Хипопаратиреоидизъм

  • 39 492
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 956
Здравейте!  Кажете Моля,  Има  ли някои постоперативен  хипопаратиреоидизьм?

Да, вече писах по-горе, че моя е точно постоперативен.

# 16
Здравей  Амар1!!!!!!!!!!!Колко  год минаха от какато са те оперирали?  Получаваш ли крампи?  Как се чувстваш?  Какво работиш?  Какво ниво на калция  подьржаш като не пиеш  рокалтрол? От каде си?

# 17
  • Мнения: 2 898
Мисля, че не е от значение причината за поява на заболяването. Лечението е еднакво.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 956
Оперирана съм заради рак на щитовидната жлеза и при операцията са ми махнати и паращитовидните. Това беше преди 5.5 години.
Около 2-3 месеца след операцията се разбра, че крампите (при мен беше по-скоро, сутрешно изтръпване) са от нарушената калциево-фосфорна обмяна.
Сега не пия рокалтрол. Спряла съм всички лекарства и след 2 седмици ще ми правят сцинтиграфия - после ще видим какво е положението и с калция.
От Варна съм.

# 19
Здравейте!!!!!!!Амар  не   получаваш ли крампи?   Колко ти е калция?Уморяваш ли се?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 956
Здравейте!!!!!!!Амар  не   получаваш ли крампи?   Колко ти е калция?Уморяваш ли се?
Не, засега нямам.  Когато ходих последния път на ЕМГ  ми писаха "латентна тетания". Умората я чувствам постоянно, независимо, дали пия Рокалтрол или не  Rolling Eyes
Калция ще го изследвам другата седмица, заедно с другите кръвни показатели, но ендокринолога ми каза, че не е гарнция.....Най-реално е ЕМГ.

# 21
Здравей  Амар!!!!Направи ли си   парад хормон???????????/Всьщност тои е най -показателен.   Когато организма  ти се насити на активен витамин  Д3    -Рокалтрол  умората  изчезва. Ставаш  направо робот обаче   трябва да се пие без прекьсване  доста време.

# 22
  • Мнения: 2 898
Не е вярно, че парат хормона е най-показателен. Не съм съгласна и с това, че от Рокалтрола ставаш робот.Пила съм го с години. ЕМГ дава най-точен резултат. Именно тази латентна тетания показва,  наличието на проблем - повишена нервно-мускулна възбудимост, която може да доведе до гърчове при определени условия.

# 23
zdr malko  kasno otgovarqm no  sega  namerih  tozi  forum  az  sam  s  tovazabolqvane  15  god i  tarsq srodni  du6i mnogo  kovarna  bolest

# 24
  • Мнения: 2 898
Здравей! Моят проблем е от преди почти 15 години. Днес дори съм на ендокринолог с последните изследвания. Ти откъде си?

# 25
  • Мнения: 2 898
Върнах се от лекаря. Резултатите показват недостатъчно насищане на организма с калций   newsm78... Не е много приятно. Сега - пак изследвания, нови дозировки и т. н. ...
Аби, ти с какви лекарства се поддържаш? Оперирана ли си?

# 26
  • Мнения: 2
Здравейте,
Извинете ме ако допускам грешки но за първи път пиша в сайта.
И аз имам това заболяване от 4,5 години след операция на щитовидната жлеза.
Нещата не са толкова зле,въпреки 4е и на мен ми откриха латентна титания.
Но в момента сам без ендокринолог и тарся такав добър и по възможност човечен
От София съм.
Ако някои може да помогне.
Досега пиех Тахестин ,но в момента са спрели вноса му и съм си самоназначила Рокалтрол,затова и тарся ендокринолог че да съм под постоянно наблюдение.
ще ви бъда благодарна ако споделите опита си.

# 27
Здравей  Аби  !Аз  сьщо сьм  с хипопаратиреоидизьм  следоперативен.  С рокалтрола  се чуствам  добре. На колко год. си?

# 28
  • Мнения: 2 898
Момичета, не знам дали ви известно, че сусамовия тахан помага много за насищане на организма с калций.Взема се сутрин на гладно по една с.л., смесен с половин ч.л. мед.

# 29
  • Мнения: 12
koe e po dobro rokaltrol ili tachistin

Общи условия

Активация на акаунт