Колко сок давате на дете на 1год.

  • 1 572
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Незнам дали темата ми е за тук  Embarassed но ще ви попитам.Моето дете заспива със сок, независимо дали е на обяд или вечер.Проблема идва от там че за да заспи изспива по 2 шишета сок(300мл), като през ноща се буди 2 пъти и пак пие по 1 шише сок.Пробвала съм всичко но плаче до"скъсване".След 3-4 месеца ще я давам на ясла и се чудя  newsm78 как ще заспива сама.Благодаря предварително на всички за отговорите  bouquet.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
А защо не пие мляко вместо сок?
Иначе на въпроса ти - още не съм давала сок.

# 2
  • Мнения: 59
Отказа да пие мляко от шише още на 11м, мляко пием само кисело и то с лъжица.АМ никога (след 6-ия месец когато ми спря кърмата) не можа да се научи да пие- пробвали сме абсолютно всички марки АМ. Затова за да заспи един ден вместо вода и дадох сок и така до днес с този сок , като от месец на месец тя си увеличава количеството.Преди заспиваше с половин, после 1 а сега с две шишета. #2gunfire newsm78   

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
давам максимум по около 200мл за целия ден, но нощем сок не се дава, по-добре АМ/КМ

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
На година сок не съм давала Peace
Пиенето на сок нощно време не е особено полезно за зъбите.

# 5
  • Мнения: 493
Не давам сокове Peace
Особено вредно за зъбите е да заспива по този начин и през нощта да му се дава пак.Пробвай с АМ Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 833
Ste 83, както са ти казали и по- горе даването на сок с биберон е вредно, особено преди заспиване.
Това, което се сещам е да опиташ да дадеш кисело мляко от чаша с накрайник или след известно време да опиташ да дадеш пак АМ.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Сок дадох на 1 г. и 7 месеца за първи път. Вечер ... за нас не е вариант. Пие АМ.

# 8
  • Мнения: 239
 Renyto,а сокът кога и по колко даваш?Питам те,защото моят сим също много обича да пие сок,но го засищаше и не искаше да ми яде после.Сок пием от 7-ия месец.Аз също знам,че е вредно за зъбите.

# 9
  • Мнения: 158
моят син пък пие по половин шише вода даже по1 шише не иска АМ нито кисело.По добре  маи да пробваш и ти с вода. newsm78

# 10
  • Мнения: 781
Сок давам по 100гр. ако наистина говорим за прясно изцеден сок той би трябвало да се дава в рамките на максимум 20-30 мин. иначе настъпват гнилостни процеси и ферментация и не е полезен за детето. Ти кога му приготвяш сок, че можеш да го даваш цяла нощ или говориш за готовите сокчета?

# 11
  • Мнения: 59
Готови сокчета , като слагам сок до 75мл на шишето и догоря пълня с вода #Crazy

# 12
  • Мнения: 11 003
На въпроса - не давам сок. Не е най-полезното нещо за зъбите и стомаха.
Ако изобщо не иска да пие АМ, не можеш ли да го приготвяш по-разреден - повече вода и по-малко сок, а не 75 мл.

# 13
  • Мнения: 2 131
Започнах да давам сок на Алекс, когато  беше на годинка. Давах по около 100-120 мл на ден.
Определено даването на сок нощем не е добра идея, още повече такова количество. Въпреки че го разреждаш, пак е много. 

# 14
  • Мнения: 2 100
Не давам сок все още. Пробвах да му давам, но докато го пиеше категорично отказваше вода, затова го спрях.

Общи условия

Активация на акаунт