Кога да разбера, че бебка не иска вече да яде?

  • 602
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, моята дъщеря е вече на 3 месеца и половина и е изцяло на кърма, отказва да пие вода, само в най-големите жеги я насилвах, отказва биба-залъгалка, в началото беше на режим през 3 часа, но сега сама  си го промени и аз я следвам - последното хранене е в 21 часа, а  първото в 8 сутрнта.... не не пиша това за да се хваля. При тази ситуация си мислех, че вече съм ветеран и знам всичко за моето бебе и всичко за кърменето...., да ама не - задавам си един въпрос от два дена и не мога да си отговоря сама, за това моля за вашите съвети.
А въпросът ми е следният - Кога да разбера, че бебка не иска вече да яде. Глупаво звучи, но ситуацията е следната - Винги предлагам и двете гърди на кърмене. Обикновено сутрин след големият интервал са доста препълнени и твърди, дори ги поизцеждам в 6 сутринта,за да не ме болят. След това за 8 сутринта й предлагам и двете гърди, но днес реших да експерементирам (не ме упреквайте, иначе как да разбера какво иска детето ми  Embarassed). Та експеримента беше, че след като й дадох от по-пълната гърда, изсука всичко и тя доста омекна, я оставих на леглото, не даде признаци на глад, смееше се, а не да плаче и се мръщи както когато е гладна. След това реших да й предложа и другата след около 15 мин и за мое очудване засука все едно не е яла. Ето това ме обърка изцяло, как да разбера дали след като е яла от първата гърда това й стига и дали не е само за момент. Все пак не искам режима да минава на поискване от рода на кърмене през половин час и за това й предложих втората гърда, а това го правя защото сега използваме хубавото време и сме постоянно на вън, не мога през половин час да търся място за кърмене, сложно е и да си призная не ми се иска. МНОГО ОБЪРКАНО НАПИСАХ ВСИЧКО... Не знам дали ме разбрахте  Embarassed А също се притеснявам да не я прехраня, доста наддава - малко повече от обикновеното - първи месец 1.150 кг , втори 840 гр, сега не знам колко е наддала консултацията е другата седмица, но на нашия кантар излиза, че е около 7 кг, а няма още 4 месеца.... Ако ме разбрахте, мами, моля дайте ми съвет какво да правя   bouquet

# 1
  • Мнения: 690
съвсем нормално е да наддава повече през първите 3-4 месеца /сещам се за кърмено бебе, което първия месец наддаде 1.800 кг./. Само че педиатрите никога не ти обясняват, че това е нормално, а вместо това почват да ти обясняват как детето трябва да яде по-малко и да пие повече вода  Tired
В началото и аз не знаех колко му е необходимо на детето и много ме беше страх да не дебелее и "да не се прехранва"  Mr. Green
остави я да яде колкото иска, бебетата наистина си знаят мярката  Wink давай й да суче и от двете, щом иска и си папка Peace тя сама ще спре, когато се насуче  Peace

# 2
  • Мнения: 748
Та експеримента беше, че след като й дадох от по-пълната гърда, изсука всичко и тя доста омекна, я оставих на леглото, не даде признаци на глад, смееше се, а не да плаче и се мръщи както когато е гладна. След това реших да й предложа и другата след около 15 мин и за мое очудване засука все едно не е яла. Ето това ме обърка изцяло, как да разбера дали след като е яла от първата гърда това й стига и дали не е само за момент.
до колкото разбирам те учудва това, че е изглеждала нахранена и не е мрънкала, но пак е яла?
значи просто бебето ти има доверие и знае, че винаги ще получи това, от което има нужда и затова може да прояви търпение и да почака. Peace което пък значи, че прекрасно си се справила с кърменето на поискване до сега. Simple Smile
ако се чувстваше несигурно щеше да мрънка.

наддаването ви е ок, явно си отглеждаш едно доволно и щастливо бебе  Peace

# 3
  • Мнения: 9 481
Поздрави за кърменето!  bouquet
Щом бебка не плаче след като е нахранена /в смисъл след като я отделиш от гърдата/, значи й е достатъчно, и до следващото огладняване може да минат 2-3 часа. Разбира се зависи колко е изсукала, а това няма как да знаеш Wink-по плача ще разбереш.
Остави я на "поискване"-това е най-добрия "режим".
Ако й предложиш пред 30 мин или час- пак ще яде, а това вече ще е объркващо и за двете ви.
Добре наддава-имай предвид, че към 5-6мес не наддават вече с тези темпове-да не решиш, че проблема е в кърмата и да дохранваш или да бързаш със захранването... Peace
Успех и дълго кърмене ви желая! Hug

# 4
  • Мнения: 342
Много ви благодаря за отговорите и подкрепата, след като никоя от вас не реагира отрицателно, значи не греша....

Общи условия

Активация на акаунт