Левкоцити в урината на 6 месечно бебе + съмнение за таласемия

  • 23 734
  • 37
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Не стига, че хемоглобина и е нисък - 96, ами сега и левкоцити в урината.
Знае ли някой какво значи това? На листа от изследването пише "доста единични и на групи" Thinking

Много съм притеснена, а детето ми изглежда чудесно. Пухкаво, розовко, игриво...никакви признаци на болест.
Преди 3 седмици изкара един бронхит...дали може да е останало нещо от него и затова да са такива стойностите newsm78

Последна редакция: вт, 12 юли 2005, 14:21 от Jade

# 1
  • Мнения: 1 722
 newsm78 по принцип левкоцитите показват възпаление, инфекция в организма ... педито какво каза? не е задължително детенцето да е унило ... аз като бременна веднъж имах мн. левкоцити, а нищо не усещах, оказа се някаква инфекция на пикочните пътища.

# 2
Преди да се мисли каквото и да било, трябва изследването да се повтори /и то след прецизен тоалет/.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Да, ще повторя утре сутринта, но няма да пробвам колектор този път, че май от него може да има нещо.
Чудя се обаче как да стерилизирам гърнето или как да взема стерилна урина Thinking

# 4
  • Мнения: 46 477
Да, ще повторя утре сутринта, но няма да пробвам колектор този път, че май от него може да има нещо.
Чудя се обаче как да стерилизирам гърнето или как да взема стерилна урина Thinking

Измиваш детето, взимаш контейнерчето за урина и го отваряш непосредствено преди процедурата, първо пишва малко и след това да е вътре /средната урина/. Добре ще е някой да ти помага - един да държи детето, а друг контейнерчето.
Успех и дано всичко е наред!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Определно няма кой да ми помага за съжаление Sad
А това със средната урина не мога да си го представя изобщо, аз днес с 300 зора я накарах да се изпишка в колектора, а да го махам и слагам, ми звучи доста сложно Thinking
Аз все пак ще опитам утре с гърнето, дано да се получи Praynig
Дано да няма нищо и да е било фалшива тревога, това е по-важно.

# 6
  • Мнения: 46 477
А на вас казаха ли ви стерилна урина? Защото стерилна се дава само в контейнер за стерилна урина. За обикновената става колектор и гърне.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Не, не са ми уточнили да е стерилна.
Обаче лаборантката, която я изследва ме попита по какъв начин съм я взела...
Мисля си, че дори да не е взета стерилно урината все тая в наши случай. Едва ли в едно нестерилно гърне например се намира изобилие от левкоцити, които да повлияят на резултата. Колкото и да е нестерилно може да има някоя и друга бактерийка, но левкоцити...нещо не ми се вярва, ама знам ли, то с това обгазяване в СЗ, може и във въздуха да хвърчат левкоцити вече...всико е възможно Crazy Laughing

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Някой от вас дали знае повече за таласемията. Днес педито ми изкара акъла със съменение за такава диагноза, заради ниския хемоглобин Cry
Преди 2 седмици преди да беше захранена ХБ и беше 99, а вчера след като вече яде каша обогатена с желязо е едва 96.
Засега ще започна да давам желязо, каза ми също да включвам и месни пюрета, както и да давам витаминозен сироп за по-лесното усвояване на желязото. Ако след 2 седмици ХБ не се покачил поне малко ще правим изследване на хемоглобин F, така се доказвала таласемията.

Много съм притеснена, доколкото знам таласемията е вродена анемия и се налага периодично преливане на кръв. И най-лошото - няма излекуване, човек си живее вечно така Cry

Моля, ако някой е по-наясно с въпроса или има опит в тази област да ми даде повече светлина по въпроса!

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
Пусни едно търсене във форума. Съвсем наскоро четох за това и то доста изчерпателни неща имаше вътре. Дори и линкове към статии:) И дано да не е това. Praynig

# 11
# 12
# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Не, не, не...спирам да чета, че ще се побъркам вече  smile3518
Ужасни неща пише, не искам и да си помислям, че детето ми може да има такова нещо.
Дано да е от липсата на желязо, дано, дано, дано Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миличка, не мога да ти помогна с информация, но се надявам всичко да е наред! Струва ми се, че е нормално след боледуване левкоцитите да са леко поувеличени, а за хемоглобина - щом сте се захранили едва преди 2 седмици, възможно е да е нисък затова. Дано следващите изследвания са добри!!! Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт