Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София/ Баня Лука

Мнения: 1 691
Здравейте,

Разбрах че много от мамите дават това лекарство на дечицата си. Бих искала дя помоля тези от вас, които го правят да споделят с мен дали са наблюдавали някакви странични ефекти от това лекарство.  typeuu

Моята Ния го пие вече от месец и половина. В началото беше малко сънлива, но това мина, а и е един от безобидните странични ефекти.

Това, което ме притеснява е, че напоследък не иска да яде. А в листовката на лекарството пише да се потърси веднага доткор. Но аз не съм сигурна дали наистина е загуба на апетит или просто свързва храненето с даването на лекарство Thinking (докторката каза да го даваме след храна).
Тя по принцип никога не е била злояда, дори напротив. Галено я наричаме Мечо Пух. А сега не иска да яде. Не знам какво да правя, защото понякога се налага да се гоним из къщи по един час, а доколкото знам лекарството трябва да се дава по едно и също време.

Имали ли сте подобни проблеми и как сте се справяли с тях? baby_neutral

Поздрави!
Цитирай

Кори Селести

Мнения: 5 543
хм....Диана много го обича Депакина....той е доста вкусен всъщност...
Според мен липсата на апетит идва по-скоро от жегата.
На мен пък ми казаха, че няма значение кога се дава лекарството...и аз просто го давам в определни часове без да го свързвам с храненето. Понякога дори докато спи...пъхам спринцовката в устата и тя си го изпива насън...
Цитирай

София, в офиса

Мнения: 1 269
Цял ден рових в нета, ама точно такава информация за депакина няма.
Но от мои деца - с които работя мога да ти кажа че им влияе на апетите само в началото, но всички задължително го приемат по едно и също време, дайе едно от децата с кисело мляко.
Аз си обяснявам връзката с апетите единствено с натрупването на нивото на депакин в организма, но все пак не съм лекар. Ще потърся още информация по въпроса Embarassed
Цитирай

София/ Баня Лука

Мнения: 1 691
Благодаря ви! Малко се поуспокоих. Доколкото разбирам на практика лекарството не е толкова страшно както аз съм си мислила.

Радвам се, че поставих темата, защото сега разбирам, че аз съм получила малко по- различна информация от докторката. Тя ми каза, че трябва: да го пием 3 пъти на ден; че часът не е толкова стриктен както при антибиотиците, просто да не е единия ден в 8ч, а другия в 10; след хранене, заради евентуалните странични ефекти- може би да не дразни стомаха, не знам... newsm78

Цитирай

София

Мнения: 135
Дъщеря ми пие Депакин от 1 година.За съжаление това лекарство едно лекува,а на друго вреди.Появи се липса на апетит,болки в корема,падане на косата.Попитах невроложката,която я лекува как да се справим с тези проблеми и тя ми каза,че всичко ще отмине,когато се спре Депакина.Изписа й витамини,за да подобри апетита.
Ако на твоето дете не му понася това лекарство,консултирай се с лекар и го смени.
Цитирай

София/ Баня Лука

Мнения: 1 691
А правите ли някакви кръвни изследвания? Мен много ме притесняват бъбречните и чернодробните усложнения, които може да се появят.

Проблемът с нашта докторка е, че като казах че се появяват обриви и после изчезват тя ме попита чисто ли е в къщи #Cussing out Като казах, че има проблем с храненето- от възрастта е.

А аз дори не съм сигурна в диагнозата... newsm70
Цитирай

София

Мнения: 472
ами правят се изследвания на 6 месеца на чернодробните ензими. Това всъщност показва как се е натрупало лекарството в черния дроб и дали не е висока концентрацията в организма на човека.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.