Rh- мама и второ дете

  • 2 903
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 127
Пред мен стои дилемата за второ дете. Искам, но се страхувам от рискове и усложнения за детето. На 37 съм, с отриц. резус фактор, първата ми бременност завърши със спонт.аборт. Евентуално, ако се реша, това ще е 3-та бременност. След раждането ми биха анти Д- гамаглоболин, но незная това достатъчно ли е. Ако има др. мами с подобни проблеми, пишете, споделете опит.

# 1
  • Мнения: 679
Аз съм Rh (-), след раждането ми сложиха АнтиД-гамаглобулин. Ваксината се слага именно, за да няма проблем при следваща бременност. Естествено през бременността трябва да се следи за антитела и ако има такива да се постави пак АнтиД-то. Ние още не мислим за второ бебче, но мисля че като му дойде времето няма това да ми е основна пречка, докторите си знаят работата все пак.
Успех и не се чуди  Peace

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 10:53 от бебка и бебко

# 2
  • Мнения: 1 127
Благодаря за подкрепата. Свекърва ми ме плаши, че се раждали с анемия в такива случаи, която прераствала в левкемия и т. н.

# 3
  • Мнения: 2 438
Свеки говори глупости - опасността за бебето не е анемия/левкемия, а еритробластоза. Сменя се кръвта на новороденото.
На тебе ти е направена обаче профилактика, но не пишеш какъв е резус фактора на таткото и първото ти детенце. Спонтанният аборт може да се дължи на най-различни причини. Аз съм майка на две "положителни" деца. Децата ми нямаха дори обикновената физиологична жълтеница на новороденото.
Бременността просто се следи по-стриктно, особено втората, правят се няколко допълнителни изследвания.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 558
Най-добре говори със специалист ами не слушай какво говори свекърва ти. Майка ми е със Rh-, а баща ми с положителен. Имам двама братя и всички сме живи и здрави. Не е имало никакви проблеми. Успех  Peace!

# 5
  • Мнения: 1 428
Тази твойта свекърва е за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 6
  • Мнения: 1 127
Благодаря ви за подкрепата.Таткото и детето ни са с + резус фактор. А свекърва ми е акушерка,
вече пенсионерка и си придава важности. После казва "Ще си блъскаш главата".

# 7
  • Мнения: 298
Тази твойта свекърва е за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Щом са ти били гамаглобулин не се плаши,давай напред.  bouquet

# 8
  • Мнения: 941
никакъв проблем не съм имала със втората бременност, протече точно както първата, правех си изследвания за антитела и всичко си мина добре, пак ми сложиха като родих инжекция анти Д, аз съм с отрицателен Rh, и двете ми деца се родиха живи и здрави с положителен Rh
Не слушай свекито, те си говорят само глупости, кажи и малко да се по образова и после да дава съвети

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 894
Тази твойта свекърва е за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
мдаа #Cussing out

# 10
  • Мнения: 178
Аз също се притеснявах по време на втората ми бременност-аз съм отрицателен Rh,а  таткото и големия ми син са положителни.Когато споделих с лекарката,тя каза,че за 18-годишната си практика е имала 2 случая на завишени стойнокти на антителата.Не се притеснявай все пак живеем в 21 век.

# 11
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз съм Rh (-) , първото ми дете и таткото са + !След първото раждане ми сложиха Анти Д гама глобулин , след това имам аборт по мед.  показания ,не съм имала никакви проблеми със третата бременност!!

# 12
  • into the blue
  • Мнения: 771
Аз също съм с Rh (-),мъжът ми е с Rh(+),и с двете бременности не съм имала проблеми или усложнения.Не слушай свекърва си,която сигурно е практикувала преди повече от  20 год  Tired ,а се консултирай с доктор  Peace

# 13
  • Мнения: 2 898
И аз съм отрицателна, а съпругът ми и първото дете- положителни.Нямах проблеми при втората бременност. А раждах доста отдавна -преди 18 и 20 години. Сега медицината е къде-къде по-напреднала. Тогава ехографа беше екстра, за епидурална никой не беше сънувал, а секциото по желание беше непознато.
 Раждай! Не се страхувай!

# 14
  • Мнения: 672
Аз също съм с отрицателен резус фактор. Таткото и първото дете са с положителен. След първото раждане никой не си направи труда да ми постави ваксина. Само аз си знам колко се страхувах при втората бременност. Разбира се, споделих с моя гинеколог и той ме успокои, че усложнения настъпват изключително рядко, че е сигурен, че при мен всичко ще е наред и най-важното да не си пълня главата с глупости от интернет, защото там нещата не били обяснени както трябва. Повярвах му и вече си имам още едно здраво момченце. То също е с положителен резус фактор. Този път обаче си изисках ваксината, която пак мислеха да спестят, защото едва ли съм щяла да родя трети път #2gunfire
Раждай мила, не се тревожи излишно. Медицината отдавна се справя с такива проблеми, а свеки наистина е доста нетактична.
Желая ти здраво и пухкаво бебче   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт