близнаци без преграда

  • 8 064
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
 Здравейте, мами. Бременна съм в 15 г.с. с еднояйчни близнаци. Докторката обаче не вижда преграда между тях. Като се поразрових в интернет установих, че това е много опасно и направо изпаднах в шок от статистиката (напр. над 50% смъртност #Crazy). При прегледа обаче никой не ме предупреди,че е толкова опасно. Някой от вас минавал ли е през такава бременност. Ще се радвам да споделите с мен всякаква информация за тези случаи.
 Утре съм на преглед при доц. Маринов, завеждащ патологична бременност в майчин дом- да имате някакви отзиви за него?
 Благодаря предварително за всеки отговор Hug

# 1
  • Мнения: 2 950
Не мога да ти помогна с никаква информация, но ти стискам палци всичко да е наред!  newsm17

После да пишеш.

# 2
  • Мнения: 7 803
опасностите са доста и по-добре да не знаеш за всички тях  Peace не се шашкай предварително, все пак има и случаи, в които всичко завършва добре  Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 552
И моите еднояйчни близнаци бяха без преграда.Няма нищо страшно. Всичко беше наред. Родиха се 1 седмица преди да вляза в 9-я месец.Родих нормално.Тежаха 2.850/ 50 всяко.
В дебелите книги четох, че за да има такава преграда зависи кога оплодената яйцеклетка се е разделила на две.Явно при мен е станало в последния момент и не се е образувала такава.
Не се шашкай! Пожелавам ти лека бременност и красиви и здрави близначета.

# 4
  • Мнения: 123
Благодаря на всички за отговорите. Наистина много се бях ошашкала. Дано всичко бъде наред с малките мишмороци Praynig

# 5
  • Мнения: 116
Здравей - минах през същия проблем преди една година. Казаха ми първо, че са без преграда, шашнах се, писах във форума, четохме с мъжа ми ...после се оказа, че има преграда...
Сега се радваме на 2 прекрасни момченца - родени в 9 месец по почти 3 кг.
Успех и не го мисли много.
Пращам ти телефон като лично съобщение, ако имаш нужда от съвет - обади се, а пък дори само да си побъбрим

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 358
не се знае какво точно какво е видяла тази докторка. Препоръчвам ти преглед при д-р Димитър Марков от Майчин дом или доктор Димитрова пак от Майчин дом. и двамата преглеждат в МЦ Фемина и са най-добрите по фетална морфология. Д-р Марков следи моята бременност и мога да ти кажа освен много добър специалист е и страхотен човек. Винаги обяснява много и е много внимателен. Препоръча ми го професор Кременски от генетичната лаборатория. Ако неможеш да си запишеш час за него скоро ми пиши на лични и ще ти изпратя мобилния му.

# 7
  • Мнения: 219
Здравей,
Най-вероятно преградата не са я видяли. При мен се случи същото. Казаха ми, че нямам преграда и също като теб ме наплашиха. Наистина, ако няма преграда, ситуацията е сложна, но едва ли в твоя случай е така. Както и другите са те посъветвали, мнение трябва да даде друг по-опитен специалист. Дори първият лекар да е добър специалист, за такова нещо е добре да се търси още едно мнение.
Пожелавам ти успех.

# 8
  • Мнения: 7 803
сега си спомних какво каза един професор в болницата, щото се уплашиха, че не виждат преграда и при мен. та каза, че преграда се гледа в началните седмици, после е трудно да се види  Peace

# 9
  • Мнения: 123
Благодаря за всички отговри Hug
 Всъщност потърсих и второ мнение- отидох на преглед при доц. Маринов от МД, за който ми казаха, че завежда отделението по патологична бременност. За съжаление той потвърди, че няма преграда. Иначе имам час за ФМ при д-р Марков на 18.11...-т.е. след 2 седмици, но за нетърпението ми са месеци. Дано всичко бъде наред. Лек ден на всички  smile3525

# 10
  • Мнения: 116
Късмет! Стискаме палци....

# 11
  • Мнения: 849
Привет на всички! Бих искала и аз да се включа във форума за близнаците. Аз съм от София, на 29 години, първа бременност ми е. в 13 г.с. съм и очаквам две еднояйчни момиченца.  Grinning
Kenga_, по въпроса за преградата - между моите бебета също няма видна такава. Но тази седмица бях на ранна фетална морфология, даже вчера ме гледа обсъждания тук д-р Марков (който е страхотен, между другото). Всъщност, бебетата ми ползват обща плацента, но всяко си има своя обвивка (амнион). Тази обвивка е изключително тъничка, с обикновен ехограф не се вижда, но е гъвкава и много здрава.
Това положение както и да го гледаме си е рисково, но не е чак толкова страшно. Просто при такива бременности около една четвърт развиват усложнения - Т-синдром, при който едното бебе започва да се храни за сметка на другото. а вече в рамките на тази една четвърт, при 50% усложненията може да са сериозни и да има неблагоприятен изход. Така че като се замисли човек - не е чак толкова ужасяваща статистиката. Все пак има цели три четвърти, които си минават безпроблемно (относително). Просто трябва много сериозно и редовно следене и има какво да се прави, ако се появи проблем.
Между другото проблемът се проявява най-рано след 18-20 г.с. и колкото по-късно, толкова по-малки са усложненията. Знам за една мама (приятелка на моя приятелка) - много гледана бременност, в Швеция, която е била аналогичен случай, развила е тежките усложнения (възможно най-лошия сценарий) и какво са направили докторите там - приели са я в болница за наблюдение и задържане. изчакали са до 27 седмица, когато са изродили бебчетата. после мъниците са били в кувиоз известно време и сега са живи, здрави и по нищо не личи, че са имали проблем.
Всички тези неща д-р Марков ще ти ги обясни най-подробно и съм сигурна, че след прегледа при него ще си доста по-спокойна. Така че горе главата! Спокойно, НО редовно на прегледи за мерене на размерите на бебоците. И аз съм на този хал, ще си споделяме, няма да се отчайваме!!!  Hug

# 12
  • Мнения: 7 803
zaiobaio, говориш за съвсем различно нещо. твоите имат обща плацента и това би могло да е проблем (но може и да не е), а тя говори за липса на преграда, последствията от което могат да са доста лоши (ако те интересува какви, пиши ми лс, да не стряскаме другите). как успяват да им видят пола в 13 седмица  newsm78

# 13
  • Мнения: 849
не говоря за различно нещо. и на мен ми казваха, че нямат преграда. колкото пъти ме гледаха на УЗИ, не се виждаше абсолютно нищо. просто амниончето е много тънко, прозрачно като ципичка само и не се вижда с обикновените ехографи. за първи път го видях и ми го показаха по време на феталната морфология (тази седмица бях на две ранни фетални морфологии при различни лекари). мисля, че е излишно да се плашим тук. в крайна сметка, единствено докторите могат да кажат какво е положението и доколко е сериозно.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 17:16 от zaiobaio

# 14
  • Мнения: 1 895
всъщност, показа ми доста ясно клиторчето на едното бебе, ако трябва да сме съвсем точни...  Laughing

Това ми дойде прекалено Rolling Eyes

Цитат
През  7 – 10 седмица плацента започва да функционира. Ушите, клепачите, пръстите на ръцете и краката са вече добре оформени. Към краят на този период бебето все повече започва да прилича на човешко същество с големината на кашу.

Към края на първият триместър бебето е напълно оформено. Гръбнакът и ребрата на бебето са много меки, а кожата му е почти прозрачна. Вътрешните репродуктивни органи се развиват, но полът на бебето все още не може да се определи по външни белези. Към края на третият месец след зачеването фетуса е с дължина около 10 см. и тежи малко над 30 гр. В този период сърцето на бебето започва да бие и тоновете му могат да се видят с помощта на ултразвуково изследване.

Вторият триместър е време за продължаване на развитието на феталните органи. През 4 месец  фетусът започва да рита, преглъща, а също така и да чува гласа на майка си. Външните гениталии започват да се забелязват. Към краят на този период бебето е с дължина около 18 см. и тежи около 0,5 кг.

Общи условия

Активация на акаунт