Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Имена
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора

Плевен

Здравейте!Реших накрая и аз да се престраша да пиша Embarassed. Искам да чуя  вашето мнение по този въпрос.Февруари чакам моето второ слънчице да се появи, което последно казаха , че ще е момченце.Но... newsm78...може и да е момиченце.С моя мъж за сега сме се спрели на имената Нико и Крис.Но ме гложди следното: по принцип и двамата много харесваме името Никита.На места обаче го засичаме като мъжко , на места като женско, и се чудим, ако е момченце как ли ще го възприемат с това име, дали ще му викат, че е с женско име....затова се спряхме на много близкия вариант Нико. Но все пак ...Никита си остава любимо за нас!
Моля ви се , кажете ми вие какво мислите....и ви благодаря предварително!
Цитирай

Имаше един сериал навремето Никита и с него свързвам името. Но иначе ми звучи много руско. Успех с избора!Знам,че е трудна работа. И нас ни чака същото,а откакто знаем,че е момченце,сме в още по- голяма чуденка.
Цитирай

София

Наистина е така, има и мъже, и жени с името Никита. Но пък Нико ми звучи малко......   Crossing Arms мафиотско. По-добре да е Ники. Което пак може да се възприема и като мъжко, но и като женско. Имаше един филм, не се сещам как се казваше, главната героиня се казваше Ники, и беше много красива.  Love
А ако е момиче как ще го кръстите?
Цитирай

Плевен

ми пак се колебаем  newsm78, като едното от тях е Никита Laughing, а другото Кристин..незнам,  като че ли не мислим много за женско име, повече наблягаме на мъжкото   Wink
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

На мен хем ми харесва Никита,хем ми звучи доста руско.Не забравяйте,че след време детето ще стане баща и името му ще е бащино за децата му.
Иначе Кристина за женско име ми харесва  Peace
Цитирай

Никита ми харесва.  Smile В Русия е популярно мъжко име, но е гръцко по произход и означава 'победител'.
Синовете ми имат познато момче с това име в училището, името се възприема добре от децата.
Кристиан и Крис не ми харесват - много често се срещат и после може в един клас да има три момчета с това име...

Цитирай

Варна

Никита е супер!  Peace Нико също!  Peace Успех!
Цитирай

Плевен

newsm78.....да и по този въпрос мислих, ако е момче и го кръстя Никита, след време, когато е баща, би могло да се съчетае и без наставката "ов", тоест да вземе бащиното име и да се получи нещо като например Д...Никита Владов....Ох, незнам, много съм объркана.
Цитирай
newsm78.....да и по този въпрос мислих, ако е момче и го кръстя Никита, след време, когато е баща, би могло да се съчетае и без наставката "ов", тоест да вземе бащиното име и да се получи нещо като например Д...Никита Владов....Ох, незнам, много съм объркана.

След време, когато е баща - добре ми звучат Никитов, Никитова. Също както са образувани Николов, Николова.

Цитирай

Под Сините камъни

И на мен ми харесва,и ми звучи като мъжко има,и фамилията Никитов не е лоша къде къде и по изкелефенчени фамилии съм чувала.
Цитирай

София

Харесва ми името Никита Peace
Цитирай

Никита  и Нико не ми звучат добре, но избора си е ваш.
Аз бих се спряла на Никола. Пак можете да му викате Нико или Ники.
Успех и леко раждане!
« Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 14:48 от КАЛИЯ »
Цитирай

Никита е мъжко име според мен. Става, не ми звучи твърде изчанчено  Crazy, но като Калия, бих предпочела Никола .
Цитирай

Плевен

работата  е там, че ние искаме да му дадем име, което обаче да не е толкова тривиално както Николай и Никола, а нещо близко до тях.Затова сме се спрели на тези варианти.Разбира се , по-важно е  детето да се чувства добре с името си след време. Някои познати ми казват, че името Никита било по-скоро женско и аз затова се чудя, дали няма да сбъркам...... newsm78
Цитирай

София

Името е мъжко, но става популярно главно от сериала Никита, където въпросната Никита е жена. За повечето днешни деца, името е женско, защото те нямат асоциацията с руската култура, която има нашето поколение.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора