Св. София (на Мазнейкови)

  • 2 772
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Момичета, моя близка ще ражда в Св. София.

Моля, разкаже всички свои впечатления най-подробно. Благодарим ви от сърце!

Уточнение:

Интересува ни може ли да си е в самостоятелна родилна стая, как се процедира при отказ да се подпише информираното съгласие, сестра ми не приема упойки, системи и всякакви вещества, иска да си донесе музика и да си роди спокойно детето, колкото време природата изисква за това. Таткото ще си е с тях през цялото време.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 09:57 от NadG

# 1
  • Мнения: 3 869
Виж "маймунската тема" в кърмаческия форум. Там на последна страница има едно страхотно раждане в тази клиника; всичко, което сестра ти иска е спазено. Знам и за още две такива раждания там. Но и много зависи при кого ще ражда. Успех!

# 2
  • Мнения: 223
Май бъркате болниците.

# 3
  • Мнения: 1 422
Доктор Павлова мисля се казва. Можеш ли да ми пратиш линкче към тази тема за хубавото раждане. Много ти благодаря!

# 4
  • Мнения: 1 422
Май бъркате болниците.

Защо  #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 12 550
Момичета, моята сестра ще ражда бебе в Св. София.

Моля, разкаже всички свои впечатления най-подробно. Благодарим ви от сърце!

Уточнение:

Интересува ни може ли да си е в самостоятелна родилна стая, как се процедира при отказ да се подпише информираното съгласие, сестра ми не приема упойки, системи и всякакви вещества, иска да си донесе музика и да си роди спокойно детето, колкото време природата изисква за това. Таткото ще си е с тях през цялото време.

Ако говориш за клиниката на Мазнейкова след последните случаи, описани от форумки тук аз лично не бих родила там.
В единия случай ставаше дума за забравена игла при секцио, а в другия за срязана глава на бебе.  #Cussing out

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 11:49 от nana77

# 6
  • Мнения: 3 869
Е, точно за д-р Павлова мисля че имаше много добри отзиви. Копирам линка:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.320
Виж на 17-та страница.

# 7
  • Мнения: 1 404
Аз родих при д-р Павлова и раждането мина страхотно.Родилните зали са самостоятелни,слушах музика през цялото време,съобразиха се с всички мои желания,екипът беше любезен,а персоналът в следродовия период ме накара да забравя,че съм в болница PeaceОбаче...като чета желанията на сестра ти,добивам представа как тя си представя нещата и ...в Света София не са големи привърженици на естественото раждане.На активното-да,през цялото време заемах удобни за мен пози,стимулираха ме да се движа,в активната фаза на раждането участвах на 100 %,...нежеланието ми за упойка не им хареса,но не ме насилиха.Не знам как да го кажа,ако иска съвсем,съвсем естественио раждане там,трябва да е лично тя много подготвена,защото екипът няма да и попречи,но и не знае как да я подкрепи.Късмет желая на сестра ти от сърце Hug
А конкретно за д-р Павлова-тя е рядко съчетание на професионализъм и човечност,заради нея избрах болницата,а не обратното и не съжалявам.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 11:29 от Bili

# 8
  • Мнения: 1 404


Ако говориш за клиниката на Мазнейкова след последните случаи, описани от форумки тук аз лично не бих родила там.
В единия случай ставаше дума за забравена игла при секцио, а в другия за срязана глава на бебе.  #Cussing out
Ако се подхожда от тая гледна точка,трябва да раждаме в чужбина Confused

# 9
  • Мнения: 223

Писала съм в Маймунската тема съвсем накратко защо. Иначе мога и надълго и нашироко да обясня.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 809
Д-р Павлова наистина е страхотна, въпреки че аз не раждах при нея, но имам впечатления от всички там, от лекарите до санитарките. Дано на твоята позната не й се наложи "спешно" секцио, защото там има доста такива случаи. Аз съм от усложненията след секцио и лежах там 15 дена, през което време щях да се побъркам. Най-побъркващото от всичко е, че през повечето време неможеха да разберат какво ми е, нищо не ми казваха, непрекъснато ме изследваха, преглеждаха, взеха ми бебето, кърмата ми спря от стрес ...  #Cussing out да не говорим, че преди да отида да раждам самата Мазнейкова се държа много грубо, когато попитах дали не мога да се уговоря с определен лекар предварително, преди да отида да раждам (а в нейната клиника си наблюдавах цялата бременност и при самата Мазнейкова ходих на 3 преледа). ... Те не обичат да имат непредвидени раждания и изобщо не ми се вярва да те оставят да си раждаш без системи...
Но мнения всякакви, наслушах се на приказки от сорта "случват се такива неща", "лош късмет", какво да се прави... Успех на твоята позната.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 809
Май бъркате болниците.
Много е странно, че не бъркат болниците. Това, което описва офиоли в маймунската тема е раждане именно в Св.София на Мазнейкова. Познах, по снимката, която е сложила. Снимката е направена в една от стаите на болницата. И ми става все по-странно, защото, когато аз раждах, неможеше да присъства бащата?  ЕДвам го пуснаха в стаята да ме види, след като родих, с разрешение на самата Мазнейкова, буквално само за 1 минута...

# 12
  • Мнения: 104
Имах планово секцио там преди около две седмици.Определено съм доволна и от болницата и от персонала, но не съм проявявала някакви конкретни претенции.Бях в стая с две легла, но ме питаха първия ден дали искам самостоятелна/незнам дали се заплаща допълнително/.Не пускаха вътре на свиждания, защото имаше грипна епидемия.Бебето през повечето време си беше при мен, нищо, че съм секцио още след няколко часа ми го донесоха, мисля, че ако помолиш може да е с теб през цялото време. За другите неща мисля, че изцяло са въпрос на уговорка с конкретен лекар и нямам представа как стоят нещата  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 404
непрекъснато ме изследваха, преглеждаха, ...
Но мнения всякакви, наслушах се на приказки от сорта "случват се такива неща", "лош късмет", какво да се прави...
На мен ми се случи след нормално раждане(първото),в майчин дом в София,но това не означава,че ще случи и на другите,родили там,нали така?
. Те не обичат да имат непредвидени раждания и изобщо не ми се вярва да те оставят да си раждаш без системи...

А мен ме оставиха...
[

# 14
  • София
  • Мнения: 1 809
непрекъснато ме изследваха, преглеждаха, ...
Но мнения всякакви, наслушах се на приказки от сорта "случват се такива неща", "лош късмет", какво да се прави...
На мен ми се случи след нормално раждане(първото),в майчин дом в София,но това не означава,че ще случи и на другите,родили там,нали така?
. Те не обичат да имат непредвидени раждания и изобщо не ми се вярва да те оставят да си раждаш без системи...

А мен ме оставиха...
[

Както казах наслушах се на приказки от този род, както и, че такива неща се случват, че съм имала лош късмет, че се случват и в другите болници... просто споделям на мен какво ми се случи, както казах, ако бях раждала в Тина Киркова или Майчин дом естествено не съм застрашена от същото, но ми се случи в тази болница. И го споделям, не казвам, че задължително ще се случи на всички, не го пожелавам на никого.
А относно раждането без системи явно и офиоли са я оставили, но не се случва често. Казвам не ми се вярва, а не че няма да се случи в 1 от 50 случая примерно. Защото докато аз лежах там на нито една родилка не й се случи да я оставят без системи.
Да не говорим колко пъти вечер е имало само една акушерка на смяна, която се грижи и за бебетата и за родилките и за тези, които раждат в момента. ИМала съм случай бебето да пищи от глад и да няма кой да ми направи храна, защото всички са заети и то да реве в продължение на 1 час.  А затова, че няма кой да смени памперса на бебето, дори не ми направи кой знае какво впечатление, просто помолих да ми купят памперси и си ги сменях сама, което го правеха много от момичетата.
Да закъснеят с вливането на един от силните ми антибиотици, защото акушерката е сама и води едновременно 2 раждания, а беше много важно да се бие точно в определен момент... и още много мога да напиша. Акушерките не са виновни, просто пестяха от персонал, а персоналът много пъти недостигаше.
Да не говорим за стерилната обстановка - забеляза ли, докато беше там, че акушерките и лекарите излизаха навън пред болницата да пият кафе и после без калцуни, със същите обувки да влизат не само в родилното отделение, но и в операционния блок? Едва ли, защото си се грижела за бебчето ти и изобщо не те е интересувало нищо, което е разбираемо. И аз първите 5 дни не забелязвах много неща.
И още нещо ми се струва неприемливо за частна болница, стафилококовата инфекция, която слава богу лекуваха на мен, а не на бебето... преди да ме кюртират бяха казали на мъжа ми, че може да се наложи да ми махнат матката "това ще й спаси живота"...имам една позната, при която за съжаление трябваше да се махне матката в същата тази болница, инфекция от забравена плацента...и още много мога да пиша за неща, които със сигурност тези ,които сте раждали не сте забелязали, защото за 3-те дни прекарани там няма как да обърнеш внимание на много неща. На никой не пожелавам да преживее това, което преживях.
Както има доволни, така и недоволни и моля доволните да не нападат недоволните. Срещнах и коментари "не плашете момичетата" и какво ли още не.  Все пак, ако не желаят да бъдат плашени да не пускат теми за съответните болници, защото за всички има, както положителни, така и отрицателни мнения.
Успех с естественото раждане и да се похвалиш с хубаво и здраво бебче. Само положителни емоции ти пожелавам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт