Със есенна премена,нашите цветя ,тръпнат и очакват ,зимата сега ! ~34~

  • 45 085
  • 584
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 156
Чаро мерси за инфото   bouquet Още утре ще отскоча до гората за малко почва  Laughing Аз пък се опитвам да правя компост, но засега няма нищо готово, по-скоро е  Sick  Страшна е полянката   bouquet
ivalex  такива кокичета майка ми купи миналата година, но не помня откъде  newsm78 Или е било от флората или от някой пазар - не бяха опаковани, а се продаваха на бройка.

# 76
  • Мнения: 1 089
Луковички на блатни кокичета видях със сигурност да се продават в Mr.Bricolage Peace

# 77
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Добро утро   bouquet
Чаро, мислех че само аз не мога да си завъдя розмарин  ooooh!

Пролетта като сях розмарин от семена, посях и лавандула ( и тя не поникна) после обединих саксиите и е поникнало нещо, но незнам какво и двете (размарин и лавандула) като са малки си приличат. Трябва да го снимам и да го определим заедно какво ( точно върху него комшиите си изтръскаха космите  Sick)
Картофената палма съм спряла да я поливам и сега ще чакам  Crossing Arms Четох (във линка, който дадох преди няколко страници), че картофената палма трябва рано да се приспи и поне февруари да се събуди за да цъфти (след 5 година).

Чаро скоро не съм ходила по горите, за да събирам пръст. Но при нас тука на Балкана е много глинеста. Пролетта на едно от селата на Илиан си събрах от дънера на изгнила черница.
А за кафето и аз ги знам, но трябва да се внимава понякога се получава ферментация. Често моите ги поливам със водата в коята съм варила картофи и яйца (без сол във водата)

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Вчера зарових две семенце розмарин  Crazy ..по натам ще пиша какво е станало..Ще сложа и няколко на памуче..

розмарин не се сее сега Peace
сее се на пролет, като се затопля.
обича слънцето Peace

моят хипеаструм стана парашутист ooooh!
при една буря прозорецът се отвори и бутна саксията Shocked
луковицата имаше 3 издънки.
махнах ги.
и издънките и майката-луковица си бяха със супер свежи листа.
няма да засушавам, листата също няма да режа.
сега луковиците трябва да заякнат.
за цвят мога и да почакам... Wink

# 79
  • Мнения: 6 452
К@ами,аз моя хипеаструм го гледам и поливам като другите цветя. EmbarassedТе листата му в един момент сами падат,аз си го поливам обаче и те пак покарват . Но още не е цъфтял.Сега още има листа и са свежи. Да спра ли да поливам? А какво имаш предвид с това,че го прибираш на тъмно и хладно?

# 80
  • Мнения: 1 089
Никога не съм гледала, но за луковичните знам, че задължително трябва да имат период на покой, за да натрупат хранителни вещества в луковицата и да се държат на хладно, защото при тази температура "залагат пъпки", за да могат да цъфнат. Иначе ще си имате само листенца.

# 81
  • Мнения: 3 782
Боже, никога не съм виждаа такава красота на живо http://ivalex.multiply.com/photos/album/12/12#8
ivalex,благодаря ти че сподели с нас тази красота.
Чародейка аз страшно ги харесвам горските цветя,страхотни са. Hug

# 82
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Еми..нямам тъпрение имам стотина семенца розмарин събрани от Сандански..и да го пробвам  Embarassed

# 83
  • Мнения: 265
Чародейка , на тия лилави минзухарчета  им казват кърпикожух.Като цъфнат есента, значи трябва да стягаме кожусите Wink
Блатното кокиче е много красиво.Между Албена и Златни пясъци има една местност, където растатът в изобилие.Мисля,че е защитена зона.Не съм ходила от детските си години и сега ми напомнихте за тях.
 Ленито е права.За луковичните трябва да има период на покой.Иначе не цъфтят, а също и не е добре да им се режат листатадокато са още свежи.Така  не могат да изхранят луковицата,а понякога тя направо загива.Моите хипеаструми ги държа на затъмнено в мазе, където температурите не падат под5-6 градуса.

# 84
  • Мнения: 1
Здравейте цветарки! Пиша тук при вас с молба за съвет.До преди седмица цветята ми бяха на терасата и след като ги прибрах забелязах,че почвата в саксиите е мухлясала най-отгоре.Каже те ми на какво се дължи това.За първи път ми се случва да се появи мухъл в саксиите,а не гледам цветя от скоро!Макар и не много на брой си ги гледам с любов,но такова нещо не беше ми се случвало.

# 85
  • Мнения: 3 036
yori  ,
И аз имам същия проблем от момента,в който сложихме алуминиевата дограма на прозорците.
Някои казват че не е от това,а от пръстта, която купуваме.
Но за мен имат и прозорците някакво значение.
Не знам да е вредна този вид пръст ,но и мен ме дразни този проблем.А няма мирис на мухал.  newsm78

# 86
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Деси ти се появи  Hug какво ще кажеш за среща тази седмица. Как си с ангажиментите.
честит празник на училището ти    bouquet  bouquet  bouquet
За мухала не знам ограничете поливането  newsm78 да изсъхне почвата и тогава да поливате. Аз така мисля  Thinking .

# 87
  • Мнения: 3 036
Благодаря за поздравите за празника  Hug
За колко часа ни е срещата в събота?
По принцип нямам нищо напротив.

# 88
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Благодаря за поздравите за празника  Hug
За колко часа ни е срещата в събота?
По принцип нямам нищо напротив.
Още не сме се разбирали чакаме ти да се появиш. Аз предлагам пак около 4,5. Има вероятност кака да ми дойде на гости, но довечера ще разбера със сигурност. Нека Албена да се появи и да каже как и е удобно на нея.

# 89
  • Мнения: 3 036
Няма проблем.
Ще влизам и ще проверявам
и каквото решите остава.

Общи условия

Активация на акаунт