Захранване с млечни храни чрез приемане на "Зиртек"

  • 1 585
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Дъщеря ми е почти на 9м.
Изключително кърмена до 6м, захранена след това с домашни зеленчукови, плодови пюрета и безмлечни каши.
Още кърмя.
На 7,5м опитах да я захраня с козе сирене, тогава получи леко зачервяване около устата ,на което не обърнах особено внимание. Не дадох повече от сиренето, тъй като не и хареса особено.

На 8м. и дадох малко купешка краве изара-изчерви се доста по устата и едната половина на лицето- подобно опарено от коприва- т.е. Уртикарна треска. По съвет на педито и дадох 10к. Фенистил, като зачервяването мина за около 20 мин.

Една седмица след това и дадох малко краве сирене / трохичка, изварата беше повече/ тогава направи пак зачервяване около устата, което изчезна и без капки за около 20-30мин.

При тези реакции направих консултация с алерголог-обясних всичко, както сега на вас.
Нейния съвет беше да се отложи приема на млечни продукти поне 1 м., след което да започне отново захранване с млечни, чрез "подготовка и прием на Зиртек по схема, 1 седм.прием, почивка или нещо такова".
По нейни думи захранването в този случай трябва да мине под закрилата на Зиртек.
Отвърнах, че ще забавям млечните колкото мога и ще прибегна до медикаменти в краен случай. Но тя продължаваше да твърди, че задължително трябда млечните да се захранят със Зиртек.

Поразрових се в нета, и се потвърди съмнението ми относно тази практика. Това се прави в много редки случаи, но така и не разбрах в кои.

Та питам ви, каква е ползата да се захранва с храна, към която детето е чувствително ,чрез прием на антихистамин, който ще подтиска евентуалната реакция. Предполагам според схемата лекарството ще се намалява докато се установи наличие на реакция. Не знам.

Споделих с педи, тя категорично отрече подобен метод да се прилага върху иначе изцяло здравото ми дете!

Ще очаквам мнения и опит със захранването при подобни случаи.

# 1
  • Мнения: 695
Преди известно време гастроентероложка беше изписала на Нели Зиртек заради слуз в акото с неустановен произход. Педиатърката на Нели, моето GP и неонатоложката, която я следи (родена е по-рано), категорично отрекоха препарата (за нашия случай поне), неонатолжката каза цитирам "не бих дала този препарат на моето дете." Не съм го давала, детето израстна проблема, ако въобще е имало проблем.
На твое място просто бих подходила към захранването както се подхожда при АБКМ. Не виждам смисъл от антихистаминови препарати, просто за да яде детето на всяка цена сирене... Но всъщност нека не съм толкова крайна,: по-скоро първо бих проучила внимателно въпроса с хранителните алергии и лечението им преди да дам каквото и да е.

# 2
  • Мнения: 8 242
Просто отложи въвеждането на млечните след годинката..
Аз ги въведох на 15-16 м. и нямахме никакви проблеми  Peace
Не съм съгласна да се дават така превантивно лекарства  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 175
Благодаря , че се включихте, майчета!

Йоана, а как се процедира при захранване с АБКМ?

Духи-пухи, каква беше причината да въведеш млечните след тази възраст, личен избор или превенция от някаква алергия?

Радвам се, че педиатърката ни е свестен човек, имам подкрепата и в този избор, а и тя разумно, категорично  и веднага отрече антихистамина в този случай!

# 4
  • Мнения: 2 005
Здравей,ние имаме същия проблем с моята хубавица.До 6 м. беше само на кърма,започнах бавно и предпазливо захранването - оризова каша,плодови,зеленчукови пюрета,месо,глутен и около 8 м. пробвах за първи път млечна каша на Хип.Получи реакция като тази,която ти описваш само от 2 лъжици.Лекарката изписа Фенистил и каза,че не се знае от какво е.След месец й дадох да близне само веднъж сладолед - същата реакция.Скоро след това - лъжица кис.мляко - пак същото.Ходихме на алерголог,според който това не е АБКМ (според мен също),а непоносимост към някакъв консервант/оцветител/ароматизатор.Започнах да изпробвам различни продукти - от купено кис.мляко,сирене,масло,кашкавал имаше реакция и то от количество като грахово зрънце.От домашно кис.мляко нямаше проблем,от пюретата на Хип,Бебивита,Овко,които са Плодов дует с йогурт също няма проблем.След като навърши 1 г. започнах да предлагам млечен десерт(напр. грис с прясно мляко) - също няма проблем.А такова зачервяване е получавала от хапка кроасан на 7 days,от бебешките бисквити на Плазмон и на Хип.Всичко това ме кара да вярвам на алерголога,че непоносимостта е към консервант (още повече че при АБКМ има и други симптоми).Съветът му беше да избягвам храни с консерванти и да изчакам да го израсте.Сега беба яде млечни десерти от детска кухня,кис. мляко Бор-Чвор (не го рекламирам,просто от него няма проблем),определени марки сирене и най-важното-продължавам да я кърмя и не се притеснявам колко мляко приема на ден.
Съжалявам,че стана така дълго,но исках да опиша подробно историята при нас,за да прецениш дали при вас става въпрос за АБКМ или имате нашия проблем.Не се притеснявай,аз в началото много се бях шашнала какво ще яде това дете,но с времето ще отмине,просто изчакай с въвеждането.Сега вече много рядко бебка получава такива петна от някоя храна(купена естествено   Rolling Eyes  ),много по-малки са и отшумяват за макс.5 минути.Не виждам нещо фатално да е станало с детето ми,защото не закусваше с попара например.   Laughing
А това със  Зиртека е лудост,не бих го направила.Успех и спокойно   bouquet

# 5
  • Мнения: 175

Съжалявам,че стана така дълго,но исках да опиша подробно историята при нас,за да прецениш дали при вас става въпрос за АБКМ или имате нашия проблем.Не се притеснявай,аз в началото много се бях шашнала какво ще яде това дете,но с времето ще отмине,просто изчакай с въвеждането.Сега вече много рядко бебка получава такива петна от някоя храна(купена естествено   Rolling Eyes  ),много по-малки са и отшумяват за макс.5 минути.Не виждам нещо фатално да е станало с детето ми,защото не закусваше с попара например.   Laughing
А това със  Зиртека е лудост,не бих го направила.Успех и спокойно   bouquet

Дунайка, мерси аз хубавия пост!

Аз също си мисля че не е АБКМ, а уртикария!
Същото както го описваш и ти, просто тя е опитвала само изброените от мен храни!
Моя прятелка има същия проблем с детето си и е констатирала същото като теб-получа ва го от определена марка млечни продукти-сменила марката сирене и няма проблем, просто експериментира като въвежда различни марки!
Аз няма да пробвам млечни за сега, поне още 1-2месеца!
А ти спазваш ли млечна диета като я кърмиш!
На мен алерголога не ми каза да огранича млечните , въпреки че изрично попитах! Знам че д-р Маринова е на друго мнение!
Постът ти наистина ме поуспокои!
Трябва да внимавам както до сега и настина по-малко да се притеснявам, че съм точно в тази фаза, която описваш........ШАШНАЛА!!!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 695
Йоана, а как се процедира при захранване с АБКМ?
Честно казано, не смея да ти давам конкретни съвети, не съм чела достатъчно за това. Има много информация и тук, и на други места в Интернет. Аз преди няколко месеца подозирах (погрешно), че Нели може да има АБКМ и тогава се запознах много подробно с това как трябва да се храни майката на изключително кърмено бебе, което е с АБКМ. Покрай това прочетох и за захранването на такова детенце, но наистина вече съм забравила повечето неща, нали не ми се наложи да ги прилагам. Доколкото си спомням, основното е бавно и постепенно хипоалергенно захранване и общо взето изчакване детенцето да израсте алергията.
Но вие май нямате АБКМ? Ако е просто алергия към някой консервант или оцветител, ще установиш кой е и ще го избягвате. Сигурна съм, че ще се справите чудесно, по всяка вероятност и без лекарства, според мен:)

# 7
  • Мнения: 2 005
Вече не спазвам никаква диета   Mr. Green   дзверо е почти на 1г и 4м и вече си позволявам и чаша бира или винце вечер,2 кафенца дневно (никога не й е влияело) и др.забранени  Laughing
Млечни не съм ограничавала никога,но аз и не консумирам особено такива.А и откакто навърши 1 год. се кърмим само вечер за приспиване и нощем по х пъти
При положение че я кърмиш често,мисля,че спокойно можеш да забавиш тези проблемни храни за след годинката и по-нататък,калций можеш да осигуриш от много други храни  Peace

# 8
  • Мнения: 585
просто отложи захранването с тези храни за по-нататък и на мен ми предложиха същото за бебо , които на 8 месеца не можеше да приеме друго освен кърма , но категорично отказах , казаха ми че ще го изратсте към година и половина и тогава вече ще яде твърда храна , казах ок ще се кърмим дотогава, израстна го на 10 месеца и половина , сега сме на година и половина и ядем всичко , но към кравия белтък имаме непоносимост и не му давам нито телешко , нито млечни и аз съм ги ограничила до минимум, само като не издържа оия по чаша . Така че не си разболявай зорлем детето с неадекватни съвети от лекари , това е пълна глупост , организма на детето дава сигнал че това не му понася и му вреди , ти тъпчеш с антиалергично да замажеш нещата да изглеждат добре и го тъпчеш с това дето не му понася и плюс него с лекарство с доста сериозни странични ефекти и при възрастни. И при нас лекарката реши да ни вкара в релси като го захраня приемайки  месеци наред два ензима стомашни , плюс зиртек , плюс фенистил и един 10 дневен прием на Метронидазол реагирах и много остро още в кабинета защото това не е лекуване ,а напротив прецакване на здравето на детето ми за да му върви по план захранването

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 10:14 от кейт888

# 9
  • Мнения: 175
Така  е Кейт, толкова логично, поздравления за чудесния пост!!!

Чудя се каква е логиката на докторите , обаче!!!!!!!!!!!

# 10
  • Мнения: 8 242
Духи-пухи, каква беше причината да въведеш млечните след тази възраст, личен избор или превенция от някаква алергия?

И двете..
Аз съм била алергична като малка.. и не исках и дребния да му направя нео такова..
Още повече, че като бебе имаше кръв и слуз в акото и нещо като АД.. което си го израстна до към 6тия месец..
Затова захранвах ама наистина МНОГО внимателно.. И да чукам на дърво не сме имали проблеми с нито една храна  Wink

Общи условия

Активация на акаунт