Лондон- Париж под ламанша

  • 23 989
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Някой, който е ходил от Лондон до Франция под ламанша нека да сподели. Интересува ме колко време е пътя, дали е много скъпо и до Париж ли се стига?

# 1
  • Мнения: 1 313
Аз пътувах миналата година, но в обратната посока, влака тръгна от Северната гара в Париж, предполагам там спира и когато пристига от Лондон. Тази гара е сравнително близо до центъра. Влака беше хубав и чист.  Не си спомням добре но може би пътувахме около 3 часа. Цената също не помня, не беше ниска. Мисля, че можеш да провериш от тук, нашите билети бяха платени от тук и имахме едни номера, чрез които си взехме истинските билети от автомат на гарата в Париж, но не се занимавах лично с това и не мога да те насоча по-конкретно.

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
ако имаш пред вид с кола под Ламанша-бързо се стига и не е много скъпо-колите се затварят в нещо като контейнери:). Ние, ако не се лъжа ходихме от ФОлкстън до Кале.
Ако имаш пред вид Eurostar-влакът тръгва от Кингс крос в Лондон и за около 2.40 минути е в Париж-гарата е близо до централната част,има и спирка на метрото там, автобуси,екстра е  Simple Smile. Аз лично бих предпочела този вариант пред самолет. Ако следиш редовно сайта им можеш да намериш билети на добра цена-пр. £59 двупосочен/£49 ако си студентка.

# 3
  • Мнения: 400
Благодаря ви момичета, дано да ми остане време и да отскоча   newsm01

# 4
  • Мнения: 273
Аз пътувах преди няколко месеца Лондон -Париж с влака Eurostar под Ламанша. Билетите ги купувах 3 мес. по-рано по Интернет и на отиване/Л-П/ цената беше, 29 GBP, а на връщане /П-Л/ цената беше близо 2 пъти по-скъпа. Но тогава имаше някакъв почивен ден в UK и беше трудно с билетите. Чек ин-а е доста по-бърз, отколкото по летищата. Дори и 15 мин. да отидеш преди тръгв. на влака е достатъчно, но все пак си предвидете около 30 мин. Пътуването е приятно, само на моменти ти пищят ушите от налягането. От 2.5 часа път, около 40 мин са под вода.

# 5
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Ето сайта им - като кликнеш на "Reservez maintenant" ти се отваря прозорец с опция за езика и можеш да зададеш критерии за търсене в зависимост от датата и часа на пътуването. От няколко месеца насам влаковете тръгват от St Pancras station в Лондон (преди беше Watreloo station което лично аз намирах за чудесна проява на британски хумор Wink) и в Париж пристигат на Gare de Nord, която е голям транспортен възел - там спират влакове, RER (електрички за предградията), метро, автобуси.
Иначе във Франция с Eurostar можеш да отидеш не само до Париж, но и до Дисниленд, Лил и Авинион.

Общи условия

Активация на акаунт