Тунквана вафла

  • 11 475
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Просто тунингована обикновена вафла Laughing

# 16
  • Мнения: 2 448
Е, то може да се прави, ама отнесено до вафла, освен в бял или кафяв кувертюр, ако трябва да сме точни, а не шоколад, ти в какво друго тунквана си виждала?  Rolling Eyes
А вътрешния пълнеж е всякакъв - има дори и плодови пълнежи между корите, а отгоре с шоколадов кувертюр.

# 17
  • Мнения: 3 423
Не мислите нито за бременните, нито за емигрантите.
Не сте хора!

# 18
  • Мнения: 2 448
На някой му се поревнаха Бг Фафли ли?  Laughing

# 19
А като стана дума за Кифлата,има и  тунквани кифли-кроасани.Има и с бял,и с класическия какаов течен шоколад.Леле,аз направо се  потопих в тази тема. newsm12

# 20
  • Мнения: 4 585
Пълнежът между коричките на обикновените вафли преди 40 г съдържаше брашно от ябълки.
Натъртените, дребни и криви отиваха за това. Номерът беше да отлепиш коричка, да я изядеш, а после да остържеш сас заби пълнежа между коричките, и така.

# 21
  • Мнения: 2 792
 Има и едни вафли с локумов пълнеж и с розови и бели глазури.
 Голям познавач на вафли излязох, при положение, че аз вафли не ям Joy

# 22
  • Smallville
  • Мнения: 994
А като стана дума за Кифлата,има и  тунквани кифли-кроасани.Има и с бял,и с класическия какаов течен шоколад.Леле,аз направо се  потопих в тази тема. newsm12
О,аз тях много ги кльопам,хайде стига,че клавиатурата ми се олигави Crazy

# 23
  • Мнения: 2 448
Има и едни вафли с локумов пълнеж и с розови и бели глазури.
 Голям познавач на вафли излязох, при положение, че аз вафли не ям Joy

Е, те локумени вафли. Ама хич не съм им фен.  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, то може да се прави, ама отнесено до вафла, освен в бял или кафяв кувертюр, ако трябва да сме точни, а не шоколад, ти в какво друго тунквана си виждала?  Rolling Eyes
Е, в нищо друго Rolling Eyes Бе аз допреди час не знаех какво е "тунквана", ти сега за видове ме питаш Laughing

Лисо, не страдай, аз пък съм на диета. Втори ден, критичен. Само вафли са ми в главата Cry И тулумбички...Искам тунквана тулумбичка с пълнеж smile3511

# 25
  • Мнения: 1 352
Отвратителни сте 'начи с тия фафли Crossing Arms!!!!!!!!!!!!!!!!

 Close Close Close
 Cry Cry Cry

Фафла да не видите дано!


# 26
  • Мнения: 2 786
Отвратителни сте 'начи с тия фафли Crossing Arms!!!!!!!!!!!!!!!!

 Close Close Close
 Cry Cry Cry

Фафла да не видите дано!




Нямат, нямат милост тия жени  smile3514
Сега цяла вечер само за вафли ще си мисля.
Номера с остъргването на крема със зъби и аз съм го правила като дете  Sunglasses
Еееее, тук вафла не съм виждала още, но подозирам как ще полети към Норвегия един колет с най-разнообразни вафли скоро  smile3506

# 27
  • Мнения: 17 546
А яли ли сте мокри вафли? Обикновени вафли намокрени с гореща вода на чешмата за 20-30 секунди, да се накисне коричката и да омекне шоколадовият крем вътре... Мммммммм Grinning

# 28
  • Мнения: 2 229
Имаше такава тема преди, и точно от тук разбрах какво означава "тунквана". Grinning

# 29
  • Мнения: 335
То е ясно какво е обикновена вафла.
Тия, дето си спомнят отлепването на корите сигурно са ги и правили по ученическите бригади из Захарните ни комбинати.
Абсурдното и смешното е, че девойчетата из суперите и другите магазини, дето ги продават днес, не са чували името им и ти дават смешни отговори с елементи на разсъждение (за обикновените и необикновените артикули).

Не знам за пълнежа преди 40 години, но преди наполовината на това време наистина имаше друг, по-интересен вкус (не просто фъстъчен, какаов и т.н.).
Имах приятели, които са ме черпили с обикновена вафла формат А4 и даже А3, щото след слепването на корите на лентата преди да се нарежат, се получаваха точно като такива панелчета - с този формат.

Общи условия

Активация на акаунт