Навън студено стана вече, а в нас расте си ДЕКЕМВРИйското човече

  • 12 999
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Хоп и аз в темичката! Йоанка, много е сладка Simple Smile Дано наистина е на късмет!

Сисето, и аз бях с гърлобол тази седмица. Пих чай от лайка с мед и по 1 парацетамол на ден (позволен е от лекарите), киснах си краката в гореща вода с морска сол (не знам дали не е противопоказно, но реших, че по-добре да рискувам, отколкото да вдигна температура) и се пооправих. Противно на стандартните настинки обаче, сега съм с хрема. Днес на лекцията за кърменето в МД една мацка ми каза, че било някакъв вирус и винаги започва с гърлобол, после хрема и накрая кашлица. Минава за седмица Simple Smile

Между другото, за неориентирани като мен лекцията беше много интересна и полезна, ако я има следващия месец, препоръчвам ви я.

Вчера и аз бях на Бебемания, но следобед - просто нямаше как да се включа в срещата в 11ч. Понеже още не съм купувала абсолютно нищо, всичко ми беше ново и интересно, а и много се радвах на рекламните подаръчета Simple Smile

Дано наистина тази темичка е пълна само с хубави новини и емоции!  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 781
Добре де, в крайна сметка какво има на бебемания? Кое беше полезното, като не се е продавало нищо?

# 32
  • Мнения: 1 152
Аз реших да не тормозя мъжо /болен е, и дано и аз не лепна нещо и пия витамин Ц/ за изложението щом не се купува и ходихме по някои магазини, купихме още гащеризончета, пелени и одеялце. Малко трудно намирам гащеризончета с предно закопчаване, но да не са плюшени, а трико 100% памук. Tired До сега в Захи дрешките ми се струват най-качествени.  Peace

Не знам дали ви казах, но от миналата събота бебка хълца. Ако пропусне някой ден, другия се случва да го прави по няколко пъти през деня и нощта. Вашите бебета правят ли така?

# 33
  • Мнения: 386
Сасано, ние сме същата история, предимно вечер и не много силно но си хълца бебешока. Даже като го усетя правя отчаяни опити да му помогна-ставам, лягам, на едната, на другата страна, пак ставам....  261uu   Joy ама не става. Joy

bg_desi, за коя лекция говориш? Че и аз съм от по-неориентираните,сякаш още ми е на шега че живот и здраве ще ставам мама   hahaha

# 34
  • Добрич
  • Мнения: 8
Сасано какво по точно 4увстваш ти,защото от една седмица мисля че и аз усещам нещо такова.При мен са ритмични потрепвания някъде вътре Thinkingвсе се чудя дали е това?

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Моето чочи вече е надолу с главата, каза доктора и не мога да преценя дали хълца, но сигурно не му е много комфортно

# 36
  • Мнения: 315
Каспър Flowers Rose , Nikolina-Pikolina Flowers Rose , harem style Flowers Rose много съжалявам за загубата ви!  newsm45

# 37
  • Мнения: 2
Добре де, в крайна сметка какво има на бебемания? Кое беше полезното, като не се е продавало нищо?
Информация за фирми, продукти, магазини, цени, отстъпки - за каквото се сетиш, от биберони и шишета до колички и креватчета. Естествено, всеки си хвали продуктите, но пък ти разкават и показват подробно, можеш да питаш, без да ти правят кисели физиономии и да имаш чувството, че досаждаш, а и всичко е на едно място и можеш да направиш сравнение без много обикаляне. Раздават мостри, каталози с цени и т.н.
Аз напримех се бях спряла на един модел количка на Чико, но търговецът, който се занимава с рекламациите, ме посъветва да си взема друг модел на същата цена, който се чупел по-малко и винаги имали достатъчно резервни части, така че можели да реагират по-бързо с евентуална поправка в гаранционния срок, и сега обмислям идеята да сменя модела - това в никой магазин не могат да ти го кажат.

Илианка, доколкото разбирам, били сме на една и съща лекция в МД, но ти видях поста чак вечерта. Иначе ние бяхме седнали с Миленка и Ани на втория ред откъм стената. За някоя следваща лекция ще се уговорим предварително Simple Smile

Сасано, моят бебок ни изнесе такова шоу от ритници,претърколвания и хълцания тази вечер, че тати се беше облещил и каза: "Ама той да не вземе да пробие нещо отвътре!!!"  Joy Joy Joy Но иначе не хълца често, само вълнички си прави, а сега си е харесал пъпа ми и ме подритва около него.

Лека нощ на всички и само хубави сънища!

# 38
  • Мнения: 1 152
Чувствам ритмични побутвания понякога продължават с минути, до сега не съм усещала такива и знам от моя приятелка, че би трябвало да е хълцане. Не е пулс, не е ритане. В началото много се изненадах и зарадвах, но вече си мисля - дали нещо не й е некомфортно на бебка? Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 149
Добър вечер на всички мами!
Да ви се оплача-вчера ходих на разходка и духаше доста вятър и тази сутрин се събудих с болки в гърлото.От сутринта пия чайчета,но засега няма полза!Кажете какво да вземам,че да мине това гърло?
На първо време успоредно с чая, меда и т.н., вземи витЦ.
Може да се пие от бременни.

Решила съм да хапвам редовно - не че съм слаба, но ми се иска да имам повечко вещества за бебето. Правя си мюсли за закуска.
Някъде прочетох, че трябвало да намалим млечните продукти вече. newsm78 Пак ще проверя къде мернах това.
Против отоци май се водеше тази мярка, а и трябва да пием повече вода, за да нямаме.

Не преставам да се сещам за Харем, голяма е трагедията... Sad Мамка им мръсна на тези гадове, които подхождат така безотговорно и някак без мисъл какво може да се случи заради тяхното безхаберие. ooooh! Моята кумица за съжаление преживя същото, но в по-лош вариант и това ще й е нещастие за цял живот. Т.е. има последици.
 освен загубата.
Харем, не че това ще те успокои, но имаш винаги шанс да осъществиш това твое желание и дано, дано се подреди така бъдещето ти, че някой ден да си щастлива! Hug

Сасано, хълцане е най-вероятно. Като тикове се усеща.
Вчера минах през лекаря, за да ме погледне - шийката ми е ок според него, това било засега лечението с глобулите. Попитах го какво трябва да следя - дали бебето мърда ли, той каза , че това ни е важен показател. Щом има движение, значи всичко е ок. Изчерпала съм магнезиевите депа, затова имам крампи на краката и такива контракции. Започнах магнезий да приемам.
Момичета, аз лично изтормозих доки при носенето на Тони - особено в края само му висях да ме погледне, понеже ме болеше. Имам най-малко 20 УЗ за бременността при него само. Когато нещо ви тревожи, усещате дискомфорт и притеснение, по-добре е да им досаждате дори - ние не сме бабка, която я е сковало коляното, а носим бебета. Паниката е по-полезна, отколкото желанието ни да не притесняваме лекарите. Peace

Боже, дано всички бебета се родят живи и здрави и мамите им също бъдат така след раждането! Praynig

# 40
  • София
  • Мнения: 276
Добро утро !

От няколко дни не съм влизала...и сега виждам какво се е случило с Харем Praynig Praynig  Просто не мога да повярвам!
Харем, дано усещаш нашата подкрепа и топлина Hug

# 41
  • Мнения: 2 149
Честит Празник на всички, които празнуват днес! На роднини,  на любими и приятели!
Слагам скромна почерпка за здравето на татко ми Митко!

Пожелавам ви хубав ден, с много ритници, пазаруване, разходки, целувки, хапване и пийване!
Ние имаме малко домашни болни и ще тичаме по лекари  Sick.

# 42
  • София
  • Мнения: 607
Честит празник на всички именици! Да им е живо и здраво името и да го носят гордо дълги години!   bouquet

Чаено момиче - весел празник и бързо оздравяване на болните! А ти се пази, доколкото можеш  Hug

# 43
  • Мнения: 781
Честит празник!

Чаена, да е жив и здрав татко Митко!   bouquet

Деси, благодаря за отговора, но за мен няма смисъл- трябва ми само комплект за изписване.

И ние с Ивана сме сополиви от вчера. През тази бременност имах само 1 месец без кашлица и сополи..... Дано поне бебето придобие имунитет....

# 44
  • Мнения: 86
Добро утро, мами!

Честит имен ден на празнуващите!  bouquet

Нашето хълцане е ежедневно, дори и по няколко пъти на ден. Аз му казвам на бебока, че е малко зверче Simple Smile, но не спира. Душичката, дано да му е добре, аз като хълцам полудявам, а пък то..... сигурно незнае какво става.

Вчера ходих за първи път в Джъмбо... е свят ми се зави. Много стоки, много нещо. Видях доста боклуци, точно като в магазин за 1 лв., но и доста симпатични неща. Купих още едно бодинце, 3 чифта чорапки и буйки с кравичка, които дрънкат при движение. Щях да купя още много неща, но моята кумица ми се скара, че хората вече няма какво да ми подаряват и съм изкупила всичко от магазините. Така че се спрях. Остана само да купя по-тънко одеалце и още един чифт спално бельо. А и козметика, но се колебая каква. Вие на каква се спряхте?

Днес и аз ще отида до изложението да разгледам колички.

Весел ден на всики, днес може и да се покаже слънце!

Общи условия

Активация на акаунт