Фотография - 29та тема

  • 26 785
  • 588
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 639
facE Off, съвсем друго внушение има целият кадър.
Много ме впеатлява баланса на бялото!

MardiGras, какво определние само.  Simple Smile
Има много интересни сюжети на улицата, само човек да има свободно време
 да обикаля в благодатните часове на деня . Simple Smile

В петък станах свидетел какво значи фотогеничност. Буквално се облещих.
Една абсолютно невзрачна девойка на снимки изглежда шеметно.

# 61
  • Мнения: 1 117
Фейс, и за мен целия кадър. Ама то аз съм пристрастна де. Хелиоса верно прекрасен!
Абе я ме светнете кои обективи могат да се слагат с такъв преходник? М42 май и за моята система работи. Колко струва това нещо?

Марди, ама къде си била, това определено не е Китай!

Веч, писах ти във Фликър, тоя кадър е супер попадение!

Аз понеже пък съм на тема кучешка фотография, освен да пусна нещо от тоя жанр????

едното от тези е моето, ама и аз не мога да определя с точност кое е hahaha


и още едно от другия любим жанр, в рустик стилистика


Флайбъл, късметлийка е тая девойка. Аз пък хем на живо не се харесвам, хем на снимки става още по-зле  Joy

# 62
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Lois, готова си за списание Maison&Gourmet:) Има ли такова всъщност? Laughing

# 63
  • Мнения: 1 117
Ох, говори ми, говори ми! Затварям очи и те слушам, както е казал поетът  Joy
Човек като се сдобие със стара селска къща, освен с всичките проблеми, дето му се струпват на главата, се сдобива и с инвентар и бекграунд  Joy
Ох, да знаете как си мечтая с вълшебната пръчица да дставаха нещата и утре да осъмна с готова къща! Веднагически ви каня на тематичен уъркшоп - чинии и чаши! Пълни!

Айде бе, кога ще се видим, че то пак време не остана? И да ви кажа, че моята оферта вече е невалидна, защото мама е на път към Сф...

# 64
  • Мнения: 1 639
Разглеждах из фликр и попаднах на това. Laughing  В експлор на 16.10.2008

Може ли някой да ми даде линк с търсачката за снимки на даден потребител в екплор?

# 65
  • Мнения: 1 117
ето ти. трябва обаче да знаеш регистрираното име или мейл. http://bighugelabs.com/flickr/dna.php?username=41627997@N00
аз пък получих покана да се присъединя към една група, която мрази новия хоум пейдж, интересно ли ви е? италианци са, темпераментни хора  Joy ей ги на

# 66
  • Мнения: 192
Фейс, и за мен целия кадър. Ама то аз съм пристрастна де. Хелиоса верно прекрасен!
Абе я ме светнете кои обективи могат да се слагат с такъв преходник? М42 май и за моята система работи. Колко струва това нещо?

Lois, ето една тема по твоя въпрос http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=907306&t=907306 Има начин, но незнам нищо за цената. Канон към м42 е 70лв.

facE Off, съвсем друго внушение има целият кадър.
Много ме впеатлява баланса на бялото!

Ти ме впечатли, че го забеляза. Специално си поиграх с настройките му когато взе да не ми стига естествената светлина.  Wink

# 67
  • Мнения: 1 313
Здравейте момичета!
Най-напред искам да благодаря на Лоиз, че ме покани тук да се обучавам и да ви помоля за съвет Embarassed
От доста време ви шпионирам и се възхищавам на творенията ви  bouquet
Решила съм да си купувам "истински" фотоапарат, но абсолютно нищо не разбирам, чета параметрите, но не разбирам...........
Това е моделчето което съм си избрала, е предпочитам Д80, но не съм дорасла още за него Wink
Моля които от вас снимат с Nikon, да ми дадат някаква информация за тези апарати и въобще дали ще мога някога да снимам с него Rolling EyesВчера ходих да го видя как изглежда и ми хареса, но го държа и гледам като индианец пишеща машина Laughing
Много четох, но едно не ми стана ясно какво означава това, че Никоните до Д40, Д40х, Д60 нямат вграден мотор за автофокус в тялото?Трябва ли задължително да се купи обектив с такъв мотор или може да си се снима с този обектив с който се продава за начало!
На мен ми се ще за начало да си вземе апарат с обектив и да си щркам, без да е необходимо да купувам други обективи/за сега/.
Не е окончателно решенито ми , така, че мога да "чуя" и други предложения за фотоапарати Peace
Стана много дълго, но ще съм ви благодарна ако ме ориентирате поне малко  bouquet
Хубава вечер!


# 68
  • Мнения: 1 117
Еси привет! Радвам се, че се престраши.
Само да ти кажа, че няма такова нещо като "дали ще мога да снимам с него"  Laughing Когото и да попиташ тук, всеки взел си турбосапунерка се ядосва, че не е взел направо ДСЛР!

Девойки никонианки, помогнете на колегата да се ориентира, като аз да кажа, че доста манджи ще се снимат! Т.е. - ще трябва може би макро? дали китовия обектив ще й свърши работа? Или дайте други предложения!

# 69
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Лоис, аз съм с Никон, но моя е Д80 и тепърва го разучавам. Мисля че Вечка е доста запозната с тях, защото навремето като си търсех и казах, че има Д60 и Д80, тя каза, че по-добрия е Д80. Само че не задълбахме в разликите и причините да е по-добър. Така че аз снимам с него, но още не съм му изучила техническите параметри и не мога да помогна много адекватно Embarassed

# 70
  • Мнения: 1 117
надявам се и Слави, Марди Гра, Слухи  и Силверароу да се включат по темата! И става въпрос за Д40, всъщност

# 71
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
надявам се и Слави, Марди Гра, Слухи  и Силверароу да се включат по темата! И става въпрос за Д40, всъщност
Ами това, което е показала Еси е Д60. Затова така отговорих.

# 72
  • Мнения: 2 109
муцуната много ревеше от д40.
няма мотор в тялото и задължително трябва да има в обектива, за да работи автофокуса. тоест, доста се ограничава изборът на обективи след това.

д80 много по-скъп ли е?

# 73
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Калина, доста. Ние с много търсене го взехме за 600 евро, а на мъжа ми брат му каза, че в България е от порядъка на 2000 лв. като това все пак не е толкова нов модел ooooh!

# 74
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз съм с д80. Разликата ценово между д60 и д80 е малка, така че на твое място бих се метнала направо на д80. Иначе с китовия обектив, разбира се, че ще можеш да снимаш. Няма да можеш само с обективи, които нямат вграден мотор в тялото, т.е ще можеш, но само с ръчно фокусиране.

Иначе ако ти идва в повече цената - по-добре д40х (по-евтин от д60, без съществени разлики). Ако ще снимаш манджи и един обектив 50/1,8 ще ти дойде добре:)

ПП. Д80 - 1600 лв. от Павилиона - http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&bas … nal#slides-pane-0 .
Д 60 - 1000 лв. http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&bas … nal#slides-pane-0

Общи условия

Активация на акаунт