Какво означава "пробно кърмене"?

  • 1 857
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Моята бебка е на 1 месец и е непрекъснато гладна. Ние сме на свободен режим на хранене - яде на час, на два - когато си поиска. Аз не се източвам и мисля, че и няма нужда, след като бебето яде толкова начесто.


Цитат
Moita bebka e na 1 mesets i e neprekasnato gladna. Nia sme na svoboden rejim na xranene iade na chas na dva kogato si poiska.Az  ne se izto4vam  i mislia ,che i niama nyjda sled kato bebeto iade tolkova na4esto




---------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 03:09 от Mamma

# 1
  • Мнения: 4 290
Бебето се тегли преди и след кърмене и по този начин се разбира колко е изсукало и дали количеството е достатъчно.
Личното ми мнение е, че едно пробно кърмене не може да бъде сигурен ориентир.

# 2
  • Мнения: 27 524
Да, няма нужда. Храни на поискване  Peace
А иначе не знам какво означва пробно кърмене.  Confused
Въпреки че след месец вече бебето се регулира и не яде на всеки час  Thinking

# 3
  • Мнения: 1 896
Ако имаш съмнения дали бебето се храни достатъчно, най-добре пусни тема в кърмаческия форум. Иначе пробно кърмене означава, както вече са ти казали, бебето да се претегли преди и след ядене, за да се види колко мляко е поело. Това не е много показателно обаче при бебета, които сучат на поискване, защото те могат да сучат по малко и начесто, а също и на някои хранения да сучат много повече, отколкото на други. Смисъл има единствено, ако можеш да засечеш колко ще изсуче бебето за 24 часа, а още по-добре как наддава през няколко дни.
Друг добър начин да разбереш дали бебето ти се храни добре, е да следиш памперсите му - ако има 5-6 добре намокрени пампи на ден, значи всичко е наред. Това работи само ако не даваш други течности освен кърма обаче.
По повод сукането на едномесечните - не всички на тази възраст вече са ги разредили. Само по себе си честото желание на бебето да яде не е повод за тревога.
Ако все пак нещо те притеснява, можеш също да се обадиш на телефона за консултации на кабинета по кърмене към Майчин дом.

# 4
  • Мнения: 6 274
Както и мамите преди мен са ти отговорили - отиваш в кабинета на лекаря, той мери бебето преди да е сукало, след това ти трябва да го накърмиш и пак да го премерите, за да се види колко е изсукало. Според мен, както и според другите мами, този метод изобщо не е точен. Няма гаранция, че винаги суче точно по толкова, колкото изсуче тогава.  Peace

# 5
  • Мнения: 5 401
... Това не е много показателно обаче при бебета, които сучат на поискване, защото те могат да сучат по малко и начесто, а също и на някои хранения да сучат много повече, отколкото на други. Смисъл има единствено, ако можеш да засечеш колко ще изсуче бебето за 24 часа, а още по-добре как наддава през няколко дни....

Точно така!  Peace За съжаление обаче, нашите педиатри настояват за пробно кърмене в рамките на 1 хранене за 20 мин. по часовник и често следват объркващи за майката и организацията на кърменето съвети.  Confused

Например - Каби беше на 15 дена когато отидохме на пробно кърмене. Знаех предварително какво представлява то и че резултата не бива да ми влияе, също така вече познавах навиците на бебето си. Педката ме остави в кабинета си, засече ми 20 мин. за двете гърди (хо хо хо), Каби заспа царски на цицата и отказа да се събуди.  Laughing Лекарката ми се шокира, че той е заспал вместо да суче, което пък шокира мен - той все пак не е първото бебе на 15 дни, което вижда тя.  Grinning И така приключи пробното ни кърмене.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 290
Със сина ми пробното кърмене приключи с това, че започнах да дохранвам. В резултат на което, на два месеца го отбих напълно.
Каква съм била глупава.  Confused

# 7
  • Мнения: 60
Изобщо не взимай предвид това пробно кърмене. На нас ни правеха, когато бебчо беше на 20 дни. За около половин час изяде около 40 г спейки. Убедих педиатърката да ми даде още една седмица преди да добавяме АМ, тъй като до момента наддаваше много добре. Малко след като излязохме от кабинета й, се разбуди и яде още. Така че, това изобщо не е показателно. Онзи ден пак ни правиха пробно кърмене (вече на 4 месеца). За около час! изяде 130 г, но последната седмица е наддал малко за неговата възраст. Така че пак се храним начесто.

# 8
  • Мнения: 246
Забрави за пробното кърмене. Гледай детето дали пиша е ака достатъчно. Гладно бебе памперси не пълни . И те са човечета като нас. Задай си въпроса ти на всяко ядене еднакво количество храна ли изяждаш?
И при мен се пробва педито да ме накара да направим пробно кърмене, но номера не мина.
Нека бебето първо добре да изсуче едната гърда и след това прехвърляй на другата.

# 9
  • София
  • Мнения: 864
не се увли4ай по пробното кърмене 4е то води до психясване.
аз имам кантар у нас и в на4алотот доста 4есто го практикувах и само се шашках. докато накрая скрих кантара и спрях да меря бебка. и сега сме си супер.
за мене щм е спокойна, смее се, и не реве знначи е сита. мисля че ако е гладна и не й стига няма да ми се хили по цял ден.

# 10
  • Мнения: 2 376
На 3 дневна възраст и нас ни прилъгаха за пробно, бебчо сука 40, 10 и после 30 грама. Сестрата каза, ами то ленивичко, малко е изяло, докторът, каза  -  Супер и каза на сестрата, добавки не Simple Smile Искаха да дават добавки заради ниското и рожденно тегло.
Вече на 2 месеца е постоянно гладна, ядем непрекъснато почти, но по килограми и размер наситгнахме , че даже и задминахме връстниците  Grinning Дано все така да вървим  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт