Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора

София

От около месец синът ми докато спи през нощта скърца със зъби.
Интересува ме дали това е признак на някакво заболяване? Чух от не медицинско лице, че щом скърца със зъби, значи има глисти, но на мен нещо не ми се връзва едното с другото, а освен това в края на август правихме изследвания за ДГ и тогава изследванията показаха, че всичко е наред.
Възможно ли е това да са наистина глисти и да се появят за толкова кратък период  newsm78?

Цитирай

http://www.predainatatak.bg/news/about127.html     http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?option=com_content& … =39&Itemid=39
http://segabg.com/online/article.asp?issueid=2808&sectionid=21&id=0001403 може да е само период и да отмине
Цитирай

София

И аз съм го чувала това за глистите,ама мисля,че са "бабини деветини"....
Сестра ми скърца със зъби дори и до днес (вече е на 52 години).....
Цитирай

Гоце Делчев

Брат ми и той скърца със зъби.  Rolling Eyes
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

И аз сьм чувала,че скьрцането на зьби е симптом за глисти,но не го вярвам.Едва ли е симптом и на друго заболяване.Сигурно е просто период и ще отмине Peace
Цитирай

София

Peace

И аз имам този проблем, на 22 гоини съм.
Цитирай

И аз скърцам със зъби нощем...
Доколкото са ми обяснявали, не е синдром на някакво заболяване, а това с глистите не е задължително.
Цитирай

София

Да, основно е резултата на стрес и дистрес и е с много лоша прогноза, ако не се лекува, по отношение на зъбите, мускулите и долночелюстната става. При деца бързо се отключва бруксизма.
Цитирай

Sofia

И аз съм с този проблем от малка глисти никога съм нямала.
Цитирай

Зара, не плаши мамите. Това си е индивидуална особеност и най-често въобще не става дума за диагноза. При нас таткото скърца и дъщеря ми също. Глисти нямаме, разбира се
Цитирай
все пак бруксизмът и бруксоманията са патологично състояние,и си е точно диагноза.иначе страшно има само в гората и по пътищата.
Цитирай

София

На мен лекар УНГ, при който бях завела дъщеря ми по повод хронично възпалена трета сливица, ми обясни, че тя скърца със зъби точно от това.  Hug
Цитирай

Sofia

Вече съм на 29г и си скърцам със зъби.Забелязах че синът ми също го прави.Незнам дали е проблем сериозен.Имам страхотни зъби, първата пломба сложих на 26г след първото ми раждане.Интересното е че и двамата имаме добре изразена 3 сливица.
Цитирай

Брат ми и той скърца със зъби.  Rolling Eyes
моя също  Rolling Eyes, но не е смятам че е голям проблем и има за какво да се притесняваш
Цитирай

Аз скърцам със зъби от дете,но нямам глисти Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора