Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 23 окт. 2008, 09:47 ч.
  • Преглеждания  352  Мнения  4  Онлайн  1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 5 578
... момичета, изчетох интернета, а тук търсачката не ми помогна - кажете, приеха ли ги тези промени в КТ? За 15 дневния отпуск на бащата за новородено? Последната ми информация е, че на 01.10.2008 е разисквано в НС, и най-вероятно ще го приемат, но повече не разбрах.

Благодаря предварително, ще помоля после да изтрият темата. И се извинявам, ако е имало скоро такава, аз не намерих

Реклама
# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 621
То вече е гласувано и прието, но влиза в сила от 01.01.2009, а виждам че ти ще раждаш съвсем скоро, вашия татко няма да може да се възползва от този отпуск
Ама здраве да е, пожелавам ти леко раждане

# 2
  • София
  • Мнения: 3 415
сега гледах на сайта на парламента- там не пише че е приет проекта.
мисля че е гласуван само на 1во четене.
но така или иначе, ще е в сила от 1 януари 2009 г. Peace

# 3
  • Русе
  • Мнения: 5 578
Мъх, благодаря ви момичета - ако прецени модератор да изтрие темата.   bouquet

Много ми бяхте полезни, иначе щеше да ми отиде целия ден да се лутам в нета за точна информация, понеже таткото иска да му цитирам чл. и ал.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 415
...... понеже таткото иска да му цитирам чл. и ал.

аз ще ти ги цитирам, но това е още в проекта Peace
ето ги:

"§ 11. В чл. 163 се правят следните изменения и допълнения:
1. Създават се нови ал. 7 и 8:
“(7) Когато майката и бащата се намират в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете от датата на изписване на детето от лечебното заведение.
(Sunglasses Със съгласието на майката (осиновителката) след навършване на 6-месечна възраст на детето бащата (осиновителят) може да ползва отпуск за остатъка до 315 дни.”
2. Създава се ал. 9:
„(9) За времето, през което бащата (осиновителят) ползва отпуск по ал. 8, отпускът на майката се прекъсва.”
3. Досегашната ал. 7 става ал. 10 и се изменя така:
“(10) През време на отпуск по ал. 1-9 на лицата се изплаща парично обезщетение при условия и в размери, определени в отделен закон.”
4. Досегашната ал. 8 става ал. 11."

ако ти се занимава: www.parliament.bg
законопроекти на 40то нар.събрание-802-01-54

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт