Колко време след секцио може да се правят коремни преси

  • 17 217
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Здравейте мами интересувам се колко време след секцио могат да се правят коремни преси и дали това ще повлияе на кърмата,т.е. да намалее.Първият път съм раждала нормално и след месец бях почнала вече но сега всеки ми казва различно за това колко време трябва да се пазя след операцията.Ще съм ви благодарна да споделите какво мислите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 090
Аз започнах да ходя на фитнес и да правя коремни преси чак 1 година след раждането Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 117
След първото секцио се пазих 6 месеца, да не правя коремни преси. Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят.  Може във форума на предаването да има нещо.
Аз този път ще се обърна към кинезетерапефт да ми покаже какви точно упражнения, след раждането.

# 3
  • Мнения: 209
...Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят....

аз имах тежко раждане макар и секцио и започнах с коремните преси чак след 7- мия месец ... пак опира и до въпроса на лично усещане - как се чувстваш ти самата ...

# 4
  • Мнения: 10 982
Започнах с упражнения и спорт 40 дена след операцията. Ако се чувстваш добре, нямаш болки и лекарят ти даде зелена светлина, не е нужно да чакаш с месеци.

дали това ще повлияе на кърмата,т.е. да намалее.

Не, няма да намалее!

# 5
  • Мнения: 288
Благодаря ви момичета,помогнахте ми Hug

# 6
  • Мнения: 92
Според мен, ако не се консултираш със специалист по-добре изчакай.
Едно момиче в интензивното ми разказа, че тя след първото си секцио решила след 1 месец да прави коремни преси, вдигнала температура, треска, та чак я приели в болница, и така спряла да кърми. Не е шега работа. Аз още коремни преси не съм правила. Има разни упражнения за изправяне на гърба, които са по подходящи.  Wink

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
...Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят....

аз имах тежко раждане макар и секцио и започнах с коремните преси чак след 7- мия месец ... пак опира и до въпроса на лично усещане - как се чувстваш ти самата ...
Peace

# 8
  • Мнения: 4 784
Хубаво е да се изчака поне 40 дни. След това, ако се чувстваш добре, можеш да започнеш с леки упражнения. За коремните преси, аз бих изчакала да минат поне 2 месеца.

# 9
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз съм чувала  ,че трябва да се изчака 6 месеца , но при мен вече минаха 6 месеца и все още не се чуваствам готова  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 306
не съм имала проблеми ,но не се чувствах готова и започнах с 8 минутна тренировка Тае бо преди месец като увеличавам времето  , но коремни преси ме е страх да правя  Crazy

# 11
  • Мнения: 1 367
Най-малко 40 дни,аз така знам от лекари.После,ако се чувстваш добре и операцията не ти опъва,можеш да започнеш по малко.Но според мен ако усещаш и най-малкото дразнене в областта на шевовете,трябва да изчакаш още.

# 12
  • Мнения: 8 242
С бебе на 1 м. и още едно дете от къде сили и мерак за коремни преси  Crazy

# 13
  • Мнения: 4 335
Започнах на втория месец,ама бьрзо ми мина мерака Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 068
Започнах на втория месец,ама бьрзо ми мина мерака Mr. Green
Joy и на мен ми мина мерака
и сега сериозно
аз започнах с коремните преси след 7-я месец
Бях чела една статия сега не мога да я намеря, в нея пишеше, че не е хубаво да се избързва с  коремните преси дори и при нормално раждане защото прешлените все още не са се наместили, тялото не е свикнало с новите килограми и съществува риск да си навреди човек  Confused
А кръст и гръб как болят ...... Sick контракциите и секциото ми се видяха песен
Така че не бързай  Wink

Общи условия

Активация на акаунт