Въпрос към мамите, даващи кисело мляко на бебета под 1 година?

  • 1 315
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 550
Защо го давате ?
1. по финансови причини
2. бебето е отказало адаптираното/или харесва повече киселото
3. т.1+т.2
4. считате, че е по полезно от адаптираното
5. друго
Моите са на 9 месеца и още караме с адаптирано.
Ей сега правих разни сметки щом изпиват по 150-200 мл на ядене, значи при нас 1 кофичка си заминава за 1 ядене т.е. на ден 2 кофички приблизително 1 лв. -1.20 лв. Ами то с новото мляко на Нестле - Нестоген, който е 5лв.-5.50лв. кутията и ми стига за 4-5 дни излиза горе долу същото. Дори и НАН 2 да давам, който е 7-7.70, пак не е особено голяма икономия на фона на пюретата, кашите, пампите, мокрите кърпи и т.н.
Наистна ми е интересно и не питам за да се заяждам, аз самата от 4-тия месец съм хранена основно с кисело мляко и бананова каша.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Биби, понеже и аз съм правила същата сметка, само че в единствено число  Grinning, реших че сигурно момичетата, които рано заменят формулата с кисело мляко правят две неща:
- Дават домашно квасено мляко, което вероятно излиза по-евтино от купешкото кисело;
- Рано въвеждат по-голям обем твърди храни за сметка на адаптираното или кисело мляко.
Иначе сметката на мен като старо счети, просто не ми излиза  Laughing

Сега да се изкажа и по въпроса защо съм давала на големия ми син кисело мляко преди годинката:
- Ядеше всяка предложена му храна, но формулата имаше за личен враг. Вдигнах ръце и може би от 7-8 месец давах по веднъж на ден кисело мляко с лъжица, която той приемаше по-добре от шишето  newsm78;
- Не бях на ясно какво аджеба е алегия. По-късно за съжаление разбрах, хубавото е че с възрастта поизрасна тези състояния. Сега обаче дребосчето ще кара на формула поне до годинката. За късмет на нея това и е най-любимата храна Sunglasses

# 2
  • Мнения: 46 492
Биби, мисля, че киселото мляко го разреждат доста, като айран и така с една кофичка откарват повече яденета.
Аз няма да давам до годинка.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз така знам-че се дава разредено. Иначе не мога да помогна. Нели хапва първата си лъжица кис. мляко малко преди рожденния си ден , но си продължаваме с адаптираното

# 4
  • София
  • Мнения: 2 178
Аз го давам за разнообразие, не за да заместя адаптираното Grinning. Сутрин рано и след попарата хапваме кисело мляко, а вечер - адаптирано с бисвита Закуска. Не го разреждам.
А какво е това ново мляко на Нестле? За каква възраст става?

# 5
  • Мнения: X
Давам, защото Ния отказа адаптирано под всякаква форма. Не, не го разреждам, на кофичка кисело мляко слагам две бисквити Закуска. Пие го преди лягане и по нощите към 5 часа. Засища я повече от адаптираното, обожава го, финансово излиза по-евтино, макар и малко. Давам или Верея 2,9% или Пършевица 2%, вече правя кремчета с прясно мляко 1,5% и то Мегле, което май си е живо сухо мляко, но моята е една ненаситна ламя! яде де що има, при наличието на 6 зъба, половината от които са още нюню изяде половин филия пастет, след като току-що беше обядвала и то защото имах неблагоразумието да се пробвам да ям и аз пред нея - да ама, не. При този апетит как не е сто кила незнам на 10 месеца е малко над 9кг. нооооо........няма спирка вЕрвайте ми. Ох bibi разводних темата малко, ама ще ме прощаваш  Embarassed.......а защо не си пусна анкетка  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 6 550
Анкетка не пуснах, защото нямам за цел да правя някакво супер проучване, просто по-скоро чисто любопитство.
Нестогетн-а - е 450 гр. зелена кутия, от раждането до 1 година,произведено е в Швейцария , за съжаление не намерих снимка, по състав е почти идентичен с Нан 2, малко повече "добри" мазнини, нашето педи го одобри, на вкус е по сладъки не се пени като нан2. Девойките го харесаха.
За жалост на български не можах да открия нищо в нет-а, но вече го има в търг. мрежа - Фантастико, Европа, аптеки , Метро

# 7
  • Мнения: 1 320
По т.2 и т.5 .............. / става въпрос за големия / ........... когато стана на 6 месеца отказа за 1 ден тотално и безвъзвратно всички видове адаптирани  млека и се наложи бързото захранване с кисело мляко - неразредено и с лъжичка / отказа да пие от шише / да отбележа и че не позволяваши да има в млякото нищо ...  плодово пюре ,захар или бисквитки.
С малкото нямам такива проблени и все още сме на адаптирано . Кисело съм му давала за разнообразие при следобедната закуска разбъркано с пасиран плод.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 178
...
Нестогетн-а - е 450 гр. зелена кутия, от раждането до 1 година,произведено е в Швейцария ...


Благодаря  bouquet!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Давала съм кисело мляко за разнообразие с бисквитка и захар за вечеря. Иначе ползвахме Фризомел с бисквитка, но не го искаше всеки път.

# 10
т.5
След като навърши 7 м. педиатърката ни каза да даваме по няколко лъжички за десерт на обяд или да разнообразяваме вместо попарата в 10 ч. с бисквита или като следобедна закуска с плод.
Продължавам да давам адаптирано мляко сутрин и вечер, киселото не го измества!

# 11
  • Мнения: 5 246
Давам кисело мляко(по една чаша около 200 гр. при това с лъжичка),защото Йоан отказва да пие адаптирано.Но не давам всеки ден кисело мляко.Сега купих Фризо 3 и мисля да му давам от него,макар и с лъжичка  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 639
 Simple SmileЗдрасти на всички.Аз сам новичка тук.....моята щерка Дариа на 7.07.направи 4-месеца,сладураната.Аз кисело мляко й давам още от предния месец като го комбинирах s  Nan1 ама преди седмица получи разт..... и педито каза,че най-вероятно е някава закъсняла реакция към лактозата.Щото аз бях почнала да й го давам неразредено...Бяме на лечебна храна 5-6dni  докато се нармализира и пак ще почвам Nan 1.А след това ще пробвам и киселото,ама този път разрдено.

# 13
  • Мнения: 2 255
Калоян отказа всякакво адаптирано мляко още на 6 мес. и започна да яде само с лъжица, с биберон храна не искаше - само водата и сока.
Затова почнах да му давам кис.мляко за десерт на обяд или за закуска с бисквити.

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката защото не искаше никакво адапте!
Синът защото аз реших, че му е време  Mr. Green

# 15
  • Монреал
  • Мнения: 631
На първо място по т. 1, но и никой от 2-та рода няма някакви алергии, въобще "здрави кучета" сме Laughing, Боби го приема добре, няма колики, обриви и др. и си го обича.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Simple SmileЗдрасти на всички.Аз сам новичка тук.....моята щерка Дариа на 7.07.направи 4-месеца,сладураната.Аз кисело мляко й давам още от предния месец като го комбинирах s  Nan1 ама преди седмица получи разт..... и педито каза,че най-вероятно е някава закъсняла реакция към лактозата.Щото аз бях почнала да й го давам неразредено...Бяме на лечебна храна 5-6dni  докато се нармализира и пак ще почвам Nan 1.А след това ще пробвам и киселото,ама този път разрдено.

Здравей, Бистра.

Най-сетне една адашка на моята Дариа.

Само да те предупредя да внимаваш с лактозната непоносимост, която е направила дъщеря ти. На 4,5 месеца и моята получи такава от по-рано започнало захранване. Изкарахме на спец. мляко почти месец, а после отложих захранването с още и накрая я захраних след 6 месец. Сега е на година и кисело мляко й давам много рядко.

При бебетата лактозната непоносимост е временна, но все пак внимавай.

Аз съм с постоянна лактозна непоносимост и мога да ти кажа, че изобщо не е приятно. Лишена съм от безброй неща до живот /само си помисли в колко много вкусотии е включено млякото и производните му/, не избързвай с кис. мляко, за да не те проклина после дъщеря ти.

Извинявам се за оф-а.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кога и как ти се е проявила Иса?

# 18
  • Мнения: 319
Започнах да давам кисело мляко на Криси, като навърши осем месеца, защото тя беше на Аптамил, а Аптамил 2 е до осем месеца. Като навърши осем месеца, нямаше как да ходя да си търся Аптамил 3, който е от 8 до 12 месеца, защото го нямаше във всички магазини и така минахме бавно и полека на кисело мляко. По препоръка на педито давах купено от магазина до 2.5% масленост - купено заради това, че е пастьоризирано, а маслеността заради това, че по-пълномаслените запичали. В началото го давах разредено с много малко вода, ама като взе да не я наяжда - давах си неразредено. Нямали сме алергични реакции, но на всички майки бих препоръчала да дават адаптирано поне до една годинка.

# 19
  • Мнения: 456
Ами отговора малко ще се повтори, но и аз го давам за разнообразие, а и също мисля, че е полезно.  Иначе сме си основно на адаптирано.

# 20
  • Мнения: 3 394
О, мойта Мецанка си пийва сутрин и вечер ад.мляко, а понякога за следобедна закуска й давам кис.мляко с бисквита и плодове.
Не съм заменила ад.мляко и не мисля да го правя скоро.
Тя сама ще си покаже.

Правя го ,защото мисля че е полезно за зъбки и за самия организъм. Но не заменям нищо.

# 21
  • Мнения: 5 622
Давам кисело мляко за разнообразие,а не за да правя икономии на адаптираното( Shocked)
По принцип адаптирано давам само вечер 200 мл,с половин бисквита закуска вътре.Понякога също за да разнообразявам закуската сутрин,давам и адаптирано мляко за пиене,пак с половин бисквита закуска.
Иначе киселото го давам или сутрин,с бисквити,или с плод,или за следобедна закуска,пак с плод,или с бисквити,или и с двете.
Габриел сега е на почти 10 месеца,аз давам кисело от 8-я месец някъде(или малко след това)Не го разреждам,давам го така,както си е.Нямало е до сега проблеми и слава Богу.

Общи условия

Активация на акаунт