е да ги спреш. Има разни чайчета, билкови и хомеопатични, дето също помагат. Аз ползвах известно време чай на блевит за спокоен сън и съм доволна. В момента си решаваме проблема като излизаме навън около 9 сутринта и се прибираме към 6-7 вечерта. Къпя го, яде и заспива като пън. Навън пък му е интересен света и не мрънка да е постоянно в ръцете ми. Иначе продължава да се буди за ядене през нощта, но това се дължи на личната ни лекарка и на глупавото ми вслушване във всякакви съвети. 
Цитирай

София

Да си упояваш детето, само защото е по-будно и много плаче. Е по-голяма глупост не бях срещала. Знаеш ли после как се преодолява абстиненцията към подобни опияти... Да не говорим за вредите, които нанасят върху растящия организъм. А тези доктори, които ги предписват на бебета все едно предписват бонбонки...
Извинявай за по-острия тон, но не се сдържах.
Хомеопатията може да помогне в случая, но не самопредписвай сама лекарства. Заведи детенцето на добър класически хомеопат. Във Варна такива са Елиа Костова, Кремена Хаджиева. Сега, след като детето очевидно е привикнало към фенобарбитала, правилно назначеното хомеопатично лекарство ще му помогне да преодолее абстиненцията.
Цитирай

София

Голямата ми дъщеря беше много неспокойно и ревливо бебе. Не зная как съм издържала толкова безсънни нощи. Педиатърката ни предписа фенобарбитал 1 табл. дневно, но препоръча не повече от месец. Дълго време отлагах, и на края реших да пробвам. Давах и го 3-4 дни, но никакъв ефект.
Спрях го и се стремях постоянно да се движи, за да изразходва повече енергия.
След като навърши две години нещата се нормализираха. Според мен не трябва да се прекалява с успокоителни. Навсякъде пише, че организма привиква и след известно време спират да действат. Особено пък за малко дете, не е препоръчително. Минете на успокояващи чайчета и повече движение.
Задължително се консултирайте със специалист.
Цитирай

Имам наблюдения на въздействието на това лекарство от майка ми, но то предполагам че е аналогично на това за бебета. Фенобарбитала има адски много странични действия, може би това е и една от причините да спрат производството му за възрастни, пусни в търсачката на клуб Медицина в дира, там имаше цял списък с негативите от това лекарство.Майка ми го вземаше в продължение на 6 г. в следствие на мозъчна операция  - по лекарско предписание, беше се пристрастила и когато спряха производството -края на март не мога да ти опиша какво и беше състоянието. Може би все пак е добре да намериш алтернатива от колкото вместо  Да изпишеш вежди, да избодеш очи!
Успех!
Цитирай
Напълно те разбирам. Ние имахме същия проблем бебка не спеше нито денем ни нощем. Бях луднала и на мен ми се събираха най много по 3-4 часа сън. Нямах сили за нищо, дори не можех да се радвам на бебчето толкова се бях изтощила. Вси4ко това продължи до края на 6-тия месец тогава потърсих помощ от хомеопат - е подейства сега спим спокойно и през ноща и през деня. Искренно се надявам и при вас да е така, и да сте едни щастливи и усмихнати мама и беб4е.
Цитирай

София

Аз пиша, не от опит, а защото искам да ти дам подкрепата си! Дори не искам да си представям как се чувстваш! Аз се притеснявам като трябва да дам едно сиропче, а какво остава за толкова сериозно лекарство! Стискам палци срещата с хомеопата да бъде полезна и скоро да се похвалиш с едно прекрасно бебе,което спи като къпано!  bouquet
Цитирай

Варна

Днес сме на хомеопат - д-р Соколова във Варна е. Имам голяма надежда, защото каза нещо от рода на "ще видим кое по-силно фенобарбитала или хомеопатията".....  Пак ще пиша за резултата.
Какво стана с вас, Еми?
Цитирай
Амиии....
СПРЯХМЕ ФЕНОБАРБИТАЛА НАПЪЛНО  Very Happy.
Аз започнах на своя глава постепенно да намалявам дозата и после през вечер по половин и накрая не дадох изобщо. И така...
Сега положението няма особена промяна, но поне не давам тези гадости.
Изпробваме се с хомеопатично, изписано от д-р Костова - на основата на кофеин е!!!!!!!! Не знам - може би трябва да мине време за резултати, но ще почакам. Имам голяма надежда поне защото не стана по-зле като спрях да давам фенобарбитал.
Благодаря, че попита. Аз за сега съм доволна - това е някакъв напредък. Ако имаш желание ще ти кажа когато когато нещата се подобрят Praynig.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.