Вече нищо не е наред

  • 6 218
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
В такъв случай започвам да си мисля, че проблемът е повече в Дилянка, отколкото в мъжа й.
Да седне и да му каже, че не иска да работи, докато не я назначат за шеф /всъщност не се съмнявам, че който търси намира, макар и след време/.

А той, да бачка и след работа да я носи на ръце, ако обича, м-да, и да не се скатава с думите, че работата му автосервиза е тежка.

# 61
  • София
  • Мнения: 38 419
В такъв случай започвам да си мисля, че проблемът е повече в Дилянка, отколкото в мъжа й.
Да седне и да му каже, че не иска да работи, докато не я назначат за шеф /всъщност не се съмнявам, че който търси намира, макар и след време/.

А той, да бачка и след работа да я носи на ръце, ако обича, м-да, и да не се скатава с думите, че работата му автосервиза е тежка.


Маркетинг мениджър не е шеф!

Мъжа ми не бачка в авто сервиз!

И ти въобще не си в час!

А Джопса го познавам толкова добре, че мога Админ да им стана!

# 62
  • Мнения: 958
Дилянка, радвам се че нещата при вас са ок.
Щом не ви е притиснат семейният бюджет, можеш наистина да си позволиш да търсиш, това за което си учил, както се казва.

Искам да кажа и още нещо (не е ориентирано към Дилянка). В една тема от миналата седмица, беше разкъсан приятеля на авторката, който седял в къщи от няколко месеца и търсил подходяща работа. Какви ли не напдаки имаше, какъв мъж е и как не го е срам. Аз също доста години съм се борила, за мястото което заемам в момента, и ако изпадна в нужда, да търся работа и не съм притисната финансово, ще си позволя да се забавя във времето, но да намеря това което искам.
Но ако по някакъв начин, с това лишавам детето си от играчки, дрешки, море или планина, ще почна да работя като продавачка или секретарка без да се замисля. не ме е срам, навремето съм го работила.
Така че, всичко се определя от нуждата.  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 12 554
nana, в случая това за мен не е начин на мислене, а подход към ситуацията  Simple Smile Може би ти винаги тръгваш право към целта, но има и други, по-заобиколни начини човек да постига каквото иска.

В голяма степен си права. Не обичам заобиколни начини, нито заобиколни приказки. Когато хората си казват нещата, така както са, всичко е по-лесно.  Simple Smile

Дилянка ти познаваш семейството и мъжа си най-добре. Сама прецени риска дали докато търсиш позицията, която искаш напрежението и недоволството у него да ескалират до степен, за която после може да съжаляваш.

# 64
  • Мнения: 1 926
... Точно за това говоря - че човека до мен би трябвало да ме подкрепя в най-трудните моменти.
А то какво става - точно обратното. Когато всичко е прекрасно - и той е прекрасен, когато нещата се сговнят - примерно сме под напрежение, болна съм аз или детето, нямам работа - той става гаден.
И не се случва за пръв път, за съжаление.

Твоят и моят мъж май са близнаци-абсолютно същото положение и при мен,но с разликата че аз работя.
Докато нямах проблеми и го подкрепях в неговите,всичко беше ок.Но когато започнаха моите-трудна бременност на легло и на хапчета,трябваше да го моля да ме прегърне ,защото ме е страх за бебето.И нищо-само ми се караше,че и да плача няма да помогне и че е късно през нощта,а той милият трябва да се наспи.А аз умирах от страх-така 5 месеца от бременността.А сега след 4 години брак нямаме нищо общо.Само повтаря,че разбирал,че ме обича и че няма вече,но след ден пак същото.Но май вече не ми пука,а това е страшно...

Ох,и аз се оплаках в темата ти,а изках да ти кажа ,че много добре те разбирам

# 65
  • Мнения: 1 749
ЖИванка,казаното от теб ме изумява....Какво смяташ да правиш?Абе,изобщо....как понасяте това положение,как се справяте?

# 66
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Дилянка, писала си, че бачка в сервиз, аз не съм догледала и реших, че става въпрос за автосервиз. Така или иначе този факт не променя смисъла на казаното от мен.

А репликата ми за обявите за работа не бяха насочени към теб, а по повод изказването на Китана за работа за по 200-300лв., не знам защо си решила, че имам пред вид теб.


И за съжаление съм си много в час и съм се нагледала на мъже и жени, които уж искат много да работят и нямат претенции.
Пък като започнат работа се отказват, защото "работата е много". И продължават да се оплакват по форумите как няма работа.

# 67
  • Мнения: 1 926
Ужасно е,доскоро плачех всеки ден,а сега съм изморена,много ...и не знам просто искам да се успокоя,че аз си съсипах нервите,а него не можах да гонакарам да говорим за проблемите.А като не говорим,как да ги решим...А той все обещава,че вече няма да си го изкарва на мен когато някой го ядоса или има проблеми в работата.А и детенцето ми от два месеца е с една досадна хрема,не тече а му хърка нослето и не може да спи,и аз покрай него...Та искам да оздравее малчо,да се наспя и да помисля,не знам...дано на никого да не се случва да е в такова състояние

всъщност за първи път споделям с някого,с вас ,защото не мога да говоря за това без да се разрева

# 68
  • Мнения: 3 782
Явно животът наистина ни поднася изненади, мога само да пожелая успех на авторката и на Живанка, нещата ще се поуталожат, ще се наредят. Щом сме се влюбили в човека до себе си, щом сме се свързали с него значи има ЗАЩо. Просто има различни хора,които реягират различни в тези тежки ситуации Tired

# 69
  • София
  • Мнения: 38 419
Дилянка, писала си, че бачка в сервиз, аз не съм догледала и реших, че става въпрос за автосервиз. Така или иначе този факт не променя смисъла на казаното от мен.

А репликата ми за обявите за работа не бяха насочени към теб, а по повод изказването на Китана за работа за по 200-300лв., не знам защо си решила, че имам пред вид теб.


И за съжаление съм си много в час и съм се нагледала на мъже и жени, които уж искат много да работят и нямат претенции.
Пък като започнат работа се отказват, защото "работата е много". И продължават да се оплакват по форумите как няма работа.



 Peace
Не се оплаквам, че няма работа, а че мен не ме взимат. И не съм се отказала, защото работата беше много, а поради други причини, които няма да обсъждам сега.

# 70
  • Мнения: 589

 Peace
Не се оплаквам, че няма работа, а че мен не ме взимат. И не съм се отказала, защото работата беше много, а поради други причини, които няма да обсъждам сега.
  Позволете ми да вметна,че съм напълно съгласна с Луда.
 Авторката хубаво се цели в точно определена длъжност,ама май забравя,че опитът и като такъв никак не е сериозен,даже бих казала,е доста скромен.Доколкото разбрах-три различни работи за година и половина.Ами това е доста вероятен отговор защо не се обаждат от фирмите,където кандидатстваш,още повече,ако търсят кадри чрез агенция.Моят приятел е десет години вече бранд мениджър.Познават го в цяла България и половин Европа колегите от бранша,дори са му лепнали прякор-марката,с която се занимава основно.Миналата година нещо беше недоволен как се развиват нещата във фирмата и реши да потърси нещо друго,за всеки случай,ами не успя да намери нищо,заради което да напусне старата си работа.А такива куриози ми е разправял,за кандидатите и интервюиращите в агенциите...ама това е друга тема...И все пак никой не му се е мръщил,че е прекалено квалифициран-кой не иска квалифицирани кадри?А ти казваш,че с твоята една година опит те отхвърлят като "прекалено квалифицирана"-дали не го казваш и на интервютата?(Нали си даваш сметка,че звучи доста нескромно?) Та ми се струва(без да се обиждаш)че с малко по-голяма кошница си тръгнала за гъби...Казали са ти и други момичета-бракът е равностоен съюз.Мъжът ти може би затова демонстрира вечер непукизъм,защото смята,че задълженията са разделени от теб справедливо-той на работа,ти-у дома...Виж,ако,докато си работила,пак не ти е помагал в къщи-това вече е лошо...
  Моето мнение е,че трябва да започнеш някаква работа,в София има,не е като да няма.Пък това не пречи да си търсиш което си си наумила...
  Дано успеете да се справите с кризата по-скоро!

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И на мен това ми направи впечатление- Дилянка е работила от началото на 2007 до преди 5 месеца- това е година и нещо, и е сменила 3 работни места! Дилянка, без да се обиждаш, но звучи доста несериозно.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 419
Първо, искам да благодаря на всички, които ми подадоха ръка на Лични!

Второ, от началото на 2007 работя по специалността маркетинг. И в първите две фирми нямаше дори маркетинг бюджет. Просто много надъхани млади хора, които вече не са там. Нито един от тях.

Олимпия, напротив, обаждат ми се - за интервю. Значи харесват СВто ми.
Не търся чрез агенция.
За "прекалено квалифицирана" Въобще не си ме разбрала. Каза ми го човека, който ме интервюираше за кол-център. Защото /пак повтарям/ след три позиции маркетинг да кандидатстваш за съпорт или секретарка звучи странно, нали?

Но го правя, това е положението сега.

# 73
  • Мнения: 3 716
Ако обобщим:
Най-добре се хвани временно на неподходяща работа, колкото да докажеш на себе си, съпруга си и целия форум, че "така не става", а и да си дадеш време да излезеш от дупката-
Цитат на: Дилянка


[/quote

 Peace
Не се оплаквам, че няма работа, а че мен не ме взимат. И не съм се отказала, защото работата беше много, а поради други причини, които няма да обсъждам сега.
Успех!

# 74
  • Мнения: 61
ех , тези мъже винаги когато имаш нужда от тях те ти обръщат гръб и се възползват от твоята моментна слабост . Пожелажам ти скоро да си намериш подходяща и добре платена работа която да те удовлетворява.УСПЕх.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт