хигиена на шишета и биберончета

  • 1 390
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 006
Сигурно е обсъждано преди време, ама накратко - казаха ми да мия със бебешки сапун всички шишета, помпи и прочее и да ни ве казвам каква ми става мивката - после пък нея жуля и чистя #2gunfire, защото от сапун и варовика във водата, повърхността й става супер гадна Sick
дайте идеи и съвети newsm78

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Някои мият с бебешки сапун (даже във Форума има такива  Wink ), но аз никога не съм го правила. Миех с четка, препарата за съдове, гореща вода и обилно изплакване с хладка вода, накрая стерилизация.
Така и не разбрах защо се препоръчва да се мие със сапун  Rolling Eyes, разбира се с каквото и да миеш задължително обилно изплакваш после.
Успех в избора  Laughing.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
със сапун на мен ми е МНОГО ГАДНО...после миришат...
аз мия с препарата за нашите чинии и после изплаквам много хубаво.
не стерилизирам.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Винаги съм използвала препарата за нашите чинии и после изплаквам добре

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз миех шишенцата и бибероните с веро и четчици на "Камера".Обилно изплаквах с вода. Първия месец ги преварявах след всяко хранене. Втория два пъти в деня, на третия само вечер. След това плакнех с много гореща вода от бойлера.

# 5
  • Мнения: 229
Аз също мия с веро и четка.Това със сапуна ми се струва малко.... newsm78

# 6
  • Мнения: 1 313
мия с веро, после в стерилизатора

# 7
  • България-София
  • Мнения: 573
Винаги в миялната машина и след това - стерилизация.

# 8
  • Мнения: 1 800
 И аз мия с веро и после стерилизирам в микровълновата.

# 9
  • Мнения: 1 181
и аз с препарата за съдове и гъбичка и после изплаквам добре

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вие сте малки, аз стерилизирах първите 3 месеца и ми писна и започнах да ги мия със веро. Нищо му няма на детето то бацили и във въздуха вдишва. Не знам някой мами, може да са на друго мнение, но всяка майка решава сама за себе си. Има си здраво и жизнено дете, това ми е достатъчно.

# 11
  • Мнения: 2 498
и аз мия с веро и бум в стерилизатора....

# 12
  • Мнения: 269
А аз мия със четка и бебешки сапун.
Е, след това в стерилизатора разбира се.
Казаха ми ,че се отмива по-лесно и няма опасност да остане по измитите съдове.

# 13
  • Мнения: 1 023
четка, веро, гореща вода - много, после стерилизатора. това при всички положения следва да е достатъчно.

милк - мие ли, мие... шишета Laughing

# 14
  • Мнения: 235
използвам нашето веро но с отделна гъбичка, а за бибероните четка. После изплаквам, слагам в разтвора и след това отново изплаквам с преварена вода.

# 15
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Винаги съм мила шишетата и бибероните с препарат за съдове - ползвам "Пур", и после студена стерилизация с таблетките или разтвора на "Чико". Не съм имала проблеми /да чукна на дърво/.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз пък мия с бебешки сапун Embarassed И с гъбичка за съдове, която използвам само за шишета и биберони на бебе. И после - хайде в стерилизатора!

# 17
  • Мнения: 1 311
И аз ги мих с бебешки сапун  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Въпрос на предпочитание и личен избор. На мен ми се струваше по-безобиден от верото, ако случайно не е изплакнато добре. Все пак нали е предназначен специално за бебета. Пък и всичко - шишета, биберони, капачки го миех с четката, тъй че к'во му е лошото  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт