Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София/Света на Диска

Здравейте!
Пуснах преди ден-два тема, ама обърках мястото и не благоволиха да ми я преместят в по-удачен раздел, та пиша нова. Rolling Eyes

Искам да знам какъв е редът за регистриране на фирма?
Какво се прави, какви са стъпките?
Условията какви са?
Какви са разноските горе-долу?

Интересува ме и дали е по-добре да е ЕТ или ООД или други?
 newsm78
Цитирай

София

Най-добре си наеми адвокат. Аз регистрих ЕООД преди 3 години, на което бях управител. Доколкото помня нещата бяха следните:

Решаваш какви ще са името, седалището и предмета на дейност на дружеството. Изготвя се чредителен акт или дружествен договор в зависимост от вида на дружеството. Отиваш в банка и откриваш набирателна сметка с минимум 5 000 лева. И след това следва:

- Запазване на фирмено наименование
- Регистрация в Търговския Регистър. Решението на съда излиза за 14 дена.
- регистрация в Национална Агенция по Приходите, НОИ и данъчните
- правиш си печат

Това помня. Дано съм ти помогнала.
Цитирай

Отиваш при адвокат и той ще ти обясни всичко!
Цитирай

Отиваш при адвокат и той ще ти обясни всичко!
Именно  Peace
Цитирай

София/Света на Диска

Ок, благодаря на всички.  bouquet Hug
Цитирай

София

Моята фирма регистрирах чрез адвокатска кантора и тя направи всичко,аз не съм си мръднала и пръста.Всяка кантора си има цени за услугите.Не си спомням цената - беше преди 3 г.
Цитирай

София/Света на Диска

Уф, много ще ми е от полза, ако адвокатът свърши всичко, а не аз да обикалям из институциите. То впрочем, ако аз трябва да тичам, а адвокатът само да ми дава напътствия, тогава за какво ми е?! Stop
Да, няма да е лошо и да разбера какви са цените за услугата. Thinking
Цитирай

Estellia по принцип адвоката трябва да свърши всичко и то именно за това получава заплащане.
Цитирай

София/Света на Диска

Estellia по принцип адвоката трябва да свърши всичко и то именно за това получава заплащане.

Мхм, това ме устойва, иначе наистина няма смисъл от адвокат. Просто ще си науча от форуми, и-нет, близки, познати и т.н. какъв е редът и начинът и сама ще си свърша всичко.

Сега остава да разбера каква е цената, но предполагам, че няма да е повече от 500 лева?! newsm78 Пък и остава да намеря адвокат. newsm78

Благодаря на всички пак!  bouquet Hug
Цитирай

там някъде

С малко повече ровене ще се справиш и сама. Фирмите се регистрират в Агенция по вписванията - Търговски регистър: www.brra.bg
Има много подробни указания за всичко.
Ако решиш да регистрираш ЕТ държавната такса е 35лв, но там отговаряш с цялото си имущество. Ако се спреш на вариант ООД/ЕООД държ.такса е 160лв., има задължително внасяне на уставен капитал - минимума е 5000лв., от които към момента на регистрация трябва да са внесени 3500лв. в набирателна сметка на фирмата, като ти излезне регистрацията си ги изтегляш. А се започва със запазване на име, което струва 50лв. - за ЕООД/ООД, за ЕТ не ти е необходимо да запазваш име. Документите, които се внасят в ТР за регистрацията са различни при ЕТ и ЕООД. Провери тарифите на няколко адвокати, ако решиш да действаш сама, ми пиши на лични, да ти пратя примерни документи.
Цитирай

В сигурни ръце

Преди 2 месеца регистрацията беше 600 лв.Включва всичко, дори електронния подпис.С адвокат е много по-лесно и удобно.
Цитирай

на 5 етаж в ляво

С малко повече ровене ще се справиш и сама. Фирмите се регистрират в Агенция по вписванията - Търговски регистър: www.brra.bg
Има много подробни указания за всичко.
Ако решиш да регистрираш ЕТ държавната такса е 35лв, но там отговаряш с цялото си имущество. Ако се спреш на вариант ООД/ЕООД държ.такса е 160лв., има задължително внасяне на уставен капитал - минимума е 5000лв., от които към момента на регистрация трябва да са внесени 3500лв. в набирателна сметка на фирмата, като ти излезне регистрацията си ги изтегляш. А се започва със запазване на име, което струва 50лв. - за ЕООД/ООД, за ЕТ не ти е необходимо да запазваш име. Документите, които се внасят в ТР за регистрацията са различни при ЕТ и ЕООД. Провери тарифите на няколко адвокати, ако решиш да действаш сама, ми пиши на лични, да ти пратя примерни документи.
Изпреварили са ме Party
Точно така е както е писала танита 21 ,само ще добавя от мен,ако искаш адвокат да ти движи нещата,ще трябва да изготвите нотариално заверено пълномощно ,с което упълномощаваш адвоката за това Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.