Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 окт. 2008, 10:34 ч.

Колко сок давате на дете на 1год.

• 1 392
  • 25
  •   1
Отговори
  • Targovishte
Незнам дали темата ми е за тук  Embarassed но ще ви попитам.Моето дете заспива със сок, независимо дали е на обяд или вечер.Проблема идва от там че за да заспи изспива по 2 шишета сок(300мл), като през ноща се буди 2 пъти и пак пие по 1 шише сок.Пробвала съм всичко но плаче до"скъсване".След 3-4 месеца ще я давам на ясла и се чудя  newsm78 как ще заспива сама.Благодаря предварително на всички за отговорите  bouquet.

# 1
  • София
А защо не пие мляко вместо сок?
Иначе на въпроса ти - още не съм давала сок.

# 2
  • Targovishte
Отказа да пие мляко от шише още на 11м, мляко пием само кисело и то с лъжица.АМ никога (след 6-ия месец когато ми спря кърмата) не можа да се научи да пие- пробвали сме абсолютно всички марки АМ. Затова за да заспи един ден вместо вода и дадох сок и така до днес с този сок , като от месец на месец тя си увеличава количеството.Преди заспиваше с половин, после 1 а сега с две шишета. #2gunfire newsm78   

# 3
  • някъде там
давам максимум по около 200мл за целия ден, но нощем сок не се дава, по-добре АМ/КМ

# 4
  • Велико Търново
На година сок не съм давала Peace
Пиенето на сок нощно време не е особено полезно за зъбите.

# 5
  • Прага,Чехия
Не давам сокове Peace
Особено вредно за зъбите е да заспива по този начин и през нощта да му се дава пак.Пробвай с АМ Peace

# 6
  • София
Ste 83, както са ти казали и по- горе даването на сок с биберон е вредно, особено преди заспиване.
Това, което се сещам е да опиташ да дадеш кисело мляко от чаша с накрайник или след известно време да опиташ да дадеш пак АМ.

# 7
  • София
Сок дадох на 1 г. и 7 месеца за първи път. Вечер ... за нас не е вариант. Пие АМ.

# 8
  • София
 Renyto,а сокът кога и по колко даваш?Питам те,защото моят сим също много обича да пие сок,но го засищаше и не искаше да ми яде после.Сок пием от 7-ия месец.Аз също знам,че е вредно за зъбите.

# 9
моят син пък пие по половин шише вода даже по1 шише не иска АМ нито кисело.По добре  маи да пробваш и ти с вода. newsm78

# 10
  • Пловдив
Сок давам по 100гр. ако наистина говорим за прясно изцеден сок той би трябвало да се дава в рамките на максимум 20-30 мин. иначе настъпват гнилостни процеси и ферментация и не е полезен за детето. Ти кога му приготвяш сок, че можеш да го даваш цяла нощ или говориш за готовите сокчета?

# 11
  • Targovishte
Готови сокчета , като слагам сок до 75мл на шишето и догоря пълня с вода #Crazy

# 12
На въпроса - не давам сок. Не е най-полезното нещо за зъбите и стомаха.
Ако изобщо не иска да пие АМ, не можеш ли да го приготвяш по-разреден - повече вода и по-малко сок, а не 75 мл.

# 13
Започнах да давам сок на Алекс, когато  беше на годинка. Давах по около 100-120 мл на ден.
Определено даването на сок нощем не е добра идея, още повече такова количество. Въпреки че го разреждаш, пак е много. 

# 14
  • В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце
Не давам сок все още. Пробвах да му давам, но докато го пиеше категорично отказваше вода, затова го спрях.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт