Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 221 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Здравеите мили дами.
Искам да се посъветвам с вас какъв цвят латекс да избера за стените на коридора при условие че ще сложа ето тези плочки:
http://img147.imageshack.us/my.php?image=19915253eh5.jpg
В коридора единствената мебел ще бъде антре "Ивона" от АРОН в цвят бук.
Фугата между плочките ще бъде наи-вероятно в лимонен цвят, така че остава да бъде избран цвят за стените.
Какво е вашето мнение, първоначално мислех да бъде нещо от рода на популярните напоследък оцветени латекси на Декоратор или Пастело но се отказах понеже ще е банално(не че плочките не са ама все пак...)?
Моля помагаите newsm78
Благодаря ви предварително smile3501
Цитирай

София

Може би един от цветовете , които са на плочката, но или по-светло или по тъмен нюанс. Зависи какви стени харесваш. Но ако има дизайнери най-добре те да предложат нещо. Мнението на професионалист си е нещо различно.

Плочките са много хубави!!!
Цитирай

София/Света на Диска

Може би един от цветовете , които са на плочката, но или по-светло или по тъмен нюанс. Зависи какви стени харесваш. Но ако има дизайнери най-добре те да предложат нещо. Мнението на професионалист си е нещо различно.

Плочките са много хубави!!!

Подкрепям. Peace
Други подходящи цветове са почти всички топли цветове (червено, оранжево, жълто, охра, екрю, кафяво, топло лилаво и т.н.). Почти всички по-бледи топли цветове са подходящи, както и някои топли по-ярки.
Стават и черно и бяло като цветове, понеже са универсални и стига да си така отворена към по-нестандартните решения (черно) и ако видът на помещението, архитектурата и другите детайли, го позволяват.
Може и други неща като тапети, мазилки по-специални, декоративни камъни и др. Peace

Плочките наистина са много хубави, ама да не е всъщност от релефния гранитогрес или си е теракота?
Цитирай

София/Осло

Бяло ,бежаво, кафяво -тъмно... и малко декорация на стените  Peace
Цитирай

Плочките са хубави, но не са никакъв ориентир. Те са неутрални и се съчетават с абсолютно всякакъв цвят.
Цитирай

Страхотни плочки, според мене има значение и цвета на вратите. Бял, бежов, капучино, бих заложила на светли и млечни тонове.
Цитирай

BG-Пловдив

На тези плочки, светли мебели и стени в светло кафяво. По-точно в чаша мляко слагаш повече какао и то става млечно кафяво с лек розов нюанс. Ако направиш и фугите с цвят "Сьомга" ще стане супер съчетание!
Цитирай

Моите плочки в кухнята са точно такива Peace Peace Peace Фугите са цвят ванилия-сливат се със най-светлия нюанс.Стените ги боядисахме в светло бежево към жълто.Страшно свежарско стана.
Цитирай

София

Strahotni plo4ki sa pokazani!!! Imate vkus!

Bihte li spodelili ot kade gi kupihte, kakvi se vodyat i cenata kakva e. Predstoi mi kupuvane na plo4ki i mi se 6te da sa to4no takiva-hem s efekt hem neutralni.

mersi predvaritelno.

A kolkoto do cveta, mle4no jalto e dobar variant-6te pridade edna jizneradost vseki pat kato se pribirate u doma. kapu4ino ili shampansko sa priemlivi sa6to-vav vseki slu4ai svetloto antre e za predpo4itane-antretata sa vinagi malki pome6tenia i tamen cvyat 6te smalayav opti4eski.
Цитирай

Казват се Грес Бонзай бежев и ги взехме февруари за 20 лв.На снимката виждам ,че маалко сме се минали,но нищо.От Гранити в Бургас са нашите и се водят гранитогрес.Дано ги намериш в София newsm10
Цитирай

Русе

Малко си се минала,а?Ами ние същите ги взехме за 29 лв.Умирам като видях и цената,която си постнала...Нашите също са за коридор и стъпала,така че темата живо ме интересува!
Цитирай

York

Аз бих ги комбинирала с ярко оранжеви стени, тъмни врати и тъмна мебел.
Цитирай

Велики Преслав

Плочките ви наистина са хубави, свежи. Според мен може да се боядиса във всякакъв цвят, те носят на почти всичко /зелено и червено не си представям само/. Сега има и красиви тапети,които могат да се съчетаят успешно със стена, която е боядисана.
Ще използвам темата, като предварително се извинявам на авторката, за нашият коридор сме избрали тези плочки http://img08.imgshare.eu/i/anistavrova/scn3359_73e36.jpg, http://img08.imgshare.eu/i/anistavrova/scn3360_25848.jpg
там е камината. От там на сетне се чудим какви да сложим, има същите само че със жълти ресни, или пък със зелени. Този деколин дето се вижда от страни ще го махнем, но нямаме прозорец, коридора е тънък и тесен и затова се чудим какво да го направим? Да е нещо,което може да се поддържа лесно, защото от камината може би ще има пушек,който ще излиза.
Цитирай

София

поздравления и от мен за избора на плочки! Бих искала да знам къде в София бих могла да намеря подобни
Цитирай

Плочките наистина са много красиви. Ние сме взели същите за коридора, но още не сме решили нито какви ще са стените, нито фугите. Тук на дадената снимка мисля, че оранжавеят повече отколкото са в действителност. Де факто са в бежаво-млечно-кафява гама (ама как само ги определих ooooh!).

За цената не се шашкайте. Просто са различни. Когато ние избирахме фаянс много харесахме такива плочки, но понеже сме с довършителни работи от строителя трябваше цената да е около 16лв./кв.м., а тези бяха значително повече. До колкото помня бяха теракот. И тогава видяхме изложени почти същите, но български на KAI. Бяха само мострени. Мисля, че от август ги пуснаха в продажба. Нашите са взети септември за 15лв./кв.м. Та тези скъпите не са български и мисля, че са теракот, а на KAI са подова керамика. Размерът им е 33х33см. Серията се нарича "Осака" и е от няколко цвята - Осака беж (показаните в първия пост), Осака черно, Осака светло сиво и Осака синя. Тези на ani_4ka са черните или сивите, не съм сигурна. Пък и сега като се замисля, не съм сигурна дори дали сивата и черната бяха отделни серии Rolling Eyes, но тях и не съм ги гледала подробно, защото преценихме, че ще ги поддържаме по-трудно. Синята е разкошна, но ни идваше някак по-задължаваща за коридора и окончателно се спряхме на бежавата. Всички цветове от серията имат и стенни плочки.

За това къде могат да се намерят - на всякъде където се предлагат продуктите на KAI. Просто трябва да питате из магазините за фаянс за тази серия Smile. Нашите ги взехме от тук, но това защото строителят ни работи с този склад и ни го препоръчаха. А и там ги нямаха налични и казаха с доставка, но понеже са си български за доставката почти не се чака. Виждала съм ги и в Надежда и в Люлин.

Хайде по ред на номерата да започнем да публикуваме снимки. Нашите би трябвало да започнат да ги слагат до седмица-две и тогава вероятно ще е голямото чудене за цветовете на фугите и стените. То по договор всичко ни е с бял латекс, така че май първо ще ги видя с бяло и после ще мисля ние с какво да си цапаме отгоре Laughing.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора