Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Пиша тук, защото имам отчайваща нужда от помощ.
Началото на август започнаха моите проблеми. Имах непоносимо парене и болка както при уриниране, така и през цялото време. Лекуваха ме от Пиелонефрит с какволи не, дори 3 антибиотика венозно наведнъж. След 3 седмици нещата уж отшумяха, но след около месец пак се появи паренето и щипането. Сега съм под наблюдението на една доцентка, но всичко продължава вече прекалено дълго и много се тревожа, мисля само за това и, че сякаш няма никога да се отърва от това нещо. Дори и секс не правя, защото изпитвам панически страх, че може да се влоши или пък, че сексът е причината за това състояние.
Пия много вода, обличам се добре, от края на август ходя с боди, направо съм се побъркала. Да не говорим, че не пия нищо газирано, въобще от всичко се пазя. Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad

МОЛЯ ВИ, УМОЛЯВАМ ВИ!Ако някой е имал подобен проблем и е успял да го разреши, да сподели. Всякакви съвети, напътствия, дори имена и контакти на специалисти ще ми бъде от голяма полза.
Наистина не знам какво да правя вече и се надявам на вашата помощ.
Благодаря предварително на всеки!
Цитирай

София, център

С Нолицин опита ли?

Аз като закъсам, само с него се оправям.
Цитирай

Бургас

А антибиограма правихте ли? Изолира ли се нещо? Ако е Еш.Коли понякога минава много бавно, веднъж ми се наложи да изпия 4 АБ един след друг. А въз основа на какви изследвания ти поставиха тази диагноза?
Цитирай
Нолицин пих още първия път, но не помогна и се наложиха инжекции.
Сега пих Амоксиклав, а в момента пия Бисептол за долекуване, но няма разлика в положението ми от началото на лечението и вече не знам.
Иначе и първия и втория път откриха ешерихия коли...
Цитирай

Варна

Здравей,

Много ми е познат твоя проблем. По същия начин повече от половин година лекарите ме убеждаваха, че е цистит...След като пих всевъзможни лекарства без никакъв резултат ме изпратиха на нефролог, който се "усети" да ми направи изследване на стерилна урина...От антибиограмата се видя, че имам еш.коли.започнах пак лекарства , изследвания, лекарства...ефекта беше само временен.Оказа се, че след всички лекарства, които бях изпила бактериите са станали резистентни на някои видове антибиотици..
След това в изследванията започнаха да се появяват всякакви други бактерии стрептококи (мисля че така се казваха), пак еш.коли... Накрая, след повече от година ходене по мъките се излекувах с инжекции Гентамицин.  Само с това не бях се лекувала и според лекарката именно затова е подействал.
Еш.коли са мн. упорити гадинки Smile

Успех! Намери си наистина добър лекар, за да не извървиш моя път... Hug
Цитирай
Something new, мерси за подкрепата. Иначе и на мен ми откриха Еш. коли, обаче ми се струва ненормално да не се повлияват вече.

Искам да попитам и друго. Сега ще ми правят и изследване на вагинален секрет да не би оттам да идват тези бактерии. И ако се окаже, че там е проблемът, възможно ли е да се предават към пикочните пътища без да съм правила секс?Защото откакто ми казаха, че проблемът може да идва оттам, не съм правила секс, но няма ефект от лечението.
Цитирай

http://bg.wikipedia.org/wiki/Escherichia_coli

http://en.wikipedia.org/wiki/Escherichia_coli

Задължително се правят през определн период от време изследвания на стерилна урина.

Цитат
adi21 
Нолицин пих още първия път, но не помогна и се наложиха инжекции.
Сега пих Амоксиклав, а в момента пия Бисептол за долекуване, но няма разлика в положението ми от началото на лечението и вече не знам.
Иначе и първия и втория път откриха ешерихия коли...
И двете са много слаби, ако предния път си била в действителност на 4различни венозни антбиотици
Цитирай

Бургас

Цистити правя през 2-3 г., иначе съм с диагноза хроничен пиелонефрит. При мен системата е следната: Ципрофлоксацин 2х500 наведнъж, после на 12 ч. по едно. АБ е гаден, горчив, но безотказно действа. Повечко течности, да пишкаш по-често и имаше някакви глобули вагинални ама тях съм ги забравила. Иначе ми се струва, че лекар трябва да изписва лекарствата.
Цитирай

Здравейте момичета!!!Аз съм една от щастливо излекувалите се!!!Повярвайте ми!!!!лежала съм по болници,пила съм над 14 вида антибиотици за година и половина!!!Лек има!! Оправи ме един хомеопат  Мариян Иванов.Направи ми схема с хомеопатични лекарства и освен това трябваше всеки ден да пия 3 по 1 капсула червена боровинка!!!много е важно!!!Червената (А не черната) боровинка пречи на е.коли да се залепят по стените на съдовете!!и така вие ги изхвърляте с урината!Гарантирам за това лечение!!!вече повече от година съм здрава!!!
Цитирай

Моля Passionmila да си прочисти пощ.кутия, искам да се свържа с нея.
Цитирай

София

Била съм в подобно положение, оправи ме единствено чай от мечо грозде, опиотай, много помага Smile
Цитирай

Вече повече от 5 години имам хроничен цистит.
Ужасно е,проблема се обостря при секс,ходила съм при доценти,лечители и какви ли не -нищо,поне един път в месеца си страдам мълчаливо.Пих и червена боровинка и мечо грозде и нолицин и неоренал и уристим-няма да изреждам. Дори съм резистентна към ципрофлкосицина. За мен това е трагедия.
Тези който сега се срещат с проблем да бъдат по взискателни към лекарите защото мен 1-2 години ме лекува личния лекар  и изпуснахме нещата ,ама ако знаех че проблема е толкова сериозен щях да хукна по болници. #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.