Недостатъчно кърма

  • 2 109
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
50 мл кърма всъщност не е ли достатъчно на тази крехка възраст?  newsm78

# 16
  • Мнения: 8 242
50 мл кърма всъщност не е ли достатъчно на тази крехка възраст?  newsm78
Бебето не е порастнало за 2 седмици, което Е притеснителното в случая..

easy, пиши как сте  Hug

# 17
  • Мнения: 561
Благодаря много за всички ценни съвети,подкрепата и насърчаването!!!
Пробвах с храненето на 1.5-2 часа, но освен че се изтощих страхотно, не постигнах друг резултат-Лъчко пак изглеждаше гладен и плачеше непрекъснато.
Педиатърката ни посъветва да започна да го дохранвам с 30 мл АМ.Имах големи колебания, но предвид на проблема с наддаването, реших че така ще съм по-спокойна. И така, в момента сме на смесен режим-първо го кърмя за 30-40 минути, след това си доизцеждам гърдите и му давам събраната кърма-30-40 милилитра и накрая му давам 30 мл АМ. Общо взето, през 3 часа, а ако ми изглежда гладен между храненията, го слагам на гърда. Нощем се опитвам да го кърмя по-често, тогава няма нужда от дохранване и заспива след кърменето.
Изглежда значително по-спокоен и нахранен,както се шегуваме с мъжа ми, позаглади косъма. Пък и аз се поуспокоих, в крайна сметка здравето му е най-важно, пък така също получава значително количество кърма.Засега си суче със същото удоволствие, надявам се това да е така, колкото се може по-дълго.
Само ми е трудно да го разбуждам, когато спи-вярвайте  ми, заспи ли веднъж това дете,спи като пън. Тази нощ спа 6 часа, по време на които успях да го разбудя само за 15 минути-колкото да му дам малко изцедена кърма и да го поставя на едната гърда.
Иначе, мисля, че за неговата възраст с нужни по 80-90мл на хранене.
Аз почнах да си мисля, че кърмата не ми достига заради една дребна операция на едната гърда преди 8-9 години  newsm78

# 18
  • Мнения: 2 829
easy, мисля че си взела правилното решение. Според мен на този етап е важно на първо място бебето да започне да наддава.При този вариант, който си избрала ти наистина правиш всико възможно детето да поема колкото може повече кърма и мисля, че това е факт! Надявам се, че като позаякне бебето ще успее да суче по-ефективно и нуждата от добавка ще отпадне.
Я разкажи каква точно операция са ти правили? Наистина би могло да има връзка Thinking

# 19
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
само искам да допълня че може би е по-добре да разделеш кърмата от АМ на едно ядене. Единия път кърми и от двете гърди и в случай на нужда дохранвай с кърма останала от предно хранене а следващият път храни само с АМ. Така вероятността да се отбие мисля е по-малка. А ако видиш че вече се храни и наддава добре, спри АМ. Щом имаш кантар в къщи следи теглото му само по него, защото различните кантари отчитат различно. А сигурно е безмислено да те питам дали се храниш често - 4-5 пати на ден, дали преобладават протеините в нея, дали пиеш много вода 2л/ден за да увеличиш нивото на кърмата. Пробва ли с лактогонен чай? Има и едно масажно масло на Weleda-Stillol (стимулира образуването на кърма и регулира потока по време на кърмене) ако искаш може да го пробваш, но е малко скъпичко (~23лв.). Аз съм пробвала почти всичко, но въпреки това нямам достатъчно кърма, така че аз съм пишман кърмачка и можеш спокойно да не вземаш под внимание писаното от мен. :lol
Успех и дано на първата консултация сте качили поне кило от това на изписването.  Peace

# 20
  • Мнения: 8 242
само искам да допълня че може би е по-добре да разделеш кърмата от АМ на едно ядене. Единия път кърми и от двете гърди и в случай на нужда дохранвай с кърма останала от предно хранене а следващият път храни само с АМ. Така вероятността да се отбие мисля е по-малка.

Това не е много добър съвет, защото така паузата става много голяма и гървите не се стимулират.. Резултатът ще е още повече намаляване на кърмата..
Когато се дохранва - първо се кърми, след това се захранва.. Замести ли кърмене, с АМ или пюре, нещата стават още по-зле..

# 21
  • Мнения: 78

[/quote]

Когато се дохранва - първо се кърми, след това се захранва.. Замести ли кърмене, с АМ или пюре, нещата стават още по-зле..
[/quote]
И аз така мисля, първо да суче, колкото по дълго толкова по добре. Така се стимулират гърдите, и се учи бебето да суче, да положи усилия, поне при нас така беше. Сучеше по 2-3 часа, и чак когато много се изморим и двамата му правех мляко. С течение на времето  easy , ще усетиш кога да му правиш и по колко. Аз когато му правех в началото по 60мл АМ, той изяждаше 20-30 мл,но има и лакоми бебета, така че е въпрос н преценка.  Мен моята педиатърка ме посъветва да давам по 30 мл след всяко кърмене, но просто прецених , че не се налага всеки път да дохранвам.

# 22
  • Мнения: 961
easy, това, което на мен ми помогна много да увелича лактацията, беше изцеждане след всяко кърмене! При мен нищо не излизаше обикновено, но давах с помпата по пет минути на гърда! Много беше добре, когато таткото си беше вкъщи, защото след кърмене той даваше добавката, а аз се цедях.  Когато го нямаше първо я дохранва и след това цедене!  Уморително си беше, защото по час и нещо кърмене, после цедене и след малко се оказва, че пак станало време за кърмене, но все пак това положение си беше временно и си струваше!  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 75
Здравей и от мен! Аз съм майка на две породени момиченца . Първото си дете не успях да кърмя заради незнание и не достатъчна подкрепа от страна на педиатъра. Гърдите ми се разраниха още в болницата ( както и сега, с второто бебе) , бебето пищеше почти постоянно и аз и съпругът ми бяхме в силен стрес. Когато се обадих на педито, тя ме попита колко изцеждам след хранене и когато й казах 30мл. , веднага ме изпрати да купя АМ. Аз, кухата лейка това и направих. И така, започнах да дохранвам и след 2 месеца преустанових окончателно с кърменето. Може би, ако бях влизала в този форум през първата си бременност , нямаше да направя тази грешка. Сега обаче, изчетох цялата библиотека и кърмя вече 4- ти месец. Имах отново проблеми с гърдите , идваха да ме цедят акушерки , когато бях в родилно , гледаха дали правилно кърмя и се чудеха защо ми се разраняват зърната. Бебето ми също не беше наддало първите 2 седмици и педито пак си направи устата за дохранване, нооо не и този път. Казах, че ще почакам да направи месец и евентуално тогава да дам АМ ( ако още не е качила ). Беше наддала около 600гр. , което не е много , но все пак е нещо. Тя и в момента не тежи много - 5900 на 4м., изписана е на 3330кг. Та съветът ми е - внимавай с дохранването, успокой се и имай вяра в себе си. Желая ти успех!

# 24
  • Мнения: 561
Здравейте отново, да доразкажа историята ни-за една седмица Лъчезар наддаде с цели 450 гр и най-накрая достигна рожденното си тегло. Дохранвах го с адаптирано на всяко хранене в продължение на 2 дена, след това започнах да пропускам дохранването и сега му давам АМ, когато видя, че кърменето и изцедената кърма не са му стигнали.
Кърменето ни сега е по-успешно-започнах да го кърмя по-дълго време,поне един час, и да се опитвам да го задържам по-дълго време на едната гърда. Между храненията също му давам да суче. И го събуждам за храненията, когато се "успи". Това, което общо взето трябваше да правя от самото начало, но поради незнание не правех.
Сега ми се иска да махна всички шишета и глупости, но засега без бутилката с изцедена кърма (и понякога без АМ) той не може да се нахрани.
Наистина всичко е въпрос на увереност и на знание!

# 25
  • Мнения: 961
easy, много се радвам, че бебчо е започнал да наддава и, че и ти си се поуспокоила!  Hug
При нас също шишето с добавката го махнахме постепенно! Горе долу всеки ден с 30гр по-малко! Имай търпение и съм сигурна, че скоро няма да имате нужда от шишето!  Hug
Виж и в библиотеката имаше препоръки, как е най-добре да се спре добавката!

# 26
  • Мнения: 3 718
Браво easy, много се радвам за успеха и за наддаващото бебе. Продължавай в същия дух и постепенно може да махнете добавката. Но най важното е ти да си спокойна и уверена и бебето да получава колкото може повече кърма.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 095
easy едно потупване по рамото! Мисля, че се справяш фантастично!  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 959
...Сега ми се иска да махна всички шишета и глупости,...
Йизи, от искането до постигането крачката е само една- действието, а Ти доказа че това което пожелаваш силно, го реализираш рано или късно. Поздравления за развитието на нещата при Вас с Лъчи и успех и занапред и скоро да се похвалиш с забравена АМ. Вече знаеш доста по отношение на кърменето, познаваш най- добре лъчезарното Си детенце, уверена си, остава Ти само малко спокойствие и нещата ще придобият желания обрат.

# 29
  • Мнения: 2 829
Браво на теб! Ти си страхотна! Успя да се справиш с една трудна ситуация по най-добрия начин! Тръгнали сте в правилната посока и, според мен, ти сама вече знаеш как и кога да махнеш изобщо шишетата!
Радвам се че детенцето наддава, радвам се и че успяваш да се справиш така добре с кърменето!

Общи условия

Активация на акаунт