Детски магазин, на който пише "Не влизайте с колички вътре"????!!!!!!

  • 3 005
  • 41
  •   1
Отговори
Това е меко казано парадокс. Това е магазин намиращ се в гр.Бургас к-с "Славейков" до заведение "Черешка" до бл.22. Толкова съм възмутена от отношението на продавачката, която в последствие се оказа й собственичка на магазинчето, че нямам думи. Такъв панайр ми вдигна, че съм влязла в магазина с количката си, а точно в този момент моята дъщеря, която е на 11мес.,  нещо се сърдеше пък е спокойна като ме вижда. Отделно аз най-учтиво помолих да ми покаже подплатени панталончета, но се оказа, че няма номера, който търсих и явно от това и че я накарах да си свали стоката, а пък не купих нищо още повече я ядоса. Призовавам майки от гр.Бургас к-с"Славейков" да направим бойкот на въпросното магазинче поради явна дискриминация, магазин за деца, а няма достъп за деца. Shocked

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
Много ги е страх да не им повредим и изцапаме китайджосите CloseНа мен ми се случи в детски магазин,след като дъщеря ми е пипнала плюшеното пате,собственика на висок глас да каже на жена си /продавачка в магазина/:Искам да сложиш голяма табела "Не пипайте играчките!"ОК,няма да пипам,ама и няма да вляза повече!
В Клюкарника имаше доста иронични забележки в темата за шопинга в чужбина.Ами трябва да ви кажа,че в няколкото държави,в които съм била в детските магазини децата ИГРАЯТ с играчките в магазина!И като цяло майките с деца са на особена почит.

# 2
  • Мнения: 1 672
Shocked не го знам това магазинче,но няма и да го посетя.Ужасно мразя подобни собсвенички (продавачки) които си придават важност.Така това магазинче едва ли ще уцелее  Naughty

# 3
  • Мнения: 1 763
Ако някой ме накара да си оставя детето с количката вън, ще го вкарам в голям филм. Ще му разкажа разни случаи за отвличане на деца и директно ще го обвиня, че той точно това цели да се случи с моето дете за получаване на някаква лична изгода. Не че го мисля, не съм се побъркала чак толкова, макар че ме гони параноя за отвличания, но всеки вид дискриминация заслужава наказание, дори само психически тормоз от моя страна, защото едва ли ще ми се занимава с нещо друго.

# 4
Аз съмата рядко оставям където и да било количката си отвън, но се е случвало и винаги се сещам за откраднати деца и много ме е страх.

# 5
  • София
  • Мнения: 932
О определено няма да вляза в такъв магазин, нито с количката, нито без количката. Детски магазини колкото щеш, ще ходя там където пускат и няма да третират детето ми като куче, което да завържа отвън преди да влезна.

# 6
  • Мнения: 589
Аз съмата рядко оставям където и да било количката си отвън, но се е случвало и винаги се сещам за откраднати деца и много ме е страх.

А бе как ще си оставяте детето с количката барабар навън само,бе?! Тия пишман-търговци имат ли акъл??? newsm78

# 7
  • Мнения: 2 022
Никога досега в Бургас не са ме карали да оставям количката навън, напротив самите продавачки идват и помагат и преместват това онова ако не влиза, ухажват децата. Точно в това магазинче пък никога няма да вляза. Тази продавачка трябва да е ужасно глупава, по простата причина, че майка, която си е оставила количката вън (дори детето да е с нея вътре, защото дете само навън не оставям) половината й съзнание е дали някой няма да й вземе количката и не може да пазарува спокойно и достатъчно време. От друга страна самото дете вътре би могло да се разплаче ако му хареса някоя играчка и тя да реализира оборот заради самото дете - цели индустрии се крепят точно на това. Ама то за да печели човек пари трябва и акъл!

# 8
  • Мнения: 0
Много ги е страх да не им повредим и изцапаме китайджосите CloseНа мен ми се случи в детски магазин,след като дъщеря ми е пипнала плюшеното пате,собственика на висок глас да каже на жена си /продавачка в магазина/:Искам да сложиш голяма табела "Не пипайте играчките!"ОК,няма да пипам,ама и няма да вляза повече!
В Клюкарника имаше доста иронични забележки в темата за шопинга в чужбина.Ами трябва да ви кажа,че в няколкото държави,в които съм била в детските магазини децата ИГРАЯТ с играчките в магазина!И като цяло майките с деца са на особена почит.
Аз пък се чудя как по-точно дъщеричката ти ще прочете надписа на тази ГОЛЯМА табела, та да знае другия път да не пипа патето??

# 9
  • Мнения: 2 178
Аз пък никога не съм виждала някой да влиза с количка в магазин, изключвам супер и хипермаркетите. Това е все едно да вляза с колело, предполага се че не може.  Whistling
Освен това всеки обект има право на лична политика и щом на собствениците не им пука, че ще изгубят няколко клиента, какво толкова.
Ай, голяма работа, 2-3 години ще се изтикат тия колички.  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз пък никога не съм виждала някой да влиза с количка в магазин, изключвам супер и хипермаркетите. Това е все едно да вляза с колело, предполага се че не може.  Whistling
Освен това всеки обект има право на лична политика и щом на собствениците не им пука, че ще изгубят няколко клиента, какво толкова.
Ай, голяма работа, 2-3 години ще се изтикат тия колички.  Mr. Green

Ти от марс ли падаш? Не само, че НЯМАТ ПРАВО да имат такива изисквания, а е и подсъдно. /поне в повечето държави/ А инвалидната количка и нея ли отвън да оставят хората ползващи я? Помня добре един случай в Германия, човек с увредено зрение влиза в кварталния магаин за хляб с куче водач- гонят го, съди ги и получава петцифрена сума.

# 11
  • Мнения: 2 178
Я по-полека. Въпрос на такт и уважение е като влизаш да се съобразиш с правилата. Гледайте си "ценните съкровища" и ходете там, където пускат с колички.  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
Защо влизаш с цел заяждане, няма тук по-полека, това е положението, който не му харесва да не отваря магазин.
Изказавнето ти е определено грозно.
Я по-полека. Въпрос на такт и уважение е като влизаш да се съобразиш с правилата. Гледайте си "ценните съкровища" и ходете там, където пускат с колички.  Crazy
Какви правила на болен мозък ли?
Ти май нямаш деца, но живот и здраве ще видим как ще си оставиш детето пред вратата, това е напълно неприемливо за всяка майка.

# 13
  • Мнения: 1 763
Ами бебетата са в количка, защото не могат да ходят и се предполага, че не могат да влязат на крака в магазина. Все едно да не пуснат баща ми в магазин, защото е с патерица. Забраната във въпросния магазин е дискриминация и в случая е редно да се сезира Комисията за защита срещу дискриминация, но едва ли на някой ще му се занимава.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 415
Може би пък наистина е въпрос на лична политика. Аз гледах в моя магазин да могат спокойно да маневрират две майки с колчика. А ако наистина се наложи, всъщност се побират и 4, но така е малко притеснено.
Направила съм си сметката така да разпределя наличното пространство умишлено, макар и да губя част от него. В крайна сметка това е детски магазин, важно е децата да могат да се чувстват удобно. Не е магазин за майки - например скъпа парфюмерия - там крайният клиент е майката, а не детето и би било нормално да се очаква да не се влиза с количка или дори пък с деца newsm78.

Но за жалост у нас не всичко е според правилата. Как този с грубото държание съществува  #Crazy Мен обидят ли ме някъде - повече никога не стъпвам и не правя изключения. Не съм лесно обидчива, но на някои неща в отношението държа. А ако ме обидят - питам защо. Ако не се разберем - тогава преминавам на "игнор" и не стъпвам.  Забелязала съм обаче мои приятелки, които споделят, че някъде са ги обидили, а те са си премълчали. После мине-не мине известно време и хоп - пак отидат там  Rolling Eyes Ами какво очакват newsm78

Общи условия

Активация на акаунт